Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges körülmetélés után...

Részleges körülmetélés után nagyon nehezen gyógyul és lehet begyulladt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pont egy hete volt részleges körülmetélésem. Az első 3 nap nagyon szépen gyógyult aztán elkövettem egy nagy hibát ugyanis kádba fürödtem zuhany helyett.(Doki nem mondta hogy ne érje víz..de hülye voltam) Eléggé kiázott a seb és azóta vérzik és a varratok mentén kezd megrepedni. Kicsit nedvedzik is. Van varrat ami már kijött ott megnyílt a seb nem vérzik nagyon de ha ruhával megtörölgetem azért látszik. Elkezdtem ma már kamillázni és hámosító krémmel kenni. Sajnos ezen a héten nem tudok vissza menni kontrollra de valami tipp jó lenne vagy menjek be az ügyeletre? Vagy ha hátra húznám a bőrt és tennék rá kötést? Nem szeretném ha újra elő jönne ez a probléma. Kb így mennyi idő még amíg begyógyul?

2013. febr. 14. 03:11
 1/5 anonim válasza:
Szerintem doki vagy ügyelet... Vagy egy baràt doki ha van :)
2013. febr. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg betadinnel fertőtleníteni és utána rátenni a kötést. A kötést naponta kell cserélni. A legjobb az lenne ha elmennél ügyeletre, ott a varrattal is tudnának vmit kezdeni.
2013. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kezdenek kiesni a varratok. De tegnap óta úgy vettem észre hogy azért lassan javul. Vettem krémet is amit a gyógyszerész ajánlott rá. Köszönöm a segítséget! :)
2013. febr. 14. 15:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is nézesd meg az ügyeleten, nem mindegy hogy hogyan gyógyul! addig is a betadine nem árthat neki.
2013. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Alapból legalább 1 hétig minden nap 1x betadinnal áttörölni és újrakötözni. Fürdés tilos, tusolni is úgy, hogy vigyázz rá, ne nagyon ázzon el. Kamillában áztatni vagy hámosító krémmel kenni TILOS 1 hétig, szintúgy az átázás miatt (utána lehet, ha már rendesen gyógyul).
2019. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!