Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 39 évesen körülmetélésre...

39 évesen körülmetélésre készülök. Tapasztalatok alapján, mennyi az az idő, amikor már dolgozni tudok, bevérzés eshetőségére, fájdalmas dörzsölődésre stb. gondolok? /Kemény fizikai munkát végzek.

Figyelt kérdés

2013. jan. 26. 09:40
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
57%

Én nem vagyok metélt,

csak mások által mondott tapasztalataim vannak,illetve amit

eddig is olvastam róla .Ebből azt vonom le következtetésül,

sok függ a dokitól is ,hogy végezte a munkáját .A napokban

műtött fiú is azt irta,különösebb problémái nincsenek,csak mos még nagyon érzékeny a makkja .A szakirodalom szerint

a makk addig nagyon érzékeny ,amig az 50 érző idegvégződés el nem sorvad.A makk külső része el nem kérgesedik.Ettől fogva már a gatya nem irritálja.Volt aki

2 hónapot irt,de volt olyan is ,aki még 6 hónap után érzékenynek találta .Dolgozni szerintem 3 hét után is lehet már,de ekkor már csak az érzékenység lehet zavaró

2013. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a korrekt választ!

Szóval a makk érzékenységével elég sokáig számolni kell. 2-3 hét meló kiesés..... elég kutya dolog.

Mégegyszer, köszi!

2013. jan. 26. 14:37
 3/55 anonim válasza:
83%

Engem 16 évesen metéltek körül.

Másfél-két hónap alatt rendbe jött, addig el sem hagytam a házat. Életem legunalmasabb nyara volt.

Szerintem fizikai munkához kell 2 hónap, mert nagyon kellemetlen dolog, a járás az eléggé fájdalmas volt meg amíg vérzékeny addig a pisilés sem volt mindig egyszerű.

Bár a szükség nagy úr, nem tudom, hogy tudtam volna én akkor bármilyen fizikai munkát végezni mondjuk 3 hét eltettével, de nem hiszem, ugyanakkor ez emberfüggő is.


Megpróbáltam fogalmazni a tapasztalataimat kisebb-nagyobb sikerrel, remélem segítettem valamiben:)

2013. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon változó egyénenként és orvosonként. Egy haverom nagyon rosszul állta a sarat miután körülmetélték, viszont magamról tudom, hogy nekem sokkal kevésbé érzékeny a makkom, így valószínűleg nem lenne probléma (de nem esnék át a műtéten, csak kb. ha az életem múlna rajta).


Annyi kérdésem lenne azért – főleg mert ennyire problémás a munkából való kiesés –, próbáltál már más módszerekkel javítani a fitymaszűkületeden? Egyáltalán mennyire súlyos?

2013. jan. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat srácok!

Hogy mennyire súlyos? Alapjáraton sem húzható hátra, és nagyon szük, az utóbbi időkben, főleg a nyári kánikulában előforduló egyre gyakoribb gyulladások következtében.

Amiket irtatok, az egyre inkább az öngyilkosság alternativáját kezdi elém vetiteni. Nem gondoltam ennyire komolynak a dolgot. Hetek, hónapok.....

Egyébkén szeretném egy részlegessel megúszni a dolgot,ha rászánom magam, úgy nem lenne teljesen fedetlen a makkocska. Nem tudom...... nagyon elgondolkodtatok.

eddig simán elvoltam vele, csak az utóbbi időkben b@szakodik.

Egyébkén maszeban gondolkodok, talán Fekete doktornál, bár tudom, hogy nem olcsó mulatság.

Nagyon szük fityus esetén, milyen más alternativára gondoltatok?

Olvastam már olyat is egy sráctól akinek megcsinálták a TM-et, hogy "milliókat adna egy szük fitymáért."

Totál a tanácstalanság....

Bocs az ékezetekért, de angol a billentyüzetem.

Még egyszer köszi a válaszokat!

2013. jan. 27. 09:38
 6/55 anonim ***** válasza:
10%

Olvastam már olyat is egy sráctól akinek megcsinálták a TM-et, hogy "milliókat adna egy szük fitymáért."


Itt a lehetőség, add el neki ! Még jól is járhatsz.

2013. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:
Érdekes álláspont! Szerintem, inkább neked adom ingyen, had szopogasd unalmadban, ha már értelmes választ nem tudsz adni, de időd meg van a szemétkedésre. Jobb időtöltés a "segitő tanácsok" helyett......
2013. jan. 27. 13:28
 8/55 anonim ***** válasza:
21%

Hát, mondjuk milliós barátunkat tényleg túl rosszul érintette az egész és valóban nem tudja feldolgozni a dolgokat, de ha csak a fele is igaz annak amit mond, akkor is meg tudom érteni, miért pörög a témán. Senki nem akar egy elcseszett farkat, márpedig egyáltalán nem lehetetlen, hogy ne legyen tökéletes a műtét végeredménye. Az is igaz, hogy az esetek nagy részében nem lesz nagy gond, főleg miután felépültél. Mondom ezt úgy, hogy én egyébként az ellenzők táborát gyarapítom (a pártolóktól ellenben soha nem hallottam még egyetlen jó szót se a fitymára, sem azt, hogy bármiféle komplikáció lehetne).


Szóval maradjunk annyiban, hogy neked leginkább azért kellemetlen, mert kiesel a melóból, és mert sose volt még fedetlenül a makkod, valószínűleg baromira érzékeny (amiből természetesen tovább tart elérni a használható állapotot). Az most teljesen mellékes, hogy egyébként mit gondolok erről a műtétről mint „megoldásról”, a lényeg az, hogy neked súlyos anyagi nehézséget és egy-két többé-kevésbé kellemetlen hónapot fog okozni.


(Feketéről egyébként el tudom képzelni, hogy jó, de amikor utoljára a nevét hallottam, leginkább mindenre a körülmetélést ajánlotta megoldásnak, úgyhogy azt is el tudom sajnos képzelni, hogy mindent meg fog tenni, hogy radikális (vagyis „teljes”) KM-et csináljon. De ez legyen csak az én cinikus magánvéleményem és ne legyen igazam...)


Tehát, lehetséges alternatívák, „drasztikussági” sorrendben:

• A fityma manuális nyújtása. Ha egyébként nem egy betegség okozza a fitymaszűkületet, és nincs durva elváltozása a fitymának (pl. súlyos hegesedés, stb.), akkor elég nagy eséllyel szokott működni. Ha fiatal vagy, jobban működik, idősebb korban kevésbé. Szoktak itt olyasmivel riogatni, hogy 12, 18 (ebben valahogy nem bírnak megegyezni az ellenzők) éves kor fölött nem működik, de akkor csak azt szeretném tudni, hogy van az, hogy valaki 50 évesen nekiáll egy fitymavisszaállításnak, és pár év múlva fedett a makkja... mert van ilyen.

• Fityma bemetszése. A bőrt a szűkületig hátravágják, pont annyira, hogy hátra lehessen húzni, a sebet ellátják, picit kilóg a makk, az eredmény nem éppen szép, de marad használható fityma.

• Fitymaplasztika (és ezen belül vannak különböző módszerek, pl. a Z- és W-plasztika). Az alapmódszernél szűk résznél hosszanti vágást ejtenek a fitymán, majd keresztben varrják össze. Z- és W-plasztikánál a betűhöz hasonló vágássort ejtenek, és a bőrlebenyeket „arrébb”, felcserélve varrják be (pl. Z-ből S lesz). Ezekkel azt lehet elérni, hogy a végeredmény (az apró műtéti heget leszámítva) pont úgy nézzen ki mint egy normális pénisz, a makk fedettsége megmaradjon, de a fityma hosszából áldozunk egy kicsit, hogy szélesebb legyen. A hippokrátészi eskünek talán legjobban megfelelő műtéti módszer a témában.

• Részleges KM. Igazából nem részleges, mert a fityma végét és a szűkület által érintett területet levágják. Csak valamiért az terjedt el, hogy a „teljes” KM az az, amikor nem hagynak egy milliméter fitymát sem. Inkább hívnám laza vs. feszes KM-nek. A jó az, hogy a problémás rész többé nem tud problémát okozni. A rossz az, hogy kinn lesz a makkod legalább addig, amíg meg nem gyógyulsz.


Van még egy kérdésem: tisztítani hogy szoktad, ha egyáltalán?

2013. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Igy van ahogy irod, mihamarabb melózni szeretnék, nem csak a pénz miatt, hanem élném a megszokott életem, amihez ez hozzá tartozik. A szexuális abszinencia nem okoz gondot.

Természetesen ha lehet akkor olyan megoldást választok, ami mellett a makk fedett marad mennél nagyobb felületen, és emellett a probléma is megszünik.

A kérdésben azért itam metélést, mert a legrosszabb esetre voltam kiváncsi.


Tisztitás...

Természetesen ez alap, és nem túl bonyolult dolog.Másképp sztem már lerohadt volna a pici...

A fitymazsák / ha jól emlékszem az elnevezésre/ öblitésével a higiénia tökéletesen biztositható. Esetleg idönként intim mosakodó cucc, vagy betadinos oldat alkalmazása.

Sosem volt még panasz rám higiénia terén, pedig vagy 20 éve élek párkapcsolatban.

2013. jan. 27. 18:00
 10/55 anonim ***** válasza:
53%

körülmetélés.hu Olvass utána!

Nekem 5. napon már dolgozni kellet. De én csak vezettem.

2013. jan. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!