Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gyakori vizelés. Miért?

Gyakori vizelés. Miért?

Figyelt kérdés

Üdv.


Ez a probléma nem rég jött elő nálam,kb 2-3 hónapja. Az átlagnál egyre többet járok wc-re,mint a normál ember.(óránként töbször)

Ez lehet átlagos,vagy lehet van valami probléma velem?


2009. szept. 7. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 2,3 hónapja, akkor az már nem lehet felfázás. Cukorszintedet nézesd meg, a cukorbetegség egyik kísérő jelensége szokott lenni.
2009. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Velem is ez volt / van.Bár velem leginkább csak akkor mikor mentünk valahova akkor előtte nagyon sokszor és lefekvésnél.Ez volt nyáron most hogy elkezdődött a suli már nem megyek ilyen gyakran és kibirom ahogy régen is.Nem lehet hogy felfáztál vagy pszihés alapon kell sokat pisilned?
2009. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Dokihoz még nem akarok míg nem vagyok benn biztos.

Megfázva biztos nem vagyok,ill. terhes se( F ).

2009. szept. 7. 16:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig jobb dokihoz menni. Azért óránként többször menni nem normális. Jobb, ha most kiderül, hogy valami bajod van, mint amikor már sokkal súlyosabb betegséged lesz. Ha pedig sincs semmi bajod legalább megnyugszol.
2009. szept. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valami vízhajtó teát vagy italt iszol esetleg, csak nem tudsz a erről a hatásáról? Pl. a bodza is erős vízhajtó. A cukorbetegség, és a veseelégtelenség is lehet még a háttérben. Egyébként napi 8 vizelés alatt beszélünk normális wc-re járásról. Persze ez függ az elfogyasztott folyadékmennyiségtől is. Én pl. napi 3 liter vizet meg szoktam inni, így én elég sokat járok. Ha gondolod, kérdezz rá a háziorvosodnál, hogy mitől lehet, mert ez tényleg nagyon sok.
2009. szept. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Vércukorszintet a nagyobb patikákban is tudnak neked mérni (ingyenes). Csak egy csepp vért vesznek hozzá az újjadból. És ha rendben vagy, akkor egy lehetséges betegséget máris kizártál. (már ha betegség egyáltalán, de én utánajárnék, az biztos)
2009. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez általában pszichés alappon megy, mert már állandóan a pisiléshez kötsz mindent - utazást, iskolában a szüneteket. De ez nem normális. 3-4 órát egy egészséges ember kibír...
2009. szept. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kérjél a háziorvosodtól terheléses cukorvizsgálatot, a sima vércukor mérés hasznos, de csak a rendszeresen végzett.

Attól, hogy a patikában normál értéket mérnek még lehetsz cukorbeteg.

Természetesen a gyakori vizelés más okból is előfordulhat.

2009. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!