Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Alacsony tesztoszteronszint?...

Alacsony tesztoszteronszint? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sajnos a vérképem alapján egyértelműen kiderült, hogy alacsony a tesztoszteronszintem? Mit lehet csinálni? Vagy egyáltalán semmit és fogadjam el, hogy ez van? Esetleg okozhatja ezt here-visszér tágulat? Köszi szépen mindenkinek a segítséget!
2013. márc. 13. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha annyira alacsony, akkor gondolom kaphatsz tesztoszteronpótlást. Nem?
2013. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban alacsony akkor a kezelőorvos (aki elküldött a vizsgálatra) hormonpótló kezelésben fog részesíteni. Mennyi a tesztoszteron szinted (hány nmol/liter) ha nem túl indiszkét a kérdés?
2013. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, végül is nem fedem fel, ki vagyok. 7,910.
2013. márc. 15. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Az igen alacsony. De ilyenkor adnak hormonpótlást. Nem mondott a doki semmit?
2013. márc. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom a referenciatartomány 8-25 nmol/l között van, tehát az egészséges tartományon kívül esik. Emiatt további orvosi vizsgálatokra lesz szükség. Több okból is:

1. minimum 3 különböző alkalommal kell kóros hormonszintet mérni ahhoz, hogy valóban kórosnak lehessen tekinteni, hiszen egy mérés még semmit nem jelent (okozhat alacsony hormonszintet a kimerültség, alváshiány, betegség, antibiotikum és egyes gyógyszerek).

2. Ha valóban kórosan alacsony a hormonszinted és nem csak egyszeri eset, akkor mindenféle kivizsgálásra lesz szükség, hogy kiderítsék az okát. Lehet hereviszér tágulattól, here betegségektől és az agyalapi mirigy betegségeitől, valamint rendszeresen szedett gyógyszerek vagy rendszeres mértéktelen alkohol fogyasztás miatt. Ha kiderült az oka, és az helyreállítható (pl műtéttel) akkor annak megoldása után a hormonszint is helyreáll.

3. Ha a probléma nem orvosolható akkor hormonpótlásra lesz szükség ellenőrzött keretek között

A problémád olyan jellegű amit otthon nem tudsz orvosolni, úgyhogy mielőbb keress fel egy orvost!

Remélem tudtam segíteni!

2013. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Már csak egy kérdés. Mitől tart hosszú ideig aktus közben, hogy elmenjek? Tesztoszteron miatt, herevisszér tágulat miatt, vagy a frenulum bre miatt? Köszönöm előre is segítségeteket!
2013. márc. 19. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!