Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vajon mi a megfelelő vizelet...

Vajon mi a megfelelő vizelet ürítés és folyadék bevitel aránya?

Figyelt kérdés

Ha megiszom a napi ajánlott vízmennyiséget - kb. 2-3 litert, akkor sokszor és sokat pisilek (kb. óránként megyek és a bevitt mennyiség kis is ürül) és emellett száraz marad a szám is. Nem az ajkam száraz, hanem belül a szájpadlásom és a nyelvem, annak ellenére, hogy nyálam van.

Ha nem iszok csak kb. 1-1,5 litert, akkor természetesen kevesebbet és kevesebbszer pisilek (2-3-4 óra de ritkán több is eltelhet két alkalom között), viszont a szám még inkább szárazabbnak érződik. Olyan mintha forró folyadékkal leforráztam volna a nyelvemet. A szájpadlásom és a nyelvem mintha smirgli lenne.

Van egy harmadik szituáció is, amikor - számomra ismeretlen okból (évszaktól függetlenül, de talán a hűvösebb időben jellemzőbb), akár két zokniban és cipőben is - a lábfejem nagyon hideg és fázik, akkor képes vagyok akár félóránként is pisilni jó nagyokat. Ilyenkor szerintem a bevitt folyadéknál többet ürítek ki. Ez évente többször előfordul és egy-két napnál nem tart tovább.

Vajon mi állhat a háttérben?



2013. márc. 20. 00:37
 1/1 anonim ***** válasza:

A háttérben egy háziorvoshoz való el nem menetel van.

Akkor kellene elmenni mikor ez a tünet van .Nagyon sok betegségnek lehet ez a tünete.Nem dolgoznak a nyál mirigyek

A lábak fázása vérkeringési zavar lehet.Ezt is valami okozza.Mindkét esetnél olvastam a vérnyomás,és cukorbetegség gondot,illetve egy gyógyszer mellékhatását .

2013. márc. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!