Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Külső aranyér, vagy valami...

GranTurismo96 kérdése:

Külső aranyér, vagy valami más? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szerdán vettem észre, hogy a végbél nyílásom környékén van egy kis dudor ami csak székletürítés utáni törléskor (közben nem) fáj, illetve mikor leülök (hamár ülök nem) és felállaskor, mozgás közben szinte nem is érzem. Elég sokat túrtam a netet, kideríteni mi is lehet pontosan, de nem tudok konkrétan kijelenteni semmit. Székletben/törléskor vérzés nincs, semmilyen egyéb más lehetséges tünet sincs. Okát se nagyon látom mitől alakult ki spontán, több mint 10 éve rendszeresen, az étrendemmel sincs semmi probléma, nincs hiány rostos kajákban. Hasmenésem se volt viszont az első két napon a dudor megjelenése után kevés volt a széklet, mintha székrekedésem lett volna. Egyre jobban kezd idegesíteni, mit ajánlotok? 17/F

2013. máj. 4. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztosat csak orvos tud mondani, de aranyérnek tűnik. Az enyhébb kezdeti esetekben nincs vérzés, fájdalom.
2013. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
*sportolok, kimaradt a rendszeresen után :P
2013. máj. 4. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a végbél rózsa lehet.Időnként kitüremkedik,egyéb tünetet nem is okoz .
2013. máj. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehezet nem emeltél? Ez kimaradt a felsorolásból...


Igen lehet egy sima végbél rózsa is. Volt hogy én is azt hittem annak. De olyankor nincs tünet, csak a tükörből látni valamit.


Biztosat orvos tud mondani. Nem vészes a vizsgálat.

2013. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, az is negatív. :D Maga az aznapi "székelés" is teljesen rendben volt, erőlködésmentes, mindenesetre utána vettem észre. Orvoshoz mindenféleképpen elmegyek, csak nem tudom hogy mikor tudok leghamarabb menni, jövő héten délutáni kisérettségik, osztálykirándulás és miegymás, de nem akarom nagyon halogatni. Az orvosjelölt viszont legalább már megvan. :D


[link]

2013. máj. 4. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!