Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan zajlik le egy orvosi...

Hogyan zajlik le egy orvosi vizsgálat a nemiszerv esetében?

Figyelt kérdés

A bőrömön gyakran jönnek ki kiütések, és néha a nemiszervemen is megjelenik egy két piros pötty/hámlás.

Szűz vagyok, mások használt tűit se dugdosom magamba, tehát nem is biztos (remélem nem az), hogy nemibetegség, de akkor is zavar, hogy néha ott van, és ronda. Meg aztán ha oda kerül a sor akkor nehogy átadjam..

Szóval..

Hova kéne mennem vele? Ha éppen nem látszódik (csak pár havonta jön ki, aztán bekenem azzal a krémmel amit a kezemre kaptam és elmúlik megint) akkor hogyan derítik ki, hogy van-e bajom? Szüleim megtudják?

Vagy csak menjek be, leszívnak egy kis vért és a gép kimutatja, hogy van-e elváltozás? 15 éves vagyok, kezdenek közeledni első alkalmak az életemben, ezen a téren is, és nem venném jó néven ha valamit átadnék barátnőmnek :(


2013. jún. 10. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

15 evesen meg nem kezdodnek az alkalmak, majd csak 3-4 ev mulva.

Egyebkent borgyogyaszhoz menj el, o meg fogja nezni, es kapsz ra kremet nagy valoszinuseg szerint.

2013. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem partikra gondoltam, de mindegy, ne ebbe menjünk bele..


A kérdésre jóformán nem is válaszoltál..

Szóval, ha valaki választ ad, akkor kérem úgy válaszoljon, hogy:

-hova menjek vele?

-ha épp nem látszódik honnan derítik ki, hogy mi a baj?

-szüleim megtudják?


Mint írtam, krémmel én is bekentem és elmúlt. De elöször kijött 2 éve, azóta meg még 2-3 alkalommal, tehát el akarom tüntetni.. Mi van, ha lappang bennem, nem látszik, de hordozom, és át tudom adni? A lényeg ezen van, erre válaszoljatok.. (nem akarok támadó lenni, csak zavar ez a téma, és szeretnék kapni egy normális választ.)

2013. jún. 10. 19:36
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

"mások használt tűit sem dugdosom magamba" Hogy mi?


Vérvétel, de lehet csak megnézni.

2013. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azt arra írtam, hogy ugye a két legjellemzőbb terjedési formája a HIV vírusnak pl. a szexuális út, és a vér (pl. egy drogos tűjébe belelépsz, stb..erős példák, de ja)


-nem, saját tűket se dugdosok magamba-

2013. jún. 10. 19:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőleg akkor menjél bőrgyógyászhoz mikor a tünetek láthatók .Ide nem kell beutaló sem a házi orvostól .

Egyszerüen megnézi egy nagyító alatt.Aztán ir kenőcsöt,esetleg gyógyszert is egy idejüleg .

2013. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De jobban örülnék egy vérvételes megoldásnak, mert nem szívesen mutatom be idegennek.. plusz valószínűleg valamilyen belső oka van, teszem azt stressz, vagy ilyenek, mert kezemen is hasonló dolog van, és arra meg mondták stressz miatt is lehet.

Plusz ha most éppen nem látszik, akkor? Mi van, ha lappangós cucc, és attól még fertőzhet? :/

2013. jún. 10. 20:35
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a péniszeden van valami, azt nem a véredből fogják első körben nézni. A nemi betegségek zöme, ami a péniszen tünetet okoz nem is mutatható ki rendesen vérből, legfeljebb a szifilisz. :(


Szóval mutasd meg orvosnak, nem fog fájni.

Lehet még kenetet is vesz. Bőrgyógyászatról egyébként rutinszerűen küldenek vérvételre, gyakorlatilag bármilyen panasszal, tehát azt sem úszod meg. De a vizsgálatot sem.


Amúgy ha testszerte vannak kiütések, akkor meg végképp nem értem a problémát. Elég ha ott megmutatod, ahol a leggyakrabban van.

2013. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nincs nemi betegséged


bőrgyógyászhoz menj a kiütésekkel

2013. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gömbicica ***** válasza:

szia :-)

Elsétálsz a legközelebbi bőrgyógyászati szakrendelésre. Ha netán szégyenlős vagy, akkor keress férfi bőrgyógyászt. De megnyugtatlak egy női orvosnak is csak annyi leszel, mint anyukádnak az egyik fakanál. Ne parázz ezen!!!!

Mindenesetre dicséretes dolog, hogy figyelsz a testedre.

A bőrödön levő kiütések lehetnek valamilyen kozmetikumtól is. Mivel az ember mindenét meg szokta mosni, és általában ugyan azzal a dologgal előfordulhat az is, hogy attól van.

15 évesen baromira ráérsz azon agyalni, hogy kapcsolatod legyen. Egyébként sem hinném, hogy egy kapcsolat alfája- és omegája 15- 16 évesen abból állna,hogy csak ugy "belemászol" egy lányba. Ez nem vezet sehová!!!! Tartalmas kapcsolathoz biztosan nem.

Az, hogy az ember testileg "érett", az még nem jelenti azt, hogy agyilag (most nem az ész beli tulajdonságokra gondolok nehogy megharagudj!!!) és lelkileg is MEG KELL ÉRNI!!!!

Ez nem megy csak ugy ukk-mukk-fukk!!!

Amit egy orvos a kezedre adott kenőcs, azt meg légyszives nem máshová kenni!!!!!!

Hashajtót sem veszel be, ha fáj a fejed!!!! :-D

szóval.

keresd meg a lakóhelyeden lévő bőrgyógyászasti szakrendelést, és nézd meg, hogy ki rendel. Ha van férfi orvos, akkor ahhoz menj el, és mondd el nyugodtan a problémádat.

Ha csak doktornőt találsz, akkor se parázz!!! Látott Ő már többet is!!!

Vérvétel sok mindenre alkalmas, de arra, hogy egy-két piros pötty-/hámlás mitől kerül egy nemi szervre nem biztos.

Minden esetre dicséretes, hogy figyelsz magadra, és felelősséget érzel egy majdani kapcsolatodban a másik fél iránt.

Kivánok Neked mielőbbi gyógyulást! Üdv. :-)

2013. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok. Mentek a zöldek.


Még annyit, hogy ha pl. most eltűnik egy pár évre akár, szóval addig hiába megyek bőrgyógyászatra ezzel a problémával), akkor az valószínű, hogy addig (következő tünetekig) el is tűnt, és nem tudok fertőzni vele?

Ne értsetek félre, nem akarok egy lányba csak úgy hip hop belemászni, de ha úgy alakulnak a dolgok (aminek javulnak az esélyei), akkor nem szeretném azt mondani, hogy "hát figyelj van itt egy kis cucc, megkéne várni amíg az orvos tud rá érdemlegeset mondani". Ha nekem mondanák ezt így be az alkalom előtt, akkor így eléggé néznék egyet, hogy kivel is akartam mit..

Most pl, semmi nyoma, csak a kezemen meg néhány testhajlatba, ha most elmennék valószínűleg annyit mondanának, hogy kenjem azzal amivel eddig.

Egyébként, ha a makkon van 1-2 piros pötty, ami ottmaradt egyszer egy ilyen kiütéses dolog után, néha elhalványul, néha visszajön, azt is bőrgyógyásznak? Mert végül is az is bőr, de az már nem csak olyan, mint ha csak combomon mutatnék valamit, vagy ilyenek. Vagy az ugyanúgy beletartozik?

2013. jún. 10. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!