Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Önkielégítés után hátul,...

Önkielégítés után hátul, közvetlenül a végbélnyílásom alatt nagyon el szokott kezdeni fájni. Volt prosztatagyulladásom, de elvileg megszűnt. Az orvos szerint lehet akár aranyér is. De aranyér 20 évesen?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a prosztatám fáj-e, vagy más. Az az érdekes, hogy ez kizárólag önkielégítés után van, akkor is csak akkor, ha többször végzem egy nap. És, ha este végzem. Ha este csinálom, akkor mindig felkelek éjszaka/hajnalban és rohadtul fáj. Ezzel együtt van valami más gyulladásom is, amitől a makkom is fáj, úgyhogy az egész farkam baromira szokott fájni ilyenkor...


Én nem hinném, hogy aranyér, mert megnéztem a tüneteket és egyik se stimmel. Viszont az eszembe jutott, hogy régen, gyerekként mindig az volt, hogy kimentem esténként a WC-re, és vizelés után állandóan még "nyomtam", vagyis azt az izmot feszítettem, amivel kipréseljük a vizeletet. Ez egy rossz beidegződés volt, mert nem volt szabad kijárkálnom esténként WC-re és így akartam biztosra menni, hogy később se fogok. De azt tudom, hogy ez a sok túlfeszítés nem volt természetes.


Ti mit gondoltok? Van valaki másnak is ilyen?


2013. jún. 14. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Már reggel olvastam kiírt kérdésed,és egy választ is rá.

Most nem látom már itt,valószínű hogy a moderátor pihenőre küldte .Egyet is értek vele,miért feltételez rólad olyat,amiről nincs meggyőződve ,és a leirtak alapján nem is lehet rá következtetni .Masztiknál a prosztata is igénybe van véve,mert hogy nemi izgalom esetén dolgozik igazából .Neki ez idő alatt kell legyártani az elélvezéskor kijövő anyagot,hisz nincs "raktára " A tulzott igénybe vételtől aztán be is gyulladhat,illetve úgynevezett "izomláz" lehet benn.

A prosztatában nagyon sok kis izom van,ezek mozgatják a

mirigy állományát elélvezéskor .

Amiről lentebb írsz,az a PC izom.Nagy szerepe van az ondó

kilövellésében .Ennek az izomnak viszont nem árt a tornásztatás ,még ajánlott is .Ettől nem lehet bajod .

2013. jún. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt az idiótát, aki az első választ írta, válaszra se méltattam. Én jelentettem a modinak. Biztosra vettem, hogy kitörlik a válaszát.



Az az érdekes, hogy amúgy én is "izomlázra" gyanakszom. De, mint mondtam, ez több ennél. Gyulladás volt a prosztatámban, amit elvileg már kikezeltünk, gyakorlatilag meg szerintem a teszt tévedett, mert semmi változást nem érzek. Plusz, mint mondtam, van valami húgycsőfertőzésem is, meg a makkom is mindig viszket.


A PC-izom nem az, amelyiket a vizelettartásnál használjuk? Én nem erre gondolok, hanem arra, amit akkor használunk, amikor nagydolgozás közben nyomunk kifelé. Meg ugyanezzel nyomjuk ki a vizeletet is. Szerintem én ezt erőltettem túl. Mellette pedig egyébként érzek még fájdalmat a farkcsontomban is, az nem tudom, mi lehet.

2013. jún. 14. 15:11
 3/6 anonim ***** válasza:

napi 2-3-tól nem kellene fájnia a prosztatadnak

szal ez nem normális. egy kivizsgálást megérne a dolog. urológia

2013. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a pc izmodat használod amikor abbahagyod idő előtt vizelést. tehát ha szakaszosan pisilsz az fáj?
2013. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"egy kivizsgálást megérne a dolog. urológia"


Hehe, egy kivizsgálás, ez jó...:D Kb. fél éve járok urulógushoz, többnél is voltam. Mint írtam, nincs egyértelmű eredmény. Kimutattak gyulladást, de elv. már nincs. De amúgy ezt mintha már leírtam volna. Miért nem olvassátok el?



Utolsó: mondtam már, hogy nekem nem a PC-izommal van bajom, hanem azzal, amit székeléskor használunk nyomásra. De mintha ezt is írtam volna...

2013. jún. 15. 20:06
 6/6 FuFuu válasza:

Ez egy kisugárzó kismedencei fájdalom, gátizmok túlzott igénybevétele okozhatja vagy magából a prosztatából is származhat. Túl gyakori (napi több) ejakuláció nem kívánatos ilyenkor, próbálj meg nyújtani, pl.: jóga gyakorlatok nagyon hasznosak erre, gátizom és alhasi kismedencei gimnasztika. A lényeg h nyújtsál ne pedig erőltesd.

Ha gyulladás okozza akkor meg a prosztataváladékban genny van, kell tenyésztés, ezt egy jó urológus nézze meg (esetleg váltani kell orvost) mert sokan lepattintanak prosztatagyulladással.

2013. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!