Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kemoterápia után mindenfélekép...

Kemoterápia után mindenféleképpen steril lesz egy férfi vagy van még esély a nemzőképességre?

Figyelt kérdés

2013. jún. 20. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:

nyugi, rendbe jössz, csak aztán majd bírd visszafogni magad :-)

Amúgy ki mondta, hogy steril maradsz?

2013. jún. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát egy időre igen. Állitólag regenerálódik, de én ismerek olyat akinek sosem lettek utána már annyira jó sperma eredményei. A kemó elött szoktak levenni spermiumot amit késöbb fel lehet hazsnálni. Szeritnem ezt mindneképp érdemes megtenni, mivel igy biztosan lehet gyereked. Nem egy bonyolult procedúra, nem úgy mint egy nőtől petesejtet nyerni.
2013. jún. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy érzéketlen orvos rám hozta a frászt akkor ezek szerint. És körülbelül mennyi idő, amíg regenerálódik a dolog? gondolom évek...
2013. jún. 20. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
azért szerintem az sem mindegy milyen rák vagy betegség ,iatt kell és hogy mennyire erös kemó kell. tudtommal több féle van. Az a biztos ha fagyasztatsz le spermiumot még elötte. Jobb biztosra menni, semmiből nem áll, csak oda mész és eadsz anyagot vagy akár otthonról is viheted csak be kell érni vele 1 órán belül.
2013. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz steril, hacsak nincs a mellékhatások között. 2-5 év a várakozás, mielőtt családot szeretnél alapítani. Ugyanis a kemoterápia alatt károsodnak a hímivarsejtek.
2013. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Napsugar11 ***** válasza:

Daganatos betegekkel foglalkozom, és IGEN, lehet, hogy steril leszel, de ezt az adott kémiai anyag függvényében lehet csak megmondani. Én ismerek olyan 14 éves leukémiás fiút, akinek és a szüleinek ezt nem mondták meg, mivel a korai életkor miatt ez nem volt fontos, most meg akár pereskedés is lehet belőle...


Tehát fajtája válogatja azt is, hogy igen, vagy nem, ill. azt is, hogy a hatása mennyi ideig tart ezen a téren, vagyis átmeneti-e vagy végleges a terméketlenség.


Én is, mint az előttem szólók érdemesnek tartanám felkészülni az esetleges "mellékhatásokra", és ne hidd azt, hogy az onkológus vicces kedvében mondta...


Jó egészséget kívánok, ha további kérdésed van, privátban válaszolok.

2013. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!