Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tudnátok segíteni pattanásokra...

Tudnátok segíteni pattanásokra? A helyzet lent:

Figyelt kérdés

Szóval, egy szerelő műhelyben dolgozok, ahol ugye száll a por, a napokban meg elég szépen befűtöttek, így izzadok is mint állat. Nagyon sokat vagyok napon is. A napokban viszont elég sok pattanás előjött az arcomon. Edig is volt, de most több lett. A napsütés, hozta elő, vagy a por és az izzadság?

Naponta többször mosok arcot, de ebben az időben sajnos az izzadás elkerülhetetlen...

Este fürdés után, meg mikor hazaérek is arclemosót használok, és ez után Aloe Vera gélt. de sajnos ez a páros nem segít...


Tudnátok valamit javasolni?



2013. jún. 20. 22:11
 1/5 A kérdező kommentje:
18/F
2013. jún. 20. 22:13
 2/5 anonim ***** válasza:

legfőképp az izzadás és a nap okozza, mondjuk a por se előnyös.

Fontos hogy az arclemosón kívül csak vízzel sima vízzel mosd az arcod mert a szappan nem tesz jót, és pattanások ellen a citrom a leghatékonyabb úgy hallottam:D

2013. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Meló közben sima vízzel mosom, itthon is.

Volt egy idő mikor citrom levével próbálkoztam, semilyen hatást nem fejtett ki :/

2013. jún. 21. 20:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindennek az a lányege, hogy a bőröd védő savas rétegét ne távolítsd el. Ez az alkoholos arclemosókkal, lúgos szappanokkal (hagyományos) (H+ + OH- = H2O) eltűnik, így bejut a por stb. és íme a pattanás.


próbálkozz fejpánttal

2013. jún. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ohh értem. fejpántban elég hülyén néznék ki, de egy siltes sapka szerintem jó lesz...
2013. jún. 23. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!