Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férfiaknál elfogadott dolog a...

Férfiaknál elfogadott dolog a szőrtelenítés?

Figyelt kérdés

Bár nem esztétikai okokból kérdezem, de érdekelne a hatása is. És, hogy más férfiak hogy vannak vele.


Nem vagyok olyan nagyon szőrös. Most kezd megdúsulni a szőr a mellkasomon meg a lábamon meg intim helyen. És azt vettem észre, hogy a szőr zavaró és kényelmetlen. Például melegben vagy edzés közben. Ahogy izzadok a szőrömön át úgy kellemetlen.


Lehetséges olyan, hogy a szőrzet miatt kevésbé tudja a szervezetem leadni a hőt?


Érdekelne, hogy más férfiak hogy vannak ezzel és ki hol szőrtelenít, ha teszi.


Nem divatból érdekel és tudom, hogy a férfiaknak gáz a szőrtelenítés. Inkább tartok tőle, hogy mások mit gondolnának, esetleg megszólnának érte. Nem esztétikailag merült fel bennem, csak szimplán elgondolkodtam hogy érezném jobban magam.


2013. júl. 29. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Egyáltalán nem gáz a férfiaknál sem a szőrtelenítés, csak nem mindenki csinálja és az sem mindegy, hogy hol szőrtelenít. Szóval ha te úgy gondolod, hogy a hónaljnál, intim területen szeretnéd, akkor hajrá! Ez nem ciki. Gáz, akkor van, ha valaki a lábát is szőrteleníti. Na, ott már van némi hajlam is valamire...:) Bár ez sem ciki (mármint ha valakinek hajlama van bizonyos dolgokra), csak ott tényleg nem szokták, csak egyesek...
2013. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nekem egyáltalán nincs olyan hajlamom amire gondolsz, 1 hozzászóló.

Tudom hogy a nőknek a szőrös férfi láb tetszik és kb melegnek nézik aki ott is szőrtelenít.


És nem is csináltam még ott és nem is akarom. Én azt vettem észre magamon, hogy zavar a szőrzet a lábamon és kellemetlenséget okoz. Ugyanígy a mellkasomon is. Jobban izzadok, büdösödök és felmelegszem. Na meg persze húzódik is. De nem merném leszedetni, mert mindenki azt mondja, hogy hetero férfinak ez gáz. Meg a férfi attól férfi, hogy szőrös.


Bár nem teljesen értem, miért van így. Más férfiaknak nem kellemetlen? Vagy csak senki sem mer erről beszélni, mert már a gondolat is homoszexualitás, hogy megválljunk a szőrünktől? :)

2013. júl. 29. 13:39
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Én is elmondanám a véleményemet erről .Nem vagyok egy földhöz ragadt tapló,de ez csak egy divat hóbort,amit a net hozott magával .Ezelőtt 40-60 vel,vagy még korábban miért nem zavarta ez a fiukat férfiakat ? Akkor talán nem izzadtak ? Voltam katona több helyen.Egy fiunak sem volt a szőrzete leborotválva .Munkám során sok munkás szállón voltam,ahol közös fürdők voltak .Itt sem találkoztam egyel sem.Megromlott egészségem miatt gyógyfürdőkben is,és sima termálokban is .Itt sem láttam egyet sem.

De gyanitom azok a fiatalok borotváltak lehettek,aki nem mertek a tusolóba bejönni fürdés után.A kabinba mentek gatyát cserélni .Gyanitom 2 dolog miatt van ez.1,hogy mennél nagyobbnak látszódjon,a másik a meg az orális sex.

Ezt szeretik is fiúk a lányokra kényszeriteni ,aztán ott is tövig nyomni .A szőrzet a férfiasság egyik jelképe.

Mennél szőrösebb,annál jobban elvan látva tesztoszteron

férfi hormonnal .Aztán irogatnak ide,mit tegyenek,ha kipattognak,fertőzést kapnak .Egyet sem tudok sajnálni,ez nem kényszer.

2013. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom az, hogy az interneten sok-sok fórumon nem elfogadott, akárcsak itt is. Viszont a hétköznapi életben teljesen elfogadott.


Én szőrtelenítem magam mindenhol (láb, intim, fenék, kar, arc, mellkast nem kell, mert alapból szőrtelen), és az a tapasztalatom, hogy a csajok nagyobb részének bejön. Legalábbis akiket eddig megkérdeztem, kb 18-20 csajsziból 2 volt akinek nagyon nem jött be, és 2 toleránsabb, akiknek szintén jobban tetszik a szőr. A többiek azt mondták, hogy nekik bejön a szőrtelenség. Egyébként 22-35 éves korosztály volt. A fiúk, férfiak véleményét nem kérdeztem, de különösebben nem is érdekel.


Nekem ez a szőrtelenítés úgy jött, hogy barátnőm kérte, hogy rövidítsem meg egy kicsit a kedvéért. Szívesen megtettem, és nekem is jobb volt, főleg nyáron. Majd egyre rövidebbre szedtem, míg végül egyszer próbaképpen leborotváltam mindenhonnan. Na az az érzés valami szuper, felemelő volt, ahogy a csupasz bőröm simogatta a szellő. Sokkal érzékenyebb így a bőr, kellemesebb, komfortosabb. Kevésbé izzad, és ha izzad is, sokkal hamarabb megszárad.


Eleinte engem is zavart, hogy mit gondolnak mások, de aztán rájöttem, hogy az emberek nagy részét egyáltalán nem érdekli, hogy pl szőrös e a lábam. Pedig járok strandra rendszeresen, és nem térdig érő gatyákban, mint sokan manapság, hanem egy feszülős boxer fürdőgatyában. Szóval látszik mindenem, látszik hogy tetőtől talpig szőrtelenítve vagyok. Eddig semmilyen negatív kritika, vagy kellemetlenség nem ért ezzel kapcsolatban, pedig pár éve szőrtelenítek. Az emberek nem azért mennek a strandra, meg akárhova, hogy fikázzák a másikat, én sem, meg szerintem te sem azért mész. Szóval igazából mindenki tojik rá, hogy szőrtelenítesz e, vagy sem. Észre sem veszik, mert nem érdekli őket, mint ahogy engem sem érdekel, hogy valaki szőrös, vagy csupasz lábbal ment el mellettem az utcán.


A lényeg, hogy párodnak mi tetszik, és legfőképpen, hogy te hogyan érzed magad. Ha szőrtelenül jobb, akkor szőrteleníts! Ráadásul visszanő, ha nem tetszene. :)


Az meg hogy divat e vagy nem, szerintem tök mindegy, ahogy a ruhánál is. Nekem is van divatos ruhám is, és van olyan is, ami nem divat már, de hordom, mert szeretem. Most a szőrtelenítés nagy divat, de amikor elkezdtem nem volt még az. Vagy legalábbis ennyire biztos hogy nem. Tehát nem ez a meghatározó. És nem is az, hogy mások mit gondolnak. Egy szerűen tégy úgy, ahogy neked kényelmes, nem zavarsz ezzel senkit. :)

2013. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


4-es válaszoló, érdekes amit írtál. Én is néha rácsodálkozom az emberekre, hogy a férfiak (nem az itt hozzászólok konkrétan) milyen gyűlöletáradatot zúdítanak azokra a férfiakra, akik nem is bizonyítottan melegek, csak a kinézetük eltér a megszokottól.


Bennem nem a nők miatt merült fel a szőrtelenítés gondolata, a férfiak miatt meg pláne nem. De azért felmerül bennem a kérdés, hogy egy heteroszexuális férfit miért zaklat fel, hogyha egy másik férfi különbözik tőle, esetlegesen meleg. Engem egyáltalán nem zavarnak sem a meleg sem a metroszexuális férfiak (amíg nem válik provokációvá és a gyerekek lelki világának mérgezésévé). Én tudom magamról, hogy nem vagyok az, akkor miért botránkozzak meg azon, hogy más mi.


Azt gondolom, hogy 40-60 évvel korábban ugyanúgy tabunak számított. Az volt a trend, hogy egy férfi ne törődjön a külsejével. Csak hajvágás és borotválkozás volt szóbajöhető. Nem hiszem el, hogy a saját szőrzetük nem okozott kellemetlenséget a férfiaknak. Gondoljunk csak a hosszabb fanszőrszálakra, amik beakadnak, húzódnak, esetleg tetvessé válnak. (Kullcsancsok és más bogarak is gondolom szívesebben megbújnak a dús szőrzetben, bár ebben nem vagyok biztos.) És ott van a fenék szőrössége és a wc használati szokások. Nem hiszem, hogy más férfiaknak kellemes érzés a dús szörzet a fenekükön, a végbélnyílás környékén. Ez inkább zavaró és kellemetlen, de ciki vele foglalkozni, minden férfi azt mondja hogy a férfi szőrös és kész, ezért nem szabad levágni és még beszélni sem róla.


4-es hsz kérdeznék tőled néhányat.

Te mivel szőrteleníted magad? És milyen gyakran?

A barátnőd azt kérte, hogy mindenhol rövidítsd meg?


Azt hallottam hogy a nők számára a rövidített szőrzet látványa is undorító a férfi testen.

Úgy látom nem én vagyok az egyetlen, aki a szőrzetet kellemetlennek és izzasztónak tartja.


A visszanövő szőrzeten látszik, hogy borotválva volt és abból nő vissza? Vagy a visszanövő is teljesen olyan úgy tűnik, mint a régi csak rövidebben?


A divat nem igazán érdekel. Nem divatoskodni akarok. Főleg a szőrzetemmel.

2013. júl. 31. 16:27
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként még mindig nem akarok szőrteleníteni. Főleg nem rendszeresen. Csak érdeklődöm, hogy másoknál ez hogy van és milyen módszerek vannak.
2013. júl. 31. 16:28
 7/17 anonim ***** válasza:

Lábam, karom epilálom kb. 3-4 hetente;

hónaljam epilálom kb. 2 hetente;

intimet, fenekemet gyantáztatom kozmetikusnál 4 hetente.


Barátnőm csak a lábamra mondta, hogy miért nem rövidítem meg egy kicsit. Az intim és hónalj már ekkor is tök csupasz volt, ez alapból nagyon tetszett neki. :) Aztán egyre jobban rövidítettem, majd egyszer próbaképpen teljesen leborotváltam. :) Először furcsa volt neki is a csupasz látvány, de pár hét múlva, amikor kezdett nőni, már ő hozta fel, hogy jobban tetszik neki így, és ha van kedvem akkor borotváljam le újra, mert nagyon örülne neki. :) Hát leborotváltam újra meg újra, mert mindkettőnknek bejött a látvány és az érzés. :) Később áttértem az epilátorra.


Barátnőm és az általam megkérdezett haver/ismerős/kollegina/rokon csajok nagyobb része szerint nem undorító, sőt inkább szexi, és bejön nekik. De sokak szerint a szőrös is szexi, szóval a csajok többsége mindkét változatot elfogadja, de a szőrtelenség ad nekik egy kis pluszt. :)


Amikor még borotváltam a lábam, utána borostás volt, de mivel szinte soha nem hagytam megnőni 3mm-nél nagyobbra, így nem volt feltűnő. Ha a nagy szőrt lerövidíted 3mm-re, az is hasonlóan néz ki.

Mióta epilálom, sokkal jobb, ritkább, mert ugye nem egyszerre nőnek a szőrök, így csak kb a fele vagy 1/3-a látszik. Mire a többi kinőne, addigra az első adagot újra leepilálom. Epilálva nincs szúrós borosta, csak gyenge, puha ritkás szőrzet, és így sokkal jobb. :) De ezt is 3-4mm-es korában leepilálom. :)

2013. aug. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Utolsó, testszőrnyíróval érdemes próbálkozni?


Én hogyha tenném nem akarom gyakran csinálni, de nem akarok folyton csupasz lenni. Csak egy idő után már zavaróvá válik a szőrzetem és lehet szeretnék megválni tőle. Erre az eshetőségre keresnék valami megoldást.


Ez mennyire látványos mások számára? Ha esetleg rövidre van nyírva, látszik? Vagy hogyha teljesen le volt nyírva akkor utána mikor kinő, látszik hogy le volt vágva?

2013. aug. 2. 01:35
 9/17 anonim ***** válasza:

A testszőrnyírót is kipróbálhatod, de azután fog a leghamarabb megnőni. Szóval azzal kell a legsűrűbben csinálni.


Ha valaki ezt figyeli rajtad, akkor természetesen az is látszik, ha lerövidíted. De nem annyira feltűnő egy szőrtelenítés, még a teljes csupaszság sem, hogy átlag ember rögtön észrevegye. Nem figyelik ezt általában.

Ha meg valaki figyeli is, és rájön, hogy szőrtelenítesz, mi van abban? Ma ez már nem számít cikinek, a fiúk nagy része szőrteleníti különböző testrészeit. Amúgy ez megszokás kérdése is, mert ha most leszőrteleníted magad, nagyon furcsa lesz egy hétig, aztán meg amikor kinő, az lesz már a furcsa. Szóval a változást mindig így éli meg az ember, megszokás kérdése minden.


Miután kinő, nem lehet megállapítani, hogy le volt valaha nyírva. Ugyanolyan lesz, mint régen.


Ha ki szeretnéd próbálni a szőrtelenséget, akkor én a helyedben elmennék kozmetikushoz legyantáztatni magam. A gyanta után kb 2 hónap múlva fog eredeti állapotra visszanőni a szőr. Addig meg ki tudod tapasztalni, milyen érzés, mik az előnyei. Aztán eldöntöd, hogy utána hogy legyen. Úgyis itt a nyár, meg a kánikula, mire ennek vége, vissza is nő. Én a helyedben inkább most próbálnám ki minél hamarabb, még a nyári rövidgatyás időszakban, semmint télen, amikor igazából nincs már annyi előnye a dolognak, mert amúgy sincs meleg.

2013. aug. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha bemennék és valóban férfiak közé 30 évesek és a fölöttiek közé,nem 20-25 éves fiatal fiúk közé, akkor ott kevés csupasz péniszű férfit látnál egy munkahelyi zuhanyzóba,vagy edzőteremibe.Ha valaki nagyon szőrős akkor általában csak rövidre vágja,valamilyen fazonra,tehát 30-asoknál már menne a heccelés,a beszólógatás.
2013. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!