Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityamszűkületem van, tudni...

Fityamszűkületem van, tudni szeretném, hogy ez ilyen korban még elmúlhet pár éven belül, vagy már csak műtéti úton kezelhető? 14/F

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Fitymaszűkület csakis műtéti úton kezelhető. Én 15 évesen estem át rajta, ne várj vele túl sokáig. Szóljál szüleidnek és menjetek el dokihoz. Felvesznek problémával, még aznap ha reggel mentetek megműtenek, másnak már jöhetsz is haza és csak kötözni kell pár hétig és kenegetni, illetve vigyázni hogy ne szakadjon fel a varrat, és ne is tapadjon le - napi többször kell óvatosan hátrahúzni. Nekem azóta vált szokásommá, hogy vizelésnél a fitymát hátrahúzom, így lepedék sem képződik, sokkal egyszerűbb mosni. Attól meg ne félj, hogyha esetleg kitudódik - de azért nem kell vele dicsekedni - hogy lezsidóznak. Részleges körülmetélésről van szó, nem teljesről.

19/F

2009. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Fitymaszükületnél nem kell körülmetélést csinálni!!!!
2009. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Már hogyne kéne...
2009. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

olvass utána.

meglehet metélés nélkül is oldani a problémát

2009. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

már hogyne kéne:D:D

én elmentem orvoshoz és egyből kaptam időpontot. reggel 10re mentem 11kor kezdték és 11:30kor keltem fel az ájulásból:D:D:D:D:D tehát megvan ez hamar és én egyből haza is jöhettem nemtudom hogy az első válaszoló másnap-ot akart e írni vagy mit...

a lényeg hogy nem múlik el műteni kell...

2009. nov. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

télleg nemmuszáj metélni, csak az a legeccerűbb.

és 14 éves korban még elmúlhat. tisztísd rendszeresen, huzogasd hátra gyakran, vanrá esély h elmúljon.

és ne metéltesd magad ha nemmuszáj.

2009. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tévedés, az hogy benneteket körülmetéltek az egy dolog. lehet hogy az egyszerűbb, de nem kell ,van más megoldás is!


A kezelés lehetőségei


A kisebb fokú, veleszületett fitymaszűkület fokozatos tágítása vezethet eredményre, de általában a betegség megoldása műtéti. A fitymaszűkület műtét a "körülmetélés", ami tulajdonképpen az egész előbőr körkörös eltávolítását jelenti.

Felnőttkori, enyhébb fokú szűkület esetén a fityma bőrének plasztikájával lehet a szűkületet megoldani. Időben végzett műtét esetében a gyógyulási eredmények, igen jók. Az átlagos gyógyulási idő 3-4 hét.

2009. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Fitymaszűkület [szerkesztés]

Fitymaszűkületről beszélünk, ha a fitymát alkotó bőrredő nyílása szűk. Ilyen esetben az erekció során a megnagyobbodott makkról a fityma egyáltalán nem, vagy csak nehezen húzható hátra. A fitymaszűkület megnehezíti a hímvessző tisztán tartását. A fityma és a makk között felgyűlő váladék gyulladást okozhat. Szexuális tevékenység – közösülés, maszturbálás – során a szűk fityma berepedhet, a kialakuló hegek miatt a fitymaszűkület tovább súlyosbodhat, visszatérő gyulladások forrása lehet. Felnőttkorban gyakran kíséri a cukorbetegséget fitymaszűkület.


A fitymaszűkületet műtéti eljárással korrigálják, mértékétől függően a fityma teljes vagy részleges eltávolításával. Kismértékű fitymaszűkület esetén gyakran elég csak a fityma szélének a bemetszése néhány helyen - bár ez esztétikailag megkérdőjelezhető végeredménnyel járhat. A beavatkozás ambuláns ellátás keretében, helyi érzéstelenítés mellett történik. Az elhanyagolt, kezeletlen fitymaszűkület következtében nagyobb eséllyel alakulhat ki péniszrák.

2009. nov. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A fitymaszűkület műtéti kezelése: A fitymaszűkület nem jelenti feltétlen a fityma teljes eltávolításának a körülmetélésnek, crirkumcízió (circumcisio) szükségességét. Léteznek olyan megoldások, plasztikák melyek a fityma megtartását teszik lehetővé. Amennyiben a plasztika nem jár sikerrel, a cirkumcízió később is elvégezhető.


Fitymaplasztika: A műtét azon alapul, hogy a heges gyűrűt átvágjuk és kis lebenyek elforgatásával a szűk gyűrűt tágabbra szabjuk. A régi plasztikák az ún. phimotomia. Amikor a heges gyűrűt bemetszük, és haránt elvarrjuk csak nagyon enyhe esetben használható, nem ad kozmetikailag megfelelő eredményt, a recidíva gyakori. Ezért ezt a megoldást nem ajánlom.

Személy szerint jó tapasztalatom van a körkörös, Z plasztika szerű műtéttel, vagy enyhébb esetben egy T betűhöz hasonlító plasztikával. A kozmetikai eredmény elég jó és második műtétre csak kb. 10%-ban volt szükség.

Recidivára különösen hajalmos esetekben (diabetes, és lychen) csak a circumcisio a bevált megoldás. A műtéteket altatásban végezzük.

2009. nov. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Milyen műtétet végzünk fitymaszűkület esetén?

Két elvileg eltérő műtéti eljárás, és e kettő kombinációjával számtalan egyéb megoldás lehetséges. Szinte nincs is két sebész, aki egyformán végezné.

Circumcisió (körülmetélés): a fityma eltávolítása. Hatására a makk fedetlenné válik. A sivatagban élő népek által több ezer év óta gyakorolt ősi eljárás, melyet ma, higiénés meggondolások alapján, szinte minden észak-amerikai fiún elvégeznek.

A fityma bemetszése: az előbőr továbbra is fedi a makkot, de mivel lebernyegszerűen szétnyílik, esztétikai hatása nem mindig megfelelő.

Egyéb plasztikai megoldások az előző két alapműtét kombinációjával igyekeznek elérni a makk fedettségét és megfelelő esztétikai hatást. Hátrányuk, hogy néha újra beszűkülnek.

2009. nov. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!