Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mikor kezd el mutálni a hangom?

Mikor kezd el mutálni a hangom?

Figyelt kérdés

Észrevettem,hogy az osztályban(mert 6.-os vagyok)Sok fiunak elkezdett mélyülni a hangja pedig csak 11-12 évesek.Én 11

vagyok és magamon észrevettem(de nem biztos),hogy mélyült egy kicsit.



2013. szept. 30. 08:45
 1/7 besenyőpistabácsi ***** válasza:
Nem késett! Észreveszed, ha mutál. Nem csak kicsit mélyül.
2013. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Megmondanád melyik 11(tizenegy) éves osztálytársad mutál?
2013. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Figyelj van aki elöbb mutál
2013. szept. 30. 09:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel mindenki más, és más biológiailag, így nem lehet korhoz kötni ezeket a periódusokat. Van aki 20 évesen változik meg a hangja, van akinek 3 évvel korábban, van akinek meg 8 évvel korábban, szóval ez teljesen változó.


Ez olyan, mint a növekedés, van akinek 14 éves korában kezdődik el, és tart 21 éves koráig, és összesen nő 40 centit. Van akinek 13 éves korában kezdődik el, tart 15 éves koráig, de összesen 60 centit nőt. Nem lehet kiszámítani, nem lehet korhoz kötni. Nagy átlagból lehet következtetni, de az nem feltétlenül fog minden egyes egyénre vonatkozni.

2013. szept. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a kamaszkor kezdetekor kezdődik.Már ez is egyén fűggő.

A mélyülés nem a mutálást jelenti.Mutáláskor össze-vissza változnak a hangmagasságok .11 éves korban ez nem szokott ez előfordulni .Nagy összefüggésben van ez a nemi érés kezdetével is .

2013. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt nem találom ki esküszöm!Voltunk valamilyen orvisnál(10 voltam)és ott azt mondták,hogy elkezdődött a pubertás
2013. szept. 30. 17:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen már simán lehet, hogy mélyülni kezd egy fiú hangja.

Ettől függetlenül mi nem fogjuk tudni megmondani, hogy mikor kezd majd mutálni a hangod. Erre nincsen "szabály", mindenkinek máskor történik. Ha az orvos azt mondta, hogy már elkezdtél serdülni, akkor valószínű, hogy a következő néhány évben mutálni is fogsz. Ne aggódj, még nem vagy lemaradva semmiről! :)

2013. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!