Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » El kell mennem Urológushoz?

Marci0328 kérdése:

El kell mennem Urológushoz?

Figyelt kérdés
A barátnőmnél HPV vírus gyanús kenetet találtak. Most kapunk majd újabb eredményt a kenetről 21-én amit leszedtek tőle. Ha fényben nézem a makkom akkor enyhén látszódó halványpiros pöttyöket látok. Attól félek hogy nemi aktus során tőlem kapja vissza újra és újra ezt a HPV gyanús fertőzést! Neki elég gyakran fehér kenet folyik a hüvelyből. Valószínű abban van valami amitől én elkaptam ha elkaptam és nem tud gyógyulni mert tőlem meg egyfolytában visszakapja! Illetve a húgycsövem mellett közvetlenül enyhén kivilágosodott a makkom de puha a felülete( Írtak valami durva szemölcsről a HPV-el kapcsolatban remélem nem annak a kezdeti kinézete) Segítség! Csak képzelgek vagy ezek egyértelmű okok hogy el kell mennem dokihoz kivizsgálásra?

2013. okt. 10. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A HPV vírust nem lehet újra meg újra elkapni. Azt egyszer kapja el az ember.

Amiről te beszélsz, az egy fertőzés, amit okozhat gomba, baktérium, illetve egyéb más kórokozó, amit oda-vissza lehet egymásnak adni. És az a legtöbb esetben a nőknél okoz tünetet, mint a folyás megváltozás mennyiségre, színre, szagra, viszkető, égő érzés. Férfiaknál ritkábban okoz tünetet, de ugyanúgy lehet fertőzésük.

Amúgy ilyenkor minden esetben páros kezelés kell!

És a HPV gyanúval nem urológushoz, hanem bőr-és nemi beteg gondozóba kell menni és ott van olyan szűrés, ahol különböző nemi betegségeket tudnak kiszűrni.

Urológián ilyen nincs.

2013. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a gyors választ! Most is megnéztem a fényben és mintha nem látnék 1 darab pöttyöt sem viszont a bőr egy kis részen amit említettem még látszik igaz halványan. Megvárom hogy nem-e gyógyul meg önmagától. 1-2 hete kezdtem el Omega 3-at szedni aminek immunerősítő hatása van. Remélem annak hatására erősebb lett az immunrendszerem és kiküszöböli ezt a problémát!
2013. okt. 10. 20:07
 3/4 anonim ***** válasza:

De ha ott vannak ezek a pöttyök és azt fertőzés okozta, akkor az magától nem igen fog elmúlni, mármint a fertőzés. Csak a tünetei. Vagyis a pöttyök. De maga a kórokozó még ott lehet hosszú időn át és ha nem gumival védekeztek, akkor azt vissza fogod folyamatosan adni a barátnődnek.

Érdemes megbizonyosodni róla, hogy van-e valamilyen fertőzésed és ha igen, akkor azt ki kell kezeltetni.

2013. okt. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én omega akármi helyett grapefruitmagcseppet javasolnék, azt ajánlotta a dokim (lány vagyok) az én magas kockázatú hpv-mre, ami egy évig volt észlelhető a leleteken, most negatívak az eredményeim. De ugye elvileg a hpv sohasem múlik már el, csak maximum pihen.
2013. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!