Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Voltam Dokinál és azt mondta...

Voltam Dokinál és azt mondta hogy Fitymatúltengésem van. Muszáj körbemetélni? Vagy mit csináljak, sokan azt mondják sokkal jobb, tisztábban lehet tartani stb.

Figyelt kérdés
A szakorvos azt mondta elég 1 vágás,elmentem kórházba mert beutalt,és ott azt mondta az orvos hogy körbe kell metélni,mert ha megvágja dudor nő ott,és újra kijöhet,és csak rosszabb lesz. Kérdeztem tőle hogy krémmel nem lehetett volna meg akadályozni,azt mondta nem ez kijött volna igyis úgyis.

2013. nov. 16. 23:07
1 2
 1/12 fialt herold válasza:
29%
hehe
2013. nov. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Muszáj ezt? igys elég stresszes
2013. nov. 16. 23:15
 3/12 fialt herold válasza:
35%
nem akkora para ez, légy boldog nyertél egy vallást is
2013. nov. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Ilyet hogy fityma túltengés,a fityma betegségei közt sem találtam .Nem is tudom mi lehet ez .
2013. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Pedig van,olyasmi mint a fitymaszükület, a makk alatt megvan feszülve
2013. nov. 17. 00:07
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Én már sokszor próbáltam rákeresni a neten a fitymatúltengés definíciójára, de még nem sikerült értelmes választ találnom rá. Arra, hogy fitymaszűkület, vagy bármi egyéb konkrét bajra, igen, erre nem.


Mindenesetre az a kérdés, hogy van-e bajod. Illetve hogy mi a baj, hogy elmentél vele orvoshoz, aztán ezt kaptad válaszul.


Egyébként azt sem értem, miből mondja a doki csak úgy, hogy a vágás helyén dudor lesz – 1) lehet hogy lesz, lehet hogy nem, ez nagyon egyénfüggő; 2) mert a körülmetélés nem vágás?, akkor ott is lesz. Logika...

2013. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Én még egy dokit ha kell többet is felkeresnék a helyedbe,mert a szakorvosod azt mondta hogy elég egy vágás,a másik meg metélni akar,tehát az ő véleményük sem egyezik.Sok orvos metélni akar pedig lenne más mód.Szerintem több orvost is keress fel és mond meg neki hogy ha lehet te nem szeretnél metélést.


Az hogy jobb lenne nem mondanám,sokaknak nem tetszik a körülmetélt látvány,meg jöhet a beszólás,,annyi hogy az igaz könnyebb tisztán tartani.Kérdezz meg több dokit.

2013. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségeteket
2013. nov. 20. 21:54
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
A betegségek nemzetközi osztályozása (rövidítve BNO-kód) között szerepelt az N4700 - fitymatúltengés. Általában ezt az ambuláns lapra is ráírják, ha ez is a gond a szűkület mellett. Nekem is ez volt, mert így hívják, amikor a makk előtt ormányszerűen lecsüng a fityma. Ez alapesetben nem lenne probléma, ha pisiléskor hátra lehet húzni. Ilyenkor vagy megkurtítják (csak a túllógó részt vágják le) vagy teljesen hátra vágják (a fedetlen makk pereme alatt lesz a seb). Ha viszont nem zavaró és a szexben sem okoz problémát, akkor lehet az egész műtét felesleges.
2014. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Csak azért nem értem, mert az ormányszerű fityma (mármint ha szimplán csak túllóg a makkon) az teljesen normális. Nincs abban semmi beavatkoznivaló, és főleg nem betegség. Ami a hátrahúzási nehézségeket okozza, az a szűkület meg a fitymafék rövidsége...
2014. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!