Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rövid fitymafék műtét után...

Rövid fitymafék műtét után mivel kezeljem a sebet? Kamilla tea vagy krém?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a műtétem, ami sajnos vágással történt, nem lézeresen. Az orvos, aki a műtétet végezte, azt mondta, hogy a műtét utáni napon már borogathatom kamillával, de kérdezgettem egy online orvost még a műtét előtt, ő meg nem ajánlja a műtét után 5 napig a kamillás borogatást, csak a Neogranormon krémet. Melyik orvosnak van igaza?

Az orvosom azt mondta, hogy 3-4 hét a győgyukási idő. Meddig fog fájni a seb? Meddig kell vigyáznom hogy ne álljon fel? Tudom jobb lett volna ezeket a műtét után megkérdeznem... Köszönöm előre is a normális válaszaitokat.



2013. nov. 22. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Furán vagy te összerakva!

A kezébe adod a farkad egy orvosnak - aki biztosan orvos ha engedik egy kórházban dolgozni - de nem hiszed el amit mond! Inkább hiszel valakinek akiről semmit sem tudsz, azt se, hogy egyáltalán az-e akinek kiadja magát!

Ezt pedig megtetézed azzal, hogy egy webes oldalon nyilvánvalóan dilettánsoktól (mint én is vagyok) kérsz tanácsot!


Én annak hinnék, akiben annyira megbíztam, hogy a kezébe adtam a farkam!


Bár ez csak én vagyok...

2013. nov. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazad van most hogy mondod... de másik is urológus orvos volt aki szokott ilyen mütéteteket csinálni.
2013. nov. 22. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld azt, amit az orvosod mondott.

(Hátha ért hozzá)


Arra meg szerintem nem tudsz vigyázni, hogy ne álljon fel. Azt nem lehet kontrollálni.

2013. nov. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Nekem is tegnap volt ugyanez a műtét! Azt mondta az orvos, hogy az első 1-2 nap még ne csináljak semmit vele, ne is húzzam hátra, aztán kamillában LEHET áztatni. De szerintem nem muszáj, úgyhogy én nem fogok se kamillás borogatást sem pedig krémet, kenőcsöt alkalmazni, mert nem irt fel az orvos és nem is mondta. Az meg hogy itt a sok szakértő miket ir, lényegtelen...


Mondta az orvos hogy 5-6 nap után kiesnek majd a varratok és kb. 2 hét után lehet már óvatosan használni.


Nekem még azt mondta a doki, hogy ha komolyabb vérzés van, és nem csak 1-2 csepp, vagy bármi baj van akkor menjek vissza, megbeszéljük.

Szerintem arra hogy ne álljon fel nem fogsz tudni vigyázni. Nekem tegnap óta nem volt ilyen jellegű problémám, meg ha feláll akkor szerintem fájni fog egy picit és a fájdalom miatt visszanyugszik majd. :D Legalábbis szerintem ez logikus, de majd kiderül. Egyébként jó lenne privátban beszélgetni valakivel aki már túl van rajta, vagy szintén nemrég esett túl a műtéten! :)

2013. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nagyon hülye példa, de gondolj csak bele. Sok szegényebb helyen, pl. Afrikában érzéstelenitő nélkül metélnek körül embereket és nem mennek utána Neogranormon krémért. :D És jó esetben nem lesz semmi bajuk.

De komolyra fordtva a szót, csak azt csináld amit az orvos mondott. :) Ha azt mondta hogy kenegest v. borogasd akkor tedd azt. Ha nem mondta akkor meg ne.

2013. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, de még jöhetnek.
2013. nov. 22. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!