Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » ! Beszámoló + kérdés! 5 napja...

! Beszámoló + kérdés! 5 napja műtöttek! (Fitymafék átvágása, körülmetélés) Normális ez? Leírás+kérdés lent.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú történet, de részletesen leírok mindent. 17 éves fiú vagyok, nem félős, nem aggódós típus. Ezért elmentem egy urológus magánrendelésére. (Fehér pöttyök voltak a makk alatti bőr részen, amik ritkán váladékoztak, emiatt kerestem fel.) Elmentem, megmutattam, de jóformán csak legyintett erre, ugyanis ezek természetes mirigyek voltak, amik nedvet termelnek, ezt tisztán kell tartani. Köznyelven ha ezt nem tisztítja az ember akkor "túrósodik" a nemi szerve. Ez után, megemlítettem neki, hogy merevedéskor teljesen hátra tudom húzni a bőrt, de a fitymafék feszül, (körülötte 2 oldalt a hártya be is van gyulladva) illetve a makk átmérője nagyobb mint a hátrahúzott bőr, így nem megy vissza a helyére. Nem akartam krémekkel szórakozni, bejegyeztek műtétre. Ez a műtét szeptembre 3.-án meg is történt. A műtét előtt beszéltük meg, hogy ebből nem csak fitymafék átvágás lesz, hanem a makk felénél körbevágja a szűkült bőrt, illetve a gyulladt hártyákat is eltávolítják. Nem izgultam, helyi érzéstelenítés, 5 inyekció és 40 kellemetlen perc. A körbevágott bőrön illetve a fitymaféken összesen 8 varrat van. Ha jól értettem a doktor urat, a a fitymafékre rakott egy "csomót" és azt varrta össze. Másnap (4.-én) a kötéseket levettem. Minimálisan volt csak beleragadva a gézlap, így a felszakadást, vérzést megúsztam, viszont a látványtól rosszul lettem. A péniszen egy jókora (mint kiderült) vérömleny keletkezett, ami miatt egy kicsit aszimetrikus. Minden pisilés és fürdés után kamillázom, és ahol érzem, hogy tapadna le, kenőccsel bekenem. A doki semmit nem mondott a kötés cseréről, hátrahúzásról, kenegetésről. Az interneten olvasgattam, ezért a 4. napon (tegnap) szépen lassan, óvatosan hátrahúztam a fitymáról a bőrt. Körülbelül a fityma felénél vágta körbe a bőrt, így 4 napig a makk alja nem nagyon szellőzött. Hátrahúztam, kicsit kamilláztam, de szépen gyógyult az a rész, semmi fertőzés, elváltozás. A VARRATOK viszont azon a bőrrészen vannak, amit kívülről nem látni, csak ha hátrahúzom a bőrt. Ezek 5 nap után meg sem mozdultak még. A fék így 5 nap után is nagyon csúnya és érzékeny. Piros, barna és fekete színű a felülete. hallottam olyat, hogy azért csomózták meg, mert az le fog száradni? (Érdekes is lenne, ha egy közel fél centis kis bőr csomó ott maradna.) A doktor keddre azaz 10.-ére hívott vissza kontrollra, de addig is ha kapnél használható válaszokat azt nagyon megköszönném, illetve akinek volt vagy lesz ilyen műtéte őnekik is segítsünk.


Kérdések:


1. Úgy tudom, átlagos a vérömleny kialakulása, az átvágott erek miatt. Ennek az ömlenynek a csillapodására (mert egyelőre elég csúnyán nyomja a bőrt a fitymához) mikorra számíthatok?


2. A varratok állítólag felszívódóak, ez pontosan mit jelent? Ki fognak potyogni (de mondom, alapjáraton takarásban van, a fityma és a duzzadt rész között) vagy beépülnek a bőrbe?


3. Kamilla és Fenilbutazon kenőcsöt használok. Ez a kenőcs nem szívódik fel 100%-osan, mert a 3 napi kenésből, van hogy a bőr alatt még mindig van. Ez okozhat problémát, vagy a felesleget távolítsam el gézlappal?


4. A kötést a 2. napon vettem le, utána még 1 napig kötöztem, de minden kötéscserénél felszakadt a féknél a gyógyuló bőr, így inkább egész nap meztelenül vagyok itthon, de rendszeresen fertőtlenítek. A kötés akkor ezek szerint már elhanyagolható?


5. Utolsó kérdés. A fitymafék (akinek így oldották meg, hogy csomót kötöttek rá.) hogyan nézett ki a dolog pl 2 hónap múlva? Tényleg le fog esni az a bőrrész? Vagy simán begyógyul és ott lesz egy ilyen kis húsgombóc? A körbevágott bőr szépen gyógyul, bár kellemetlen amikor hozzáragad a fitymához, de a féknek körülbelül mennyi teljes rehab ideje? Varratszedés fáj? :/


Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett, a sok kellemetlenség ellenére sem bántam meg a műtétet, mindenkinek ajánlom, hogy csináltassa meg mert sok előnyét olvastam. Azért kérdezlek Titeket, mert a doki semmiféle felvilágosítást nem adott, csak annyit hogy 1 hét múlva kontroll... Kedden kontroll után leírom a fejleményeket, de addig ha tudtok, kérlek segítsetek.


KÖSZÖNÖM SZÉPEN!



2013. szept. 8. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Én már sok olyan fiúval beszélgettem,akik hasonló műtéteken esnek keresztül .Mindenki sokat vár a magánrendeléstől,és hasonló csalódások érik .A Tb betegeknél elvétve akadt ilyen .Már számtalanszor leírtam,

ilyen problémákkal nem a magánrendeléseket kell megkeresni .A féket illett volna teljesen eltávolítani,de az lehet, hogy 15 percet elvett volna a doki idejéből .A szakirodalomban is így van leírva . 4-5 nap után már a fék varratai hullanak is ki .A kenőcs gyulladás csökkentő.

Betadine oldattal kell fertőtleníteni .Ha géz beleragad a sebbe,kamillában kell kiáztatni .Többen írták nekem is a vérömlenyt.Erre a doki azt mondta,majd felszívódik .

ha nincs is kötés rajt,laza gatyát azért vehetsz fel,de naponta 2 x váltsál is .Ne hogy vissza fertőződjél .

2013. szept. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Igen, elég lazán kezelték a kórházban a dolgokat, 5 perces műtétre voltam előjegyezve, és a műtőasztalon beszéltük meg, hogy akkor körbe levágja a felesleges bőrt, és a gyulladt bőrt. (Ezért írtam, hogy nem vagyok szívbajos. :) ) Igen, nem szép megoldás, de a kérdés még adott. Ez az aránylag nagy csomó a féken le fog száradni, vagy szépen lassan begyógyul és elsimul? (Mert jelen állás szerint abban elakad a bőr.) Illetve a varratok. 5. napom ez, és mint mondtam meg sem mozdulnak, azért mert 8-ből 6-ot nem is látok, csak ha teljesen hátrahúzom a bőrt, ami eléggé kellemetlen, de napjában többször megteszem és átitatgatom kamillával. Tudok többet tenni, vagy napról napra gyógyulni, enyhülni fog?
2013. szept. 8. 14:34
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Hali!


Nehezen tudom megfogalmazni, amit a helyzetjelentésed kiváltott bennem.


"17 éves fiú vagyok, nem félős, nem aggódós típus."

"Nem akartam ... szórakozni, bejegyeztek műtétre."

"A műtét előtt beszéltük meg, hogy ebből nem csak fitymafék átvágás lesz, hanem a makk felénél körbevágja a szűkült bőrt, illetve a gyulladt hártyákat is eltávolítják."

"Nem izgultam, helyi érzéstelenítés, 5 inyekció és 40 kellemetlen perc."


...kontra...


"A körbevágott bőrön illetve a fitymaféken összesen 8 varrat van ... a fitymafékre rakott egy "csomót" és azt varrta össze."

"Másnap (4.-én) a kötéseket levettem. Minimálisan volt csak beleragadva a gézlap, így a felszakadást, vérzést megúsztam, viszont a látványtól rosszul lettem. A péniszen egy jókora (mint kiderült) vérömleny keletkezett, ami miatt egy kicsit aszimetrikus."

"ahol érzem, hogy tapadna le, kenőccsel bekenem."

"A VARRATOK viszont azon a bőrrészen vannak, amit kívülről nem látni, csak ha hátrahúzom a bőrt. Ezek 5 nap után meg sem mozdultak még."

"A fék így 5 nap után is nagyon csúnya és érzékeny. Piros, barna és fekete színű a felülete."

"Igen, elég lazán kezelték a kórházban a dolgokat, 5 perces műtétre voltam előjegyezve, és a műtőasztalon beszéltük meg, hogy akkor körbe levágja a felesleges bőrt, és a gyulladt bőrt. (Ezért írtam, hogy nem vagyok szívbajos. :) )"



_ Oké, merész vagy. És ha pont ezzel a vakmerőségeddel most mindent tönkretettél? :-o

Ha eddig nem voltál még szívbajos, még nem késő azzá válnod! Nem tudom, mi a helyzet most veled, de könnyen le7, hogy ezzel a túlzott sietségeddel, hirtelen-átgondolatlan-felelőtlen döntéseddel mindent elrontottál, s rosszabb esetben akár egy második, TKM-elő műtétre is szükséged lesz.

!!! PONT EZEK ELKERÜLÉSÉRE, MEGELŐZÉSÉRE NEM GYŐZÖK MINDENKIT FIGYELMEZTETNI, -- ahol tudok, és még időben vagyok!!! NEM SZABAD EGY DÖNTÉST (íígy) ELSIETNI, MERT SOKKAL KÖNNYEBBEN CSALÓD6SZ A MŰTÉT VÉGKIMENETELÉN!


Az a bumszli a fékednél ált. TKM-elteknél fordul elő, javarészt ronda és megmarad. (Eddig, akinél ilyet láttam, ott legalábbis megmaradt, s nem száradt le. A felelőtlen, elsietett tervezés/döntés, elbagatellizálás, türelmetlenség ezt is eredményezi. Sokaknál még évekkel később is úgy lifeg az az összevarrott kis bumszli csomó ott, mint a tyúk gigája. Mindez pedig indult a fehér pöttyökből... muy bien!


˙

"Igen, elég lazán kezelték a kórházban a dolgokat,"

_ Ez megint egy intő jel! Ha nem veszik komolyan a dolgokat, az baj. Persze jó, ha az ember rugalmas, de a komolyság az más tészta. Könnyebben csúsz6 be hiba egy olyan helyen, ahol a dolgok el vannak bagatellizálva, és nincs kialakult koncepció megvalósításra. Azt is lefogadom, hogy nem készültél fel eléggé a műtétre, csupán fejjel a falnak, azt' vagy áttöröd, vagy a fejed töröd be... a következmények nem érdekelnek. Mondom,... ezek után könnyen le7sz még szívbajos... dO_ob


_ Fényképeket pl. készítettél a műtét ELŐTTI állapotairól a péniszednek és a fékednek?

(Lefogadom,... nem.)


˙

=====

A kérdéseid:


"1. Úgy tudom, átlagos a vérömleny kialakulása, az átvágott erek miatt. Ennek az ömlenynek a csillapodására (mert egyelőre elég csúnyán nyomja a bőrt a fitymához) mikorra számíthatok? "

_ Mivel a sebet zárták, az erekből pedig ömlik a vér a szöveteket ez a mennyiség vmilyen szinten felduzzasztja, felfújja. A hajszálvénák vmennyit ebből elvezetnek, vmennyi pedig elkezdi a szöveteket regenerálni, addig biztosan ilyen csúnya lesz, akárhogy is kenegeted. Az ömleny felszívódása legrosszabb esetben hetekbe is tel7, ahogyan az jónéhány kirívó esetben is megtörtént. (2--2,5 hét)


"2. A varratok állítólag felszívódóak, ez pontosan mit jelent? Ki fognak potyogni (de mondom, alapjáraton takarásban van, a fityma és a duzzadt rész között) vagy beépülnek a bőrbe?"

_ Egy része felszívódik, a szervezet hasznosítani kezdi, így a szervezeten kívüli rész meg fokozatosan gyengül, porlad.


"3. Kamilla és Fenilbutazon kenőcsöt használok. Ez a kenőcs nem szívódik fel 100%-osan, mert a 3 napi kenésből, van hogy a bőr alatt még mindig van. Ez okozhat problémát, vagy a felesleget távolítsam el gézlappal?"

_ Én áttérnék a TETRAN (vn) kenőcsre, vagy az OXYCORT (VK!) sprayre, az sztem jobb. De a körömvirág kenőcs se rossz ill. kamilla helyett ha van papsajt, az sztem jobb. De kinek a pap, kinek a paplak...


"4. A kötést a 2. napon vettem le, utána még 1 napig kötöztem, de minden kötéscserénél felszakadt a féknél a gyógyuló bőr, így inkább egész nap meztelenül vagyok itthon, de rendszeresen fertőtlenítek. A kötés akkor ezek szerint már elhanyagolható?"

_ A levegő szárító 6ása segít7 a seb beszikkasztásában, míg ha feded a sebet, az nedvesen marad, mert a géz+ragszalag befülleszti, így nem tud a seb kellően szellőzni, regenerálódni.


"5. Utolsó kérdés. A fitymafék (akinek így oldották meg, hogy csomót kötöttek rá.) hogyan nézett ki a dolog pl 2 hónap múlva? Tényleg le fog esni az a bőrrész? Vagy simán begyógyul és ott lesz egy ilyen kis húsgombóc?"

_ Vannak saját készítésű fotóim is ilyen bumszlikról. Van, aki meg van elégedve a TKM-jével, de ott van továbbra is az a kis csúnyaság, a bőr a makkja körül meg mint a "párnahaj". Egyenetlen, esztétikátlan, aránytalan mind a mai napig. Nem tudom, miből és mennyit vágtak,... (NO PONT EZÉRT KELL (kéne) EGY ILYEN MŰTÉTRE IS ENNÉL SOKKAL RENDESEBBEN ÉS TISZTESSÉGESEBBEN IS FELKÉSZÜLNI!!! :-o ) ...hogy a metélésed mennyire RKM (Részleges Körülmetélés), vagy teljes (TKM), de a fitymaféket ennél jóóval disztingváltabb módon is meg le7ett volna oldani! :-o


_ Milyen eszközzel műtöttek? (Szike?/Elektrokauter?)


˙

"A körbevágott bőr szépen gyógyul, bár kellemetlen amikor hozzáragad a fitymához,..."

_ Az első időszakban alap a "visszatapadás". Ha erre nem figyelsz oda, akkor jobb, ha már a TKM-edre készülsz... do.Ob


"a féknek körülbelül mennyi teljes rehab ideje?"

_ Egyénileg változó, átlag min. 2 hét,... jobb esetben.


"Varratszedés fáj? :/ "

_ Felszívódó varratok esetén NINCS varratszedés, vagy nem feltétlenül szükséges. Am. 10-14 nap, és elkezdenek kipotyogni, vagy ha mégis elmész varratszedésre, orvostól függ, mennyire fog fájni. Volt már itt, aki végigordította az egész varratszedést sírva, mert a dokija olyannyira dúrva volt, és a saját elmondása szerint egy másik doki jött át a rendelőből, mert megsajnálta szegény szerencsétlen korodbéli gyereket némi lidokain sprayvel, akinek ezennel egy életre elment a kedve az orvosi ellátás ezentúli igénybevételétől. (traumát, gátlást vagy sokkot okozott a dokinál történtek.)

Ha szerencsés vagy, nem kell doki. Vagy ha mégis, és rendelkezik a dokid kellő empátiával, akkor a varratszedés csak picit fog fájni.


˙

Üdv: EE

2013. szept. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

>...

"A körbevágott **bőr** szépen gyógyul, bár kellemetlen amikor hozzáragad a **fitymához**,..."

_ Talán a makkodhoz. Nem? (bőr = fityma)


Üdv: EE

2013. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Engem érdekelne, hogy elő lehet segíteni valamilyen módon a varratok "kipogyogását"? Pl. fürdés, áztatás, vagy valami, hogy ne kelljen varratszedésre menni?
2013. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

@ előző (#5-ös)

_ Attól függ, milyen varratokat kaptál!? Felszívódóakat, vagy nem felszívódóakat (mint a damil)?


És am. korod, műtét ideje, műtét oka és az elvégzett beavatkozás jellege+eszköze...?


Üdv: EE

2013. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tisztelt EE! Nagyon szépen köszönöm a részletes választ. Nem gondolom magamat meggondolatlan, fejjel a falnak típusúnak. Halasztani a műtétet nem szerettem volna. A műtétre fejben teljesen felkészültem, de őszinte leszek vártam, hogy a doktor úr mikor kezembe adja az ambuláns lapot mond pár mondatot, hogy akkor mit-hogyan. Ez elmaradt, ezért "pánikoltam" kicsit be, hiszen az életben nem műtöttek, nem tudom mivel csinálok jót vagy rosszat. Mindent a leírtak szerint csináltam. Tehát:

- Visszaolvasva, tényleg kicsit homályosan írtam. Szóval. A körbevágott bőrfelület a makkom alsó 1/3-nál van körbemetszve. A duzzanat miatt viszont rálóg a makkom feléig a bőr, ezáltal takarásba tarja a gyógyuló felületet. Ezért írtam, hogy csak hátrahúzott állapotban látszódnak a varratok is.


Na de, a mai kontroll:

Odaértünk, vártunk... Behívtak egy szobába, gatya le. Felkészültem a hátrahúzásra, de elmondhatatlanul fájt. :( Meglepődött, nagyon szépnek találta. Nagyon szépen gyógyul körbe, illetve a fék is. Körbe jódozta és mehettünk is. 1 hét múlva (17.-e) ismét kontroll és varratszedés. Rakott rá a jódozás után gézlapokat, amiket itthon leszedtem és nagy meglepetésemre egy kisebb elfeketedett bőrrész vált le a gézlapokkal együtt. Meg is néztem, alatta (igaz kicsit egyenetlen) de szép rózsaszínű a fék.


Tehát erre a sok kérdésre a doktortól vártam volna a választ, de mivel nem kaptam ezért tettem fel itt, de hál'istennek rendben zajlik minden. Még mindig kényelmetlen gatyában mászkálnom, mert rettentő érzékeny. (A fék varratának a szára pont kifelé áll és beleakad mindenhova.) de ha kikerül, szerintem teljesen tűrhető lesz. Még egyszer köszönöm szépen, és a körömvirágot is ajánlotta a doki.

2013. szept. 10. 11:52
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

@EE

Üdv ! Felszívódó varratokat kaptam !Ma 2 hetes egyébként, bár 1 pár már kipotyogott. Ill. szeretném megkérdezni, hogy maszturbálás után normális, hogy feldagad 1 kicsit? Pedig nem állat módjára csináltam, és már nem is sebes.

2013. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

Hali ismét!


"A műtétre fejben teljesen felkészültem, de őszinte leszek vártam, hogy a doktor úr mikor kezembe adja az ambuláns lapot mond pár mondatot, hogy akkor mit-hogyan. Ez elmaradt, ezért "pánikoltam" kicsit be, hiszen az életben nem műtöttek, nem tudom mivel csinálok jót vagy rosszat."

_ Ezért kellett volna tán rendesebben felkészüni. Állít6od ugyan, hogy te előtte rendesen és teljesen, ezhek szerint mégsem, mert saját állításod szerint azelőtt még az életben nem műtöttek, és a dokitól is vártad volna, hogy részletesen mondjon el mindent. Ha nem ennyire komoly kérdéseid s aggályaid lennének, mint amikről hangot adtál, akkor esetleg elhinném, ahogyan vélekedsz a felkészültségedről, így azonban... do.Ob

Sztem még műtét előtt segítséget kellett volna kérned. Most már... do.Ob

... most már mind1. Ha rosszabbul nézne ki a részeredmény, ill. esetlegesen a végeredmény, ezt jobban belátnád! :-o


Hogy most ilyen szép, vagy olyan szép a műtött rész, nem tudom, nem láttam, nem mutattad meg. De viszonyítási alapot éppen emiatt hoz6tál volna létre magadnak vagy esetlegesen önmagad megvédésére, mielőtt kés alá fekszel. Ha ezt nem tetted meg, akkor most már ennek is mind1. Erre is max. akkor jönnél rá, mennyire fontos dolog (lenne/lett volna), ha a dokid csapnivaló munkát végzett (volna), vagy két lábbal tiporta volna a jogaidat. :-o


Uakkor jó esett vna/esne, ha magadtól minden feltett kérdésemet megválaszoltad vna/megválaszolnád, amiket eddig még nem tettél meg. Ennyivel én sem lettem vna köteles MINDEN kérdésedre RÉSZLETES válaszokat adni segítő szándékkal... :-T


***** ----- *****

@ előző (#8-as):

"Ma 2 hetes..., bár 1 pár már kipotyogott. szeretném megkérdezni, hogy maszturbálás után normális, hogy feldagad 1 kicsit? Pedig nem állat módjára csináltam, és már nem is sebes."

_ Igen, de a 2 hét az 2 hét. Ha tilos, akkor TILOS!

Tudtommal min. 2 hét rejsztilalom ELŐÍRT! Akkor mégis miért nem érsz meg magadnak annyit, hogy becsülettel kivárod azt a nyomorult 2 hetet?????


ÍGY PERSZE, H. NORMÁLIS, HA FELDAGAD!!! >:-O


Ó istenem,... fészpalm... (Π-o


EE

2013. szept. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
De pont ma 2 hetes. És előtte nem is csináltam ! Kezeljem valamivel, vagy hagyjam békén úgy igazán?:D
2013. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!