Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mellékhere gyulladás, tanácsok?

Mellékhere gyulladás, tanácsok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és sajnos nem rég szembesültem ezzel a kellemetlen férfibetegséggel. Szeretnék hozzátok fordulni mert bizonytalan vagyok. Lassan 3. hete hogy elmentem a háziorvosomhoz aki antibiotikumot írt nekem mert be volt gyulladva a mandulám meg a mellékherém. Sajnos egyik gyulladás sem múlt el csak csillapodott. Most szombaton elmentem egy urológushoz is aki krónikus prostatitist diagnosztizált illetve említette hogy a jobb mellékherém is be van gyulladva. Felírt nekem egy 7 szemes antibiotikumot és mondta, hogy szedjem és ha 2 hét múlva nem szűnnek a panaszok akkor menjek vissza. Akkor még nem vettem komolyan a dolgot. Azóta egy kicsit olvasgattam a témában és sajnos elég lehangoló dolgokat lehet találni és nem tudom hogy milyen irányban induljak el. Az orvos nem mondta azt se, hogy pihennem kellene, polcolni vagy hogy hűtenem kellene. Járok dolgozni is, de úgy néz ki néhány cikk alapján, hogy ez nem jó ötlet mivel pihennem kellene. Mióta szedem a gyógyszert nem javult a helyzet, sőt már a bal oldali mellékherémet is keménynek, duzzadtnak érzem és jobban is fáj. Azt is olvastam róla hogy a fűszeres, csípős kaják nem tesznek jót neki. Nem tudom hogy ezekből a cikkekből is mik azok amik tényleg érvényesek. Tudnátok pár tanácsot, személyes tapasztalatot megosztani erről a témáról? Olvastam a herék hűtéséről is... gyulladásra mindenképp ajánlott vagy csak ha megemelkedne a hőmérséklete?
2013. dec. 10. 20:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne még hogy ez a krónikus prostatitis közeli eseményre vezethető vissza vagy ez ilyen lappangós betegség hogy egy ideig nem mutatja jelét?
2013. dec. 10. 21:02
 2/3 szabika1983 válasza:
Ha nem javul, mindenképp menj vissza a dokihoz. Igen, pihenés javasolt egyébként, lábakat felpolcolni, és jegelés a gyulladt területe. Sajna én is jártam így, türelmetlen is voltam, de lassan elmúlt, és meggyógyultam. Kitartást Neked! Ja, és igen, étkezz vitamindúsan, igyál sokat, és a fűszeres dolgokat kerüld el messziről!
2013. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mi köze a fűszeres ételeknek a mellékheréhez? Amúgy elmúlott nektek teljesen?
2021. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!