Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Káros e a fehérje koncentrátum...

Káros e a fehérje koncentrátum? 100% whey professionalt szedek 2 éve mondjuk most kicsit szúrdogál a gyomrom elmentem háziorvoshoz aztmondta fehérjétől van. Én akkor se fogom letenni amit már felépítettem

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ti (testépítők) a sokkal nagyobb mennyiségben szeditek a fehérjét, mint amire a vesék hosszú távon kalibrálva vannak. Úgyhogy vissza kéne venni. Ha nem, szedd csak tovább, majd járhatsz dialízisre 10 év múlva.
2014. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ugyse érdekli őket mindkét sogorom doki állitota le egyik se hallagot rá most szedi tabit az egyik h enni tudjon ugy fáj hasa
2014. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Látom régebbi kérdés, de még hátha nézed... A vesék sok mindent kibírnak, elég sokáig, ha már tünet van, az késő. A relatíve magas (2-3 g/tskg, ez felett már tényleg nem egészséges) fehérjebevitel nem károsítja a vesét, persze lehet, hogy már nem tudja mind visszatartani, ekkor lehet kevés fehérje a vizeletben. A fehérje bomlástermékek szintje is magasabb lehet a vérben: cretaninin, karbamid, ezt az intenzív sport is okozhatja. Ami a veséket károsítja: magas cukorfogyasztás, cukorbetegség, magas, egészségtelen zsírbevitel, mértéktelen alkohol, magasvérnyomás betegség, mozgásszegény életmód, elhízás. Ezek összefüggenek természetesen mind rizikófaktorok. A gyomrod kizárt, hogy whey protein miatt szúrkált volna, különben is, azt írtad, hogy 2 éve eszed, és csak "most" szúrkált. Én tisztelem, aki elér valamit kemény munkával, akár sport, akár szellemi tevékenység terén, megértem, hogy nem akarod feladni amit elértél. Ezt úgy írom, mint leendő orvos (lehet hogy háziorvos :) ), és tudom, hogy vannak "régi" megrögzött, konzervatív háziorvosok, más orvosok és sok-sok ember, akik előítélettel viseltetnek bizonyos dolgok iránt, beleértve a testépítést. Ezekkel nem kell foglalkozni. (Amit írtam az természetesen csak a fehérjére vonatkozik, ami kaja, a szteroidokról és más doppingszerekről más a véleményem, nem értek velük egyet, azoknak komoly egészségkárosító hatásuk lehet!)
2014. máj. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!