Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kezdek kétségbe esni. Mit...

Kezdek kétségbe esni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok. Évek óta mindig mikor hosszabb szünet van az iskolában vagy csak akár a suliról van szó szorongás jön rám és egyszerüen nem tudok mit tenni és hányok... próbálok pozitívan tekinteni az iskolára de tényleg amint szóba kerül vagy valami rosszul vagyok és mág eléggé aggaszt h folyamatosan hányok...(suliban is) szüleimnek még nem mondtam .. :/ és nem is nagyon szeretném.. mit tehetnék h megszünjenek a szorongások és a stresz alapú hányingerek/hányások? ja és még anyi h eléggé sűrűn van olyan is h rengeteget eszek és kb 1 óra múlva minden kijön!! és nem tudom megálni h ne egyek anyitt mert ha keveset eszek rettentő éhes vagyok és azt a keveset is kihányom... kérlek adjatok valami ötletet h mit tehetnék!!!!

2014. jan. 6. 23:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ht nemrágom a körmöm, anyi h reggelente szoktam eléggé erősen öklendezem de nem hányok (reggeli előtt). dohányzom egy ideje.. és am vannak olyanok is h ha nagyon sokat bekajálok akkor van h rámjön a "félelem" hogy elhízok meg minden (nyár óta 15 kilót híztam..) és ilyenkor meghánytatom magam... :( most sem megyek suliba mert vasárnap és hétfő reggel is rengeteget hánytam.. este nagyon nehezen aludtam el mert a sulin járt az eszem... és nem az osztállyal van gond mert tényleg mindenki nagyon jófej és kedves!! a tanárok is elviselhetők.. egyszerüen a suli kikészít vagy nemtudom...
2014. jan. 7. 00:30
 2/11 anonim ***** válasza:
Pszichológus segíthet feldolgozni ezt az eszméletlen megfelelési kényszert, ami lassan evési zavarhoz vezet nálad. Tényleg még most járj utána, mert később csak sokkal rosszabb lesz.
2014. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17 évesen 15 kiló hízás amiatt is lehet mert csak erősödsz. amúgy meg próbáld vissza tartani a hányást (akár gyógyszerrel), és ne hánytasd magad (szét megy fogad, emésztésed etc.). beszélj a szüleiddel (bármilyen nehéz[ nekem más gondom volt, de tudom hogy nehéz elmondani a dolgokat]), ha megértőek akkor szerintem úgyis helyre rázódsz, és nincs szükség pszhiodokira. végső esetben menj csak dokihoz, későbbiekben csak gondokat okoz, hogy van egy olyan papírod ami szerint nem vagy százas..
2014. jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Természetesen egyrészt a pszichológus nem doki, így aztán papírt sem kapsz tőle semmiről. Másrészt pedig nem adhatja ki a jegyzeteket rólad, és nem beszélhet rólad _senkinek_ itt Mo-n, mert a titoktartási kötelezettség köti, és a szakmában való alkalmazhatóságát veszíthetné el, ha ezt megszegné. A többi dologban, amit írt, igaza van az előzőnek, csak az a baj, hogy ez már többnyire nem az a kategória, amit szimpla akaraterővel le lehet győzni.
2014. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 II.Dartheon ***** válasza:
Teljesen egyetértek hármassal, legjobb dolog lenne ha mennél valakihez.. mert elég durva a helyzet nálad.. de minek hánytatod meg magad??? NEM elég az, hogy magától jön a dolog?
2014. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
az a gond h nem minig jön magától és ha bennem marad rosszul vagyok.. szorongok meg minden.. most délután kaptam valami b6 szurit vagy mi a tökömet hazajöttem kajáltam tök jó volt meg minden és kb 1 órára rá minden kijött... a pszihológusoktól tököm kivan.. most is járok(teljesen más okból!! és nem amiatt van ez az egész!!) hülyének tartom a pszihológusokat mert amiket ők mondanak azokat és is tudom és havi 1 alkalom semmit sem ér ha én nem döntök el magamban valamit.. am régebben csak ritkán volt ilyen de most karácsonytól nagyon gyakran hányok...gondoltam arra is h magántanuló lennék és így megszünne a suli okozta "stressz" igazság szerint szar tanuló vagyok és rettenetesen frusztrál maga a suli.. :(
2014. jan. 7. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:

- Egyrészt, a pszichológus nem ér semmit se, ha nem mondasz el neki mindent. Ha titkolgatsz egy ilyen eléggé fontos szorongást az életedben, akkor cseszheted az egészet.

- Másrészt, a pszichológus munkájának sikere a kettőtök között kialakult bizalomtól, a szimpátiától, és az általa alkalmazott terápiás módszertől is függ. A pszichológus gyógyíthat mondjuk kognitív viselkedésterápiával, vagy mondjuk pszichoanalízissel, vagy mondjuk integratív terápiával, alkalmazhat ezek mellett még hipnózist vagy meditációt vagy relaxációs technikákat. A szakma nem egységes, és e módszerek közül kinek ez válik be, kinek az - ez az illető pszichés bajától is, de a jellemétől is nagyon erősen függ. Mindezek miatt ha egy adott pszichológus módszere nem jön be, vagy nem épül ki köztetek a kellő szimpátia és bizalom, akkor bátran váltani kell.

- Harmadrészt, a pszichológus nem oldja meg a bajodat helyetted. NEKED kell dolgoznod magadon. Úgyhogy, ha a pszichológus terápiája nem működik (talán azért mond alapvető dolgokat, mert semeddig se jutottatok együtt???), az ne csak benne keresd a hibát, hanem magadban is.

2014. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy ha a sulitól stresszelsz, akkor a munkahelyedtől hidd el, hogy még jobban fogsz stresszelni. És azelől már nem menekülhetsz el. Úgyhogy jobb lenne most a végére járni ennek a dolognak.
2014. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
1 éve járok drogelvonási pszihológushoz..AZÓTA NEM IS SZÍVOK!!! szval fullra nem ilyen dolog miatt járok hozzá... és utálom azt a fa*zt mert mikor nagyapám kórházba került anya megkért h aludjak vele és ht vele aludtam mondtam a pszihológusnak erre kiröhögött h vele alszom... ht meg a fa*zt!! anyám kivolt idegileg még jó h vele aludtam! szval nekem egy olyan fa*z ne dirigáljon h mit kell tennem.. főleg havi 1 szer 1 óra *zart sem ér a "kezelés" ha én magamban nem döntöttem volna el h nem szívok lehúzhatta volna magát... de egyszerüen nem tudok mit tenni ezzel az érzéssel.. hánynom kell.. a házi orvos anyit mondott "rota" vírus (kb neten vette a diplomályát olyan hüly*)szval nem tudom mi legyen.. most ettem 20 perce mert már szédültem erre kb 2 perce ki is hánytam mindent..(elején magamtól utánna "segitséggel" jött ki)
2014. jan. 8. 00:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak kibújt a szög a zsákból...

Ennyiszer egy kommentben nem láttam még szerepelni ugyanazt a szót. Első kommentjeid alapján szerintem mindenki azt hitte, kedves kissrác vagy, csak gondjaid vannak, erre kisül, hogy egy aljas kis *** vagy. 17 évesen beközlöd nekünk, hogy már leszoktál a drogról, szerinted ez NORMÁLIS???

Egyébként a betegségedet bulémiának hívják, elég tipikus eset, kövérnek érzed magad, okádsz. Nem a sulitól félsz, csak azzal magyarázod, mert ciki lenne bevallani.

2014. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!