Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha egy általános vizsgálaton...

Ha egy általános vizsgálaton a doki megkér, hogy toljam lejjebb az alsót, számíthatok rá, hogy a bőrt is hátrahúzza vagy csak a heréket nézi meg?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem mindegy?
2014. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 intrepid ***** válasza:
66%
Ő nem fogja hátrahúzni, hanem téged kér meg, hogy húzd hátra. Sok mindent láthat alatta, pl fitymaszűkület, fertőzés, tehát csak örülj neki ha megnézi, és beutal megfelelő szakrendelésre.
2014. jan. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

"örülj neki ha megnézi, és beutal megfelelő szakrendelésre."

micsoda öröm, ha beutal...:D nem annak örül az ember, ha minden OK és nem kell szakrendelésre menni? :D

2014. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
én mindig magtagadtam az ilyen vizsgálatot... a háziorvos meg az iskolai orvos maradjanak csak meg a sztetoszkópnál, a fütyimet meg csak szakorvosnak és a barátnőmnek vagyok hajlandó megmutatni...
2014. jan. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó büszke lehet magára. Tudod vannak olyan betegségek, amiket te nem veszel észre, csak egy orvos. Érted van a vizsgálat, nem ellened.
2014. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

"én mindig magtagadtam az ilyen vizsgálatot"

hát ez valóban roppant értelmes hozzáállás...annyival nagyobb titok, hogy hogy néz ki a farkad, mint bármelyik másik testrészed?

2014. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%
igaza van joga van megtagadni és él jogával ennyi ha baja lenne akkor meg tudna rola
2014. jan. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Én sem vagyok híve ennek a majd én megmondom dolognak, hogy ki és mikor. Inkább a hol és hogyannal kellene példálózni.

Más az, ha a jogaidat véded, hogy pl. suliban/rendelőben egyedül, csak doki vizsgáljon és nem csoportosan, asszisztens előtt, mint azt hogy az enyémet meg ne nézze...

Óriási kárt okoztok ezzel a hozzáállással. Szajkózzátok a hogyant, de ne azt, hogy jogod van megtagadni. Orvos, és az a feladata, hogy kiszűrje az esetleges betegségeket.

Tudod, hogy mennyi gyerek lehet, akit esetleg nem ellenőriznek fürdésnél és letapad, begyullad a makkja? Mennyi gyerek lehet serdülő kor környékén, aki látja, hogy valami nem stimmel, de szülőknek már nem / másnak meg még nem mer szólni? Tudod, hogy mennyi gyereknél lehetne egy egyszerű rutinvizsgálattal fényt deríteni a kezdeti problémákra és lehet, hogy megúszná pl. a fitymaszűkületet, letapadást, nagyobb gyulladást? Úgy gondolom, hogy van egy pár és azok hálásak lennének egy ilyen "kellemetlenebb" vizsgálatért. Légy hálás, hogy neked minden rendben van és egészséges vagy, de ne legyünk már prűdek, meg szégyenlősek. Legyünk már férfiak egy kicsit...


Hogy válaszoljak is a kérdésre: szerintem számíthatsz rá, hogy egy esetleges szűkületet, gyulladást, rövid fitymaféket kiszűrjön. Nem biztos, hogy így lesz, előre ne parázz.

2014. jan. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 intrepid ***** válasza:
35%
#8as leírtad részletesen, amit én csak egy mondatban, és lehurrogtak. Nem is tudják sokan, hogy mennyi makk betegség van, amit szégyenlősségből nem mutatnak meg orvosnak, pedig ha nincs kezelve, akkor körülmetélés a vége. Pedig lehet kezelni.
2014. jan. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Pedig jobb lenne már ebben a korban szokni az orvosi vizsgálatokat,és letolni azt a bizonyos gatyát,ha az orvos

erre kér bennetek .Az élet során előfordulhatnak olyanok is,hogy egy betegség keresése során még végig is tapogatja .Néhányan még körül is veszik a vizsgáló asztalt.Ilyet is átéltem,értem tették .Akiknek nincs semmi gondjuk,nem szoktak félni az ilyen vizsgálatoktól ,nem keresik a kibúvókat .

2014. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!