Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi van, ha egy anonim HIV-tesz...

Moonlightsentinel kérdése:

Mi van, ha egy anonim HIV-teszt pozitív eredményt ad?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni HIV-szűrésre, mert okom van rá, de ezt írják a honlapon:

"A vizsgálati eredmény negativitás esetében természetesen anonim marad."

Most ez mi? És ha pozitív, akkor nem marad anonim? o.O Én ha anonim szűrésre elmegyek, akkor szeretném, ha anonim is lenne -.- Most kajak ez így van? Mert akkor inkább el se megyek.

18/F



2014. jan. 20. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom a nemvárt pozitívról szeretnél értesülni, tehát valami elérhetőséget kell megadnod, amit ha negatív lesz a teszted törölnek.
2014. jan. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Elérhetőséget kell megadni? o.O Én úgy tudom semmi ilyesmit nem kell.
2014. jan. 20. 21:52
 3/17 A kérdező kommentje:
Szeretnék értesülni a pozitívról, de úgy hogy csak én tudom!
2014. jan. 20. 21:52
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Anonim, nem kell megadni csal egy jeligét. Felajánlják az e-mail es értesítést, ha nem akarsz megint bemenni az eredményért, ha ezt választod, akkor nyilván megadsz valamilyen e-mail címet.

Ha pozitív az eredmény, akkor gondolom megismétlik a tesztet, és regisztrálnak, ami szükséges ahhoz, hogy megkapd a szükséges kezelést.

2014. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 ftf1983 ***** válasza:
100%

Az anonim tesztnél nem kérnek nevet, címet csak egy jeligét. Ha a teszt pozitív, akkor viszont nevesítve leszel, mert gondozásba vesznek. Ez nem azt jelenti, hogy bárkinek is kiadják, hogy HIV+ vagy, sem családtagnak, munkahelynek. Egyedül bírósági végzésre adhatják ki a nevedet, de az elég ritka eset, hogy valamilyen bírósági ügy miatt ilyen legyen.

Nem kell parázni, el kell menni tesztre főleg, ha esélyes, hogy megfertőződtél! és nem kell túl misztifikálni ezt az egészet! Ha nem gondolnának hülyeségeket az emberek, akkor több emberről derülne ki időben, hogy HIV+ és nem fertőzne meg másokat...

2014. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Azért anonim, mert anonim is marad. Menj el mindenképpen!
2014. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
okés, köszi, asszem akkor elmegyek ha nem mondhatják el senkinek
2014. jan. 21. 14:07
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
ha nem mondod meg az adataidat a szűrésnél (márpedig nem kell megadnod), akkor hogy mondhatnák el, és mégis kinek? :D
2014. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nekem szájüregi hpv teszt volt anonim de azt mondták ha pozitiv ugy is kinyomozzák ki az :)))
2014. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Gondolod bármelyik egészségügyi intézménynek van arra kapacitása, hogy egy HPV miatt nyomozásba kezdjen, amikor halálos betegségek kezelésére is esetenként hónapokat kell várni?
2014. jan. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!