Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi van, ha egy anonim HIV-tesz...

Moonlightsentinel kérdése:

Mi van, ha egy anonim HIV-teszt pozitív eredményt ad?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni HIV-szűrésre, mert okom van rá, de ezt írják a honlapon:

"A vizsgálati eredmény negativitás esetében természetesen anonim marad."

Most ez mi? És ha pozitív, akkor nem marad anonim? o.O Én ha anonim szűrésre elmegyek, akkor szeretném, ha anonim is lenne -.- Most kajak ez így van? Mert akkor inkább el se megyek.

18/F



2014. jan. 20. 21:23
1 2
 11/17 Homo Phil válasza:
Az állami anonim(névtelen) HIV szűrés nem névtelen! Maga a vérvétel az. Amennyiben a kliens negatív, semmi gond, ha pozitív nevesítik (gondozásba veszik). Magyarul: ha nem vagyok HIV fertőzött, azt titokban tartják (pedig miattam az egész ország tudhatná), de ha fertőzött vagyok, megy az info ÁNTSZ-nek, OBNI-nak, LÁszló Kh-nak stb. Ez a magyar névtelenség... VICC! Magyarországon csak 2 helyen: a Karolina út 35/b-ben és Sopronban van tudomásom szerint teljesen névtelen HIV szűrés. Ezek is csak azért teljesen névtelenek, mert civil szervezetek és nem az állam üzemelteti őket.
2014. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 ftf1983 ***** válasza:
100%
Azzal miért van gond, ha egy HIV+ személy nem marad anonim és bekerül a rendszerbe? Pont az a lényeg, hogy gondozásba kerüljön és visszakövethető legyen, hogy kikkel volt és így talán értesüljön minden érintett arról, hogy esetleg fertőzött lett! Ha a Karolina úton csinált teszted + lett, akkor ott is elkérik az adataidat és továbbítják a megfelelő helyekre. De sajnos ma már nem kötelezhető arra egy kiszűrt + személy, hogy kiadja a partnerei adatai (ha egyáltalán tudja), és ezért van annyi látens HIV+ akinek fogalma sincs arról, hogy fertőzött...
2014. jan. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

12-re


azzal hogy be kerülsz a rendszerbe semmi nem követhető vissza.

Miért baj hogy nem anonim?

- azért mert sajnos olyan világba élünk hogy bármelyik orvos lekérdzheti bár ki adatát

- meg ugye azért ism ert akkor azt hiszik hogy meleg vagy

mert az már meg sem fordul a fejébe hogy nem e más uton szedted össze


nah az én eredményem egy fél percig nem maradt anonim

2014. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 ftf1983 ***** válasza:
Te hol voltál szűrésen, ahol + lett a teszted? Én a SOTE STD-Centrumba járok mindig tesztet csináltatni és ott annyira kezelik bizalmasan a dolgokat, hogy teljesen külön szerveren vannak és nem a nagy SOTE rendszerben vannak benne a gondozottak és csak néhány ott lévő orvos és gondozó lát minden adatot a betegekről.
2014. jan. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kórház pulmanologia és az OKI jelentése szerint....
2014. jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
NEM! Amenyibente HIV+ vagy az orvosodnakkötelessé értesíteni a hivatalos szerveket akiknek kötelességed beszámolni a múltbéli párkapcsolataidról. MERT ez egy oyaln betegség ami HALÁLOS. Ilyen esetben az orvosnak nem kell a titoktartáshoz ragaszkodnia. SŐT kötelesség értesíteni az iylenkor illetékeseket...Sajnálom leeht hogy ezzel újat modntam rengeteg embernek de mivel ezt nem szokták nayg dobra verni ezért nem hallotatom róla.... természetesen nem tetoválják kia ahomlokod mint megkülönböztetés... Dr B.
2014. jan. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
na? beteg vagy?
2014. febr. 7. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!