Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A hereciszta mennyire veszélyes?

A hereciszta mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,és a jobb herefejben egy 3mm-es cisztát fedeztek fel úgy 1 hónapja...én már régóta éreztem ott egy érszerűséget..amire aztmondták,hogy ciszta.Emiatt volt már olyan,hogy az egész herét eltávolították?Gyereknemzésben okoz ez problémát?

#hereciszta #a herében van
2014. febr. 12. 19:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Hereciszta[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]A ciszta nem magában a herében, hanem az azt felülről borító mellékherében alakul ki. Igen gyakori, főleg a 40 évnél idősebb férfiaknál. Beavatkozást nem igényel, csak ha zavaróvá válik - ilyenkor műtétileg eltávolítható.


Kialakulása[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]Egyes mirigyek kivezető nyílásainak elzáródásakor alakul ki, mivel a váladék nem tud elfolyni, felgyülemlik a mirigy üregében, amelynek belső falát tágítja, eközben egyre nagyobb nyomás keletkezik. A nagy nyomás hatására a mirigy működése is leállhat, de előfordul, hogy az elzáródás megszűnik és a ciszta kiürül, melyet újabb elzáródás követhet. Gyakran nem okoznak zavart, ilyenkor eltávolításuk nem szükséges. Rosszindulatúvá válás, vagy a környező szövetek, szervek nyomása miatt azonban eltávolítása elkerülhetetlenné válhat.

2014. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!