Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rövid fitymafék műtét. Normáli...

Rövid fitymafék műtét. Normális igy? (altatás, vágási kérdés)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rövid fitymafék miatt orvoshoz mentem. 17 éves vagyok ezért a gyermekkorházba utalt be a háziorvos. Ma voltam bent.

Azt mondta két hét múlva lehet a műtét, altatással.

A féket megvágják aztan osszevarjak és a fitymámat is átvágják valahogy és máshogy varrják össze.(plasztikusan)Két kérdésem lenne:

1. A második beavatkozás is indokolt lehet?

2. normális ilyenkor hogy altatnak?



2014. febr. 20. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
A második beavatkozást fitymaszűkület miatt szokták végezni. Ha a rövid féked mellett fitymaszűkületed is van, akkor lehet indokolt. Bár ennyi idősen már nem feltétlenül altatnak, gyermekkorházban ez is normális.
2014. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen az van a lapra irva hogy relativ fitymaszukulet is van.

A műtét nyomai mennyire fognak látszódni a későbbiekben?Nem lesz nagy elváltozás?

2014. febr. 20. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Először is azon csodálkozom a ,hogy a házi orvosod ide utalt. Nem is kellett volna háziorvoshoz menned,hisz az urológiára beutaló sem kell .Már a 15 éves fiukat sem altatják ,helyi érzéstelenítés van .A féket leszokták műteni,mert így az igazi .A fitymán bemetszést is csinálhatnak egy úttal .
2014. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

A fitymaplasztikát (talán z-plasztikát) azért szokták végezni, mert ezzel a fityma megmarad. Tehát ilyen értelemben kisebb változás lesz, mint a körülmetélésnél, amikor a fitymát eltávolítják. Hogy a műtét nyoma mennyire látszik majd, azt nem tudom Neked megmondani (a sebgyógyulás mindenkinél egyéni).

A fitymafék átvágásának nem hinném, hogy feltűnő nyoma marad, elvégre az nem egy nagyműtét.

2014. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem nem normális, hogy odamész, azt' azt se tudod, pontosan mi a bajod, nem értesz semmit abból, ami veled történni fog, hogy altatnának, mikor lehet semmi szükség rá, ráadásul beutal a háziorvos, amikor az urológiára beutaló sem kell. Ennyire felkészületlenül felelőtlen, és buta, aki műttet!


A TE FARKADDAL JÁTSZANAK EMBER!

Ennyire mindegy lenne neked, mi történik veled? :o

2014. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha mindegy lenne neki, nem lenne itt a kérdése.
2014. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Azt szerintem azért írta ki, mert nem tudja hovatenni a dolgot. De ha ennek ellenére mindegy lenne neki, úgy ilyen feltételek mellett engedi elvégezni magán a műtétet.
2014. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon okos, hogy elmentél orvoshoz. Amiket csinálni fognak, az egy életre felszabadít, gyógyul majd 2-3 hétig, de soha többet nem okoz gondot sem fizikailag, sem lelkileg!!

Nyoma nem hiszem, hogy sok maradna, de ha mégis, akkoris megéri!

Az altatásban az a jó, hogy "készen" ébredsz, túl vagy rajta.

2014. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Az 5-ös válaszoló idegroncsnak tűnik, nem véletlen, hogy "A válaszíró 48%-ban" tart... Ne is olvasd el! :(
2014. febr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!