Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma szukuletem van?

Fityma szukuletem van?

Figyelt kérdés
Nyugalmi allapotban fel tudom huzni a fitymam, viszont merev allapotba alig tudom valamennyire lehuzni. Pisilni tudok rendesen sugarba. Amikor mereven probalom huzni akkor felul ilyen repedesek vannak a fityman felul. A makk nagy vagy fityma szukuletem van? Mi is pontosan az a fitymaszukulet, es mi baja lehet az embernek attol, hogy fitymaszukulete van? (A problemam amit leirtam kiskorom ota igy van!)

2014. márc. 8. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Igen! Relatív fitymaszűkületed van! A repedések pedig akkor keletkeznek, amikor erőltetve hátra próbálod húzni a fitymádat! Erőltetni nem szabad, mert a fitymád ettől még jobban összeszűkülhet (esetleg kialakulhat teljes szűkület is, amikor lankadtan sem tudod lehúzni)!

Orvoshoz kellene fordulnod, mert a fitymaszűkület akadályozhat a szexuális életed során (feszülhet, fájdalmat okozhat)! Mennyi idős vagy egyébként?

2014. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Ha valóban repedezik a a fityma akkor ne erőltesd hanem egyedül is elmehetsz ingyenes sztk-s(helyi kórházban találsz bőven urologust,ha telefonon kérsz időpontot akkor lehet gyorsabban bekerülsz) rendelésre urologushoz még kis illetve fiatalkorúként is.


Igen ez fitymaszükületnek hangzik.Az orvosnak mond el hogy mereven nem tudod hátrahúzni mindenképpen.


Ma már sok mószer van a fitymaszükület kezelésére,enyhébb esetben van hogy szteroidos kenőcsőt írnak fel,durvább esetekben van bemetszés,fitymaplasztika ekkor lazítnak a fitymá és van a körülmetélés ha valóban súlyos a helyzet.


De ha az orvos megvizsgál hallgasd meg és megegyzehettek időpontban,akár nyáron történő műtétben is ha műteni kellene,és elmondhatod hogy te mit szeretnél,mert van orvos aki metélni akar egyből,pedig máskép is megoldható az egész.


De orvoshoz menj el minnélelőbb.

2014. márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi 2 es,de kissé kiigazításra szorul a válaszod.

Kórházban egy urológus sem foglakozik az ilyennel,oda már csak a beutalt betegek jutnak .A jelentkezés orvoshoz telefonon,csak magánrendelésen lehetséges.SZTK ban a betegfelvételen lehet telón bejelentkezni ,az orvos egyátalán nem foglakozik bejelentkezéssel.Ha sok a beteg ,akkor adnak időpontot.A fiatalkorúság csak sürgős esetben jelent kivételt,illetve műtéti beavatkozásoknál,

ahol ilyen esetekben altatást alkalmaznak .Vizsgálatra akár egydül is elmehet,de vele az orvos semmit nem fog megbeszélni,műtéti beavatkozás meg 18 éves kor betöltéséig szülői engedély nélkül nincs is .Ez törvény írja elő .Ilyen esetekben a szülőnek kell a sarkára állni

és megbeszélni a legjobb megoldást .

2014. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen,de mondom akármilyen fiatal is lehet a beteg,mehet egyedül,de ha műtétre kerülne sor akkor kell szülői beleegyezés,a doki megvizsgálja és max elmondja hogy kell műtét vagy sem.Én telefonon sztk-s bőrgyógyászhoz jelentkeztem be,kiütések miatt.
2014. márc. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De mondom itt írta egy srác 16 évesen őt már nem altatták.Nem tudom ez mitől függ.
2014. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!