Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Túlzott szőrnövekedés ellen...

Túlzott szőrnövekedés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, lassan 17 éves leszek.. Sajnos valamilyen oknál fogva (gének?) olyan túlzott szőrnövekedésem van, ami zavaró, és nem mindennapi. 13 éves korom óta borotválkozom, de van, hogy manapság 1 héten már 3-4x is kell borotválkoznom, mert olyan szinten nőnek a szőrszálak, hogy ez zavar. Este borotválkozom, majd reggel azt veszem észre, hogy a pár milliméteres szőrszálak már megjelentek, ami személy szerint engem nagyon zavar. 14-15 éves korom óta muszáj vagyok szinte hetente kiszedetni a szemöldökömet, ugyanis összenő, nagyon gyorsan.

A családból senki nem volt ilyen.

Kérdésem: mit lehetne ellene tenni, esetleg lassítani a növekedést, mint a többi kortársamnak? bármilyen ötletet, tippet, praktikát meghallgatok..



2014. márc. 28. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz hormon vizsgálatra. Ha ott minden oké, akkor marad a borotva. Nincs praktika. Ha nő, akkor nő.
2014. márc. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 aculluca ***** válasza:
jól mondja a fölöttem szóló.egyébként a borosta/szakáll amúgy is menő.
2014. márc. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez ellen nem tudsz mit tenni. A szőr, mint másodlagos nemi jelleg, a férfilét természetes velejárója. Az, hogy 1-2 naponta borotválkoznod kell, még nem kóros jelenség.
2014. márc. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
en is akarok farkasember lenni
2014. márc. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy te alapból ilyen típus vagy, de lehet, hogy valami hibás gén okozza. Viszont lehet amiatt is, hogy épp pubertás korban vagy, és a hormonjaid most össze vannak zavarodva.

Én 20 éves lány vagyok, hirsutizmusom van, amit anyámtól örököltem, és 10 éves korom óta a testem minden pontján szőrösödöm, olyan szinten, hogy a gyantázást is kétnaponta ismételnem kell. Ezt az öcsém is örökölte, ő is évekkel előbb kezdett férfiasodni, mint általában mások. Attól, hogy senkinek sincs a családban, nálad még kialakulhatott. Menj el endokrinológiára, és ott kivizsgálják az okát. De ha ez genetikai dolog, akkor nem tudsz mit kezdeni vele. Lányoknak fogamzásgátlót szoktak erre ajánlani, de egy fiú esetében nem tudom, mivel lehetne csökkenteni.

2014. márc. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még valami: először nézesd meg a tesztoszteron szinted! Ha a kelleténél jóval magasabb, akkor ott lehet a probléma.
2014. márc. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Előzőek jól leírták.. de az arcszőröd szerintem mostanra azért lett ilyen durva, mert 13 éves korod óta csinálod.. vagy azért kezdted el már akkor, mert akkor olyan erős volt, hogy le kellett szedni?
2014. márc. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az hogy reggelre már van borosta ez mindnekinél iyg van nöknél is igy van lábon hónaljnál stb. ebben nincs különbös. sok férfi naponta borotválkozik aki azt akarja sima legyne az arca annak kell is naponta. tehát a te heti 3-4-ed sem kóros egyáltalán. A szemöldök is sok férfinak összenő de persze egy vizsgálat nem árthat, de valószinüleg semmi bajod csak te szörösebb vagy, sok ilyen vagy attól hogy épp a te környezetedben nincs ilyen. Ez olyan mint van akinek a mellkasa sem szörös van akinek még a háta is, ettöl még vele sincs baj, egyik ember ilyen másik olyan.
2014. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5-ös azért remélem ki lettél vizsgálva rendesen mert sok PCOS-es nöre is rámondják ezt aztán kiderül hogy az inzulin rezisztencia okozza....
2014. márc. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9!


Rendesen kivizsgáltak, évekig jártam rendszeresen orvosokhoz, annyi vizsgálaton menten át, hogy már összeszámolni se tudom, és valamelyiket többször is megismételték. A tesztoszteron szintem 5-ször magasabb, mint egy átlagos nőnek, ez okozza.

2014. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!