Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mikor lenne a legjobb elmondan...

Mikor lenne a legjobb elmondani a fitymaszűkületet édesanyámnak?

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, szeptembertől gimnáziumba járok.

Lassan itt a nyár. Szerintem ez a legjobb időpont a műtétre, mert ha fáj is utána, legalább nem látják annyian.

Tehát,

májusban úgyis mennem kell kórházba, műtétre (anyajegyet szednek le, mert sérült), Bp-re, gondoltam ott elmehetnénk urológushoz (ahhoz?). Mit mondhat az orvos? Sokat olvasgattam, hogy ne metéltessem körbe magam stb... Akkor mit válasszunk? Ha bemegyek mit fog csinálni velem (a vizsgálaton)? Édesanyámnak ugye nem szabad/kell bent maradnia, néznie? Mennyire fáj a műtét utána? Mennyi idő múlva fogok tudni fájdalom nélkül maszturbálni?

Köszönöm.


2014. ápr. 26. 20:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, hogy szerintem a fitymafékem is rövid.
2014. ápr. 26. 20:35
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Mikor? Azt már rég kellett volna. A kisgyermek korban az volna az anyuka feladata, hogy hátra húzogassa a bőrt.
2014. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem, történt ilyen.
2014. ápr. 26. 20:39
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Minél hamarabb jelezd ezt a szülők felé! Ne kövesd el azt a hibát amit én. 20 vagyok és szintén fitymaszűkületem van. Most már tudom, hogy jobb lett volna ezt kezeltetni fiatalabb koromban.
2014. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Szólj édesanyádnak a lehető leghamarabb, hogy ne kapkodva kelljen orvost választani májusban (ha jól értem nem budapesti vagy)!

A vizsgálaton semmi különös nem történik. Elég nagy vagy már, így édesanyádnak nem kell bent lennie a vizsgálat alatt! Először nagyjából annyi lesz, hogy elmondod az orvosnak a panaszaidat, aki ezek után megvizsgál.

A körülmetélésről itt is rengeteg pro-és kontra érvet olvasni, de azért elsősorban az orvosra hallgass, mert vele ellentétben az itt írók többsége nem szakember! A műtét nem fáj, mert érzéstelenítenek (esetleg altatnak). Az utána lévő 1-2 hét fájdalmas inkább. Maszturbációval min. 2 hetet várni kell.

2014. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

az apa feladata ő férfi

nem az anya feladata

2014. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos nem minden családban van ott az édesapa! Ez magadtól nem jutott eszedbe? Mellesleg szerintem nincs nemhez kötve, hogy ki viheti orvoshoz a gyerekét...
2014. ápr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
ez férfi téma még is csak másabb
2014. ápr. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Mindenkeppen olyan orvost keressetek, aki megoldja a leheto legkevesebb elobor eltavolitasaval.
2014. ápr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Nézd anyukáddal vagy apukáddal menjél el urologushoz,sőt fiatal korod ellenére egyedül is mehetsz vizsgálatra,sztk-ba ingyenes,csak az urologus rendelési idejét kell megnézned.


Akármit választasz ha lesz kísérőd akkor beszéld meg vele hogy a váróba várjon majd meg és ha vége a vizsgálatnak csak akkor jöjjön be.De még egy fontos hogy sok urologia rendelés úgy van hogy előtérben van az orvos asszisztense és utána van egy függönnyel elválasztótt rész ott vizsgálja meg az embert a doki,tehát az asszisztens sem lát semmit és az esetleges kísérő sem ha bemenne veled.


ha nem lenne ekkora szerencséd akkor beszéld meg a szülőddel hogy az orvos amikor meg akar vizsgálni forduljon szépen el,ne nézzen oda.


Ez mégis csak egy igen intim vizsgálat még az apának sem kell azt néznie,látnia,anyának meg még úgy sem.Lányok nőgyógyászati vizsgálatára sem megy be az anyuka ha úgy veszed.


A lényeg először beszél vele a doki,elmondod hogy mi a gond,és utána meg vizsgál,megkér húzd le a nadrágod,megvizsgálhat az orvos állva és utána akár megkérhet hogy feküdj az ágyra úgy is,de van orvos aki csak fekve vizsgál meg.A lényeg hogy hátra húzza a fitymád,megnézi mi a helyzet,a heréket tapinthatja át,illetve még a húgycső nyilásod húzhatja szét kicsit.


Attól hogy most mennél el vizsgálatra még meg lehet beszélni vele hogy mikor is legyen a műtét,.



Enyhe szükületnél lehet fityma plasztikát,z plasztikát illetve bemetszést alkalmazni,ekkor mint körülmetélés esetében nem vágják le a fitymád ami a makkod fedné be,csak a egy kis vágást ejtenek és a szükületet szüntetik meg,tehát nem vágnak le a fitymádból semmit sem.


Egy fontos van,hogy sok orvos metélni akar ha más megoldás is lenne,mert ez ingyenes beavatozás az orvos számára.Tehtá kérjél nyugodtan gondolkodási időt a beavatozás eldöntésére.


Sőt hallgasd meg az orvost és ha a metélést hozza fel,akkor mond meg neki hogy ha lehet te szeretnéd ezt elkerülni és más megoldást találni.


14 éves kortól már általában nem altatnak csak helyi érzéstelenítőt használnak 15-20 perc a műtét és lehet is haza menni.A metélés az nagyon lassan gyógyul meg teljesen 4-6 hét és bizony azt mindenki észreveszi,tehát ha lehet kerüld ezt el.

2014. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!