Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Részleges körülmetélésről és...

Részleges körülmetélésről és bemetszés közötti különbség?

Figyelt kérdés

A gyűrűs bemetszés és a részleges körülmetélés között mi a különbség? Az elsőben egy 1-2 centis bemetszést ejt az orvos majd két oldalt elvarrja, és a részleges körülmetélésnél akkor több lejön, levág a fityma tetejéből, hosszából is?

Aki esetleg szintén túl esett ezen, és érti a témát, ha nekem az első volt meg, és azóta úgy élek, viszont nem gyógyult be soha rendesen (másfél éve volt a műtét) és azóta is heges, akkor van értelme részlegesen körülmetéltetni magamon, hogy legalább a csúnya hegek ne legyenek meg? Vagy azt a részt nem is lehet lemetélni, és csak még több heg lesz?


2014. ápr. 26. 22:23
 1/8 anonim válasza:
21%

Szia! Az a helyzet egyiken se estem át de régen komoly problémáim voltak és elkezdtem foglalkozni a témával. 1. Őszinte részvétem!

2. Ajánlom hogy keresd fel EE33-at ő orvos, ért a témához legalábbis többet mint én meg a többi fórumos! (Majd küldök linket)

3. Ne aggódj idővel meg fog gyógyulni, jobbulást!:)

2014. ápr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
EE nem orvos, semmi köze ehhez, ne ajánlgass baromságokat.
2014. ápr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

EE tényleg nem orvos és már nincs a fórumon. Én sem javasolnám, hogy rendes diplomás orvos helyett hozzá fordulj!

Amúgy teljesen jól gondolod! Részleges körülmetélésnél a fityma egy részét távolítják el. Mi nem fogjuk tudni megmondani, hogy a Te esetedben mit lehet vele csinálni! Látatlanban erre még egy orvos sem lenne képes! Menj vissza oda, ahol műtöttek vagy keress egy másik urológust!

2014. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen mindenképp ez lesz a megoldás hogy magánorvosért fizetek, aki legalább nem akar átb*szni, csak gondoltam felteszem ide is a kérdést előtte, hátha kapok valami használható választ. Köszi azért.
2014. ápr. 27. 14:35
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Mindenkeppen a leheto legtobb elobort erdemes megtartani, akarhogy is. Csak nyilvan jol kell, hogy funkcionaljon, berepedezett elobort nem tartunk meg, mert nincs ertelme, problemas. A teljes korulmeteleskor ha ronda hegek lesznek (nekem azok vannak) akkor mar nem lehet utolag segiteni rajta, nincs anyag, amivel dolgozzon az orvos. Nekem a koronaarok nagy resze banta a teljes korulmetelest, azt hiszem, aki valaha latja, megerti, mitol rossz a teljes korulmeteles koncepcioja.
2014. ápr. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A teljes körülmetéléstől is az előbőr végén maradhat csúnya heg? Nekem a bemetszés után igazából a fityma mindkét részén látszanak a varratnyomok, és 2 éve volt igazából, eleinte több hónapig kentem egy drágább kenőccsel aminek nem sok haszna volt. Viszont ha használatban van akkor ezek a hegek sokszor kivöröslenek és fájnak is. Ezeket érdemes eltávolíttatni és akkor nekem is végül szükség lenne ha nem is teljes, de részleges körülmetélésre?
2014. ápr. 27. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Teljes korulmetelesre nincs szukseg es nem is jo, de a reszleges jo lehet neked, orvossal kell konzultalnod. Az, hogy mennyire lesz csunya, az orvos munkajan mulik. Ezert nem mindegy, kihez mesz.
2014. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nekem 2 éve volt a műtétem, Dr Fekete csinálta, bátran merem ajánlani....

Nekem szüleim gondatlansága miatt alakult ki teljes szűkület.

Műtét előtt sokat olvasgattam, kérdezősködtem a témában és végül a "részleges" mellett döntöttem.

Mivel volt miből levágni, így a doktor úr is azt mondta, hogy csak annyit vág amennyi feltétlenül kell ahhoz, hogy ki ne újuljon.

A műtét inkább csak kellemetlen, mint fájdalmas, ráadásul a készülék amivel dolgozik az elégeti az ereket, így nincs vérzés sem.

A műtét után viszont egy pár hétig átkozni fogod a jóisors, hogy így kicseszett veled, de elmúlik ez is.

De bármi gond van a doki mindenben apróságban ad tanácsot, telefonon is...


A "használattal" légy türelmes, óvatos és nem lesz gond.

Látványra olyan lesz a péló mint egy rövidebb fitymájú társa, a fityma takarja a makk kb. 2/3-át. Ezáltal védi is, nem dörzsölődik, szárad stb.

A makk nekem igazából csak merev állapotban szabad, de a fityma akkor is húzogatható a makk peremén...

Én nagyon örülök neki, hogy megcsináltattam, sőt a párom is....

Nem akarom itt a dolgot reklámozni, de ha gondjaid vannak, akkor "vágj bele" még a nyár előtt.

Kellemetlen pár hét, de ha szakavatott ember csinálja, akkor megéri.

A teljes metéléstől én is óva intenélek, bár mostanában nagy divat....

Ha esetleg van még ami érdekel, szívesen mesélek a dologról…..

2014. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!