Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit csináljak az arcomon lévő...

Mit csináljak az arcomon lévő 1,3cm átmérőjű pattanással?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz helyen van, a szemem alatt kb 2cm-re, az orromtól 1,5cm-re, nem merem megnyomni. Már régóta ott van, de eddig nem volt gyulladt és ekkora. Korábban ha megnyomtam akkor enyhén feldagadt az arcom, és nem jött ki. Elég sok mitesszer van a szemem alatt, olyan mint ha sok egyesült volna a bőr alatt. Gentamycin Wagner kenőccsel kenem, de nem nagyon használ. Mit tegyek?

2014. jún. 30. 13:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

# 8/10


1. Azt mondta, hogy kozmetikushoz nem akar menni, tehát marad a bőrgyógyász, aki igenis foglalkozik pattanásos bőrrel.

2. A jódozgatás igenis ér valamit, múlt héten volt egy bőr alatti nagy gumós pattanásom és 2 nap alatt elmúlt, hogy kenegettem napjában többször. Mindig ezt csinálom, soha nem nyomkodom az arcom.

2014. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

# 10/11


Igazad van, lehet pl. Rosacea is, az is általában az állon jelentkezik és nem nyomható ki, piros kis gyulladt göbcsék, azzal bizony bőrgyógyászhoz kell menni.

2014. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Bocs 10 es,nem pontoztalak le,de azt gondolom fogalmad sincs arról ,milyen magas fokon tanulják ezt a kozmetikusok is .Kis hasonlóságot hagy mondjak,orvos és gyógyszerész.Mindkettőnek tudnia kell a gyógyszer mire való

és mik a mellékhatása is .Ha úgy látják orvosra tartozik a dolog,küldik is oda a rászorulót .

2014. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #13-as! Az a valami, nevezzük most pattanásnak olyan helyen van, amit, ha kinyomnak súlyos betegséget okozhat. Úgy gondolom orvostanhallgatóként van benne tapasztalatom, hogy ehhez nem elég a kozmetikus. Főleg mivel a kérdező írta is, hogy régebb óta ott van, most még jobban be van gyulladva, úgy érzi sok egyesült alatta. Nem értek a kozmetikusok dolgához, de a bőrgyógyászathoz konyítok már annyit, hogy tudjam ide orvos kell. Azért is mertem ehhez a kérdéshez kommentet írni.
2014. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 szamo77db ***** válasza:
Semmiképp ne nyomkodd, ne gyilkold! És orvoshoz menj, bőrgyógyászhoz vagy kozmetológushoz. Az is lehet, hogy furunkulusod van, azt nem tudja egy kozmetikus megfelelően ellátni! Nekem is volt, fel akarták nyitni, hogy kitisztítsák, de nem engedtem, mert nagyon féltem. Meg nem akartam egy heget az arcomra. Ezután párakötés alatt volt, ezt megtanították, hogy kell csinálni. 2 hónap múlva gyógyult meg. Mindenképp javaslom, hogy keress fel orvost!
2014. jún. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 30. 20:49
 17/18 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit hogy egyáltalán nem fáj!

Nem nyomkodom, csak papír zsebkendővel enyhén egy újjal óvatosan megnyomtam, és olyan mint ha vízhólyag lenne, olyan puha.

2014. jún. 30. 20:53
 18/18 szamo77db ***** válasza:
Lehet, hogy genny van benne. Ne piszkáld, ne nyomkodd!
2014. júl. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!