Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Elkaphattam-e a hiv-et?

Elkaphattam-e a hiv-et?

Figyelt kérdés

Nyílván ez a kérdés ki fog borítani egyes személyeket, de örülnék, ha kapnék értelmes választ, mert nagyon félek.

20 éves srác vagyok, meleg, lefeküdtem egy sráccal, én passzív vagyok. Az együttlét alatt volt óvszer, orál kb nem is volt, viszont az elején, még nem hatolt belém, csak egy picit a makkjával, azt óvszer nélkül. Ezalatt is természetesen keletkezhettek mikrosebek. Nagyon az elején volt és tudtom szerint az előváladéknak, vagy spermának kell bejutnia a véráramba. Aki otthon van a témában nyugodtan javítson ki. Mennyi esélyem van, hogy elkaptam?

Tényleg köszi, az értelmes válaszokat!



2014. júl. 20. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán ő HIV-pozitív?

Ne temesd magad, inkább néhány hónap múlva menj el szűrésre. Most még nincs értelme.

2014. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Csak egy picit nyomta be vagy behatolt, az lényegében mindegy. Az elején nem védekeztetek, tehát akár el is kaphattad. Majd teszteltesd le magad, de addig is kérdezd meg a partneredet, hogy milyenek a szokásai ilyen téren (mennyire monogám, általában védekezik-e stb). És máskor már a legelejétől védekezz!
2014. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Szinte nulla esélyed van rá, ha hiv+ volt a partnered akkor is


még ha gumi nélkül beléd élvez akkor sem 100%

2014. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
nagyon-nagyon picike az esély a fertőzésre (tart a nullához, de azért nem éri el, úgyhogy pár hónap múlva elmehetsz szűrésre, hogy megnyugtasd magad).
2014. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg kicsi az esélye,DE nem nulla.

A HIV vérrel való érintkezés során is terjed, szóval ha rajtad és őrajta is egyszerre volt mikrosérülés, és pont ugyanott, akkor elvileg juthatott át vírus a Te szervezetedbe.


Kicsi rá az esély tényleg, de egy szűrővizsgálatot megér a dolog, ha eljön az ideje, így legalább megnyugodhatsz.

2014. júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy ennyitől elkaptad volna még akkor sem, ha a srác HIV+. Miért nem szóltál rá, hogy húzzon gumit már akkor is, amikor kezdte???

Ha nyugtalan vagy, akkor egy vérvétel kimutatja, hogy mi a helyzet.


Durex=safe sex :)

2014. júl. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Ennyitől nem valószínű, hogy elkaptad, de 3 hónap múlva azért menjél el anonim HIV-tesztre, márcsak azért is, hogy megnyugodj, hogy nem vagy fertőzött. Kb. 3 hónapot azért érdemes várni a teszttel, mert addigra nagy biztonsággal mutatható ki a fertőzés a vérből. Legközelebb pedig, ahogy írták előttem is, figyeljetek, hogy már a legelején használja a partnered a gumióvszert. Egyébként párommal mi egészen addig gumival szeretkeztünk, amíg nem mentünk el együtt anonim HIV-szűrésre, miután kiderült, hogy mindketten egészségesek vagyunk, így mostmár óvszer nélkül szeretkezünk, amelybe az egymásba élvezés is beletartozik. Nem feltétlenül a mi példánk a követendő, de mindketten megbízunk egymásban, hogy egyikőnk sem lép félre és nem hoz semmiféle nemibetegséget a kapcsolatba.


Ha valami kérdését lenne még, nyugodtan írhatsz privátban!


27/F (meleg)

2014. júl. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!