Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Normális, hogy 3 éve borotválk...

Normális, hogy 3 éve borotválkozok és még nincs normális arcszőrzetem?

Figyelt kérdés
Pár hónap múlva húsz éves leszek, három éve nő már szőr mindenhol az arcomon, előtte a bajszomnál már jóval régebb óta, de még mindig mindenhol pihe. Próbáltam már mindent, naponta borotválkozni, 1-2 hónapot növeszteni, ricinusolajat, kókuszolajat, semmi változás. Most megyek egyetemre és nem érzem magamat a koromhoz méltóan kinézőnek, mert az arcom amúgy is kisfiús és ezt pláne jó lenne elfedni, nem beszélve arról, hogy amúgy is mindig is akartam szakállat.

2014. aug. 20. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Az erre vonatkozó kutatások szerint a borotválástól a szőrzet nem erősödik. Sokan tévesen még mindig összekapcsolják a kettőt, mert amikor kamaszként borotválkozni kezdenek még valóban gyengébb a szőrük, mint férfiként, de ez a hormonok miatt és nem a borotválkozástól van.

A szőröd növekedését, erősségét nem tudod befolyásolni, mert ez is genetikai adottságoktól függ.

2014. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt mind tudom és ki is tapasztaltam, csak azt kérdeztem, hogy ez normális-e ennyi idősen és az, hogy ennyi ideig csak a pehelyszőrzet van.
2014. aug. 20. 18:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze, normális!

Lehetséges, hogy egyszerűen ilyen alkat vagy, de akár erősödhet is még!

2014. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak annyira rossz érzés, hogy ez minden korombelinek (sőt, sok tizennégy évesnek is) megadatik, nekem meg nem. Erősen gondolkodom a minoxidil/Rogaine használatán vagy a szakálltranszplantáción.
2014. aug. 20. 18:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen nem a szőrzet dominál,hanem a tudás .

Ezt 2 egyetemi tanár barátomtól tudom .

Ők már a gólya táborban kiszürik,ki lesz aki csak bejár,és

jól elvan ,ki az aki el is végzi sikeresen.

2014. aug. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Dehogy gaz. Majd jo lesz meg varj egy kicsit
2014. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Istenem, ha ilyen pasim lehetne :)
2014. aug. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kisfiús arcú, arcszőrzettelen (mivel a pelyhet többnyire leborotválom)? Eddig nem úgy láttam, hogy ez népszerű lenne. :D
2014. aug. 21. 09:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális, én 10 éve borotválkozom, és csak az orrom alatt, az államon, és a nyakamon az állam vonalában ven értékelhető, egybefüggő szőrmennyiség :D Egyébként csak itt-ott van egy szál :D

Egyszerűen ezt dobta a gép.

Hagyj csak az álladon szakállat, mint ezen a képen a 3-as verzió:


[link]


Nekem ilyen van, és nem hagyom megnőni nagyon (max 5-6 mm), hogy ne legyen belőle kecskeszakáll :)

2014. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk nem néz ki rosszul és jól ellensúlyozná a kicsit beesett államat, csak az a baj, hogy az államon a szállak egy jó része már erős(ebb), de a nagy része még mindig pihe.
2014. aug. 23. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!