Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az urológus elvégzi azonnal a...

Az urológus elvégzi azonnal a szükséges műtétet?

Figyelt kérdés
Novemberre kaptam időpontot az urológiára, és nem igazán értem, hogy működik ez a dolog... Akkor csak meg fog vizsgálni, vagy egyből körül is tud metélni? Vagy arra is még várni kell majd ugyanennyit? Nem akarok ennyit várni a dologgal.

2014. okt. 3. 17:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Dehogy fog helyben. Ha a műtét elkerülhetetlen, akkor kórházban fognak műteni.
2014. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Az időpont csak vizsgálatra szól.Ekkor adnak időpontot a műtétre.Ha elfogadsz egy jó tanácsot,akkor az időpontot a tanulmányi szüneti hét első napjára kéred.Az orvos 1 hét gyógyulást igazol,de nagyon nagy szükség van még legalább 1 hétre.Gondolom sulis vagy,és nem kérdezgetik miért olyan fura a járásod .A műtét a legkevesebb,mert abból semmit sem érzel.Az azt követő 2 hét soha nem merül majd feledésbe .
2014. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
46%

Valóban csak megvizsgál és én nem sürgetném a metélést a helyedben,sőt el kerülném,ha fitymaszűkületed van és emiatt van műtétre szükséged akkor mond meg ha lehet a körülmetélést el szeretnéd kerülni.


Nem olyan kis rutin műtét mint ahogyan te most gondolod a TKM,a makkod fedő fitymarészt levágják a makk mögött meg összevarrják,a seb gennyesedik,bedagad,a seb mivel gennyezik beleragad a gézbe,amiről le kell áztatnod a sebet és nem éppen kellemes érzés.A seb sokat gennyesedik így napjában többször át kell kötni hogy ne üssön át a nadrágon.Tehát az első 1-1,5 hét nem kellemes.


Aztán sokaknak nem tetszik a metélt pénisz,a hirtelen szabadon marad makk foltosodhat,kiszáradhat,akár állandó kenésre szorul később,vagy érzékeny lehet eleinte,a végén meg érzéketlenné válik,a fitymán van az összes érző ideg ami a sexuális együttlétnél fontos.Sok metéltnek sokall több idő kell hogy eljusson a csúcsra mert nem képes felizgulni csak hosszú idő után.


Én elkerülném a helyedbe,be is szólhatnak érte,ha meglátják hogy metélt vagy.Nem valami szép látvány.A teljes gyógyulási idő 4-6 hét,ez alatt nem lehet sexuális életet élni.


A fitymaszűkület kezelésére több lehetőség is van fityma plasztika,z plasztika,bemetszés akár,csak súlyos esetben kell metélni,de sok orvos a többi lehetőséget nem mondja el.És jobb akármilyen műtétet is választasz valamely szünetre halasztani amikor legalább 1 hetet otthon tudsz vele lenni,hogy a seb gyógyulni tudjon,mert sem iskolában,sem munkahelyen nem igazán lehet zavartalanul a kötést úgy átcserélgetni hogy más nem vegye észre,és ehhez senkinek semmi köze.


Gondold alaposan át mit is csinálsz!

Mennyire súlyos szűkületed van?

Vagy mért akarsz metélést csináltatni?

Hány éves vagy?

2014. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Orvostól és kórháztól is függ, hogy mennyit kell várni. De az első vizsgálat alkalmával még biztos, hogy nem lesz műtét is!
2014. okt. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A metélést azért gondoltam "végső megoldásnak", hogy biztosan ne térjen vissza ez a fitymaszűkület.

Eléggé alattomosan fejlődött; mire eljutottam odáig, hogy megcsináltassam már komoly akadályt jelent a nemi örömök terén.

Eleinte csak megjelentek egy körkörös sávban ilyen fehér lerakódás szerű képződmények, amik amolyan száraz bőrkinövések. Aztán ez a fehéres sáv elkezdett szűkülni, és most már álló helyzetben nagyon fájdalmas hátrahúzni a fitymámat, mert a fék egyrészt rövid, másrészt átterjedt rá ez a szárazság, harmadrészt a száraz, beszűkült rész merevedéskor sokszor kirepedezik, ami nagyon fáj... Sőt most már a makk is elkezdett hámlani. Nagyon félek és mielőbb le akarom ezt rendezni. A neten sehol sem sikerült kideríteni, hogy mi ez, korábban voltam már urológusnál, aki azt mondta, bőrgyógyászati eset - elmentem a bőrgyógyászatra, ott sem tudták megmondani. Felírt a doktornő egy kenőcsöt, amitől ezek a fehéres kinövések lassacskán lehámlottak, de a szűkület megmaradt, később pedig visszanőttek a fehéres bizbazok is. Most már ott tartok, hogy inkább metéljenek körül az összes szörnyű következménnyel együtt, amit itt felvázoltatok, mint hogy ez az ismeretlen eredetű kórság az egész farkamat kicsinálja. 23 éves vagyok amúgy. (Bocs ha egy kicsit hosszú lett.)

2014. okt. 3. 22:12
 6/20 anonim ***** válasza:

A doktornő milyen kenőcsöt írt fel? Szteroidosat?

Van egy Lichen sclerosus nevű bőrbetegség. Erről hallottál már?

2014. okt. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom miből állt a kenőcs, a gyógyszertárban "keverték ki". A Lichen sclerosusról még nem hallottam, de most utánaolvasva felfedeztem egy régi ismerőst, a balanitis xerotica obliteranst, ami ennek valamiféle szövődménye.. Már gyanakodtam régebben is, hogy ez a BXO lehet a bajom, bár a netes képeken azért sokkal brutálabb kinézetűek azok a beteg farkak, mint az enyém. És a doki sem említette meg ezt, mikor nála jártam, így aztán elvetettem én is a dolgot. Viszont ha ez a bajom, még inkább sürgős lenne a körülmetélés. Elég rossz, hogy ennyit kell rá várni.
2014. okt. 4. 20:52
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

a fehér anyag ami odaragad a fitymádra az lehet akár smegma is,amit a szervezetünk termeli és ha nincs rendesen lemosva a makkról,akkor felgyülemlik és rászárad és nehéz lemosni onnan,.Mindenki szervezete,a nőké is termel smegmát,ha ez nincs letisztíva akkor gyulladást,fityma letapadást,és fitymaszűkületet okozhat.


Menjél el mielőbb több és talán jobb ha magánorvoshoz mész és vizsgáltasd meg magad ,kérdezd meg hogyan tudná kezelni,mi ez egyáltalán ez,neked mért termel ilyen sok anyagot a tested.


Előbb nézesd meg magad,kérdez rá az összes alternatívára,mint gyógymód és akármit is teszel mindenképpen szünidőre időzítsd a műtétet,mert 1-2 hétig igen rossz nem igazán lehet vele suliba járni,vagy munkába.

2014. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Hát hogy érzéketlen lesz?Nekem 12 éve metélték a tagom...a szex jobb lett.Az hogy nehezebben megyek el?Van eset de van amikor hamar szét tudnék durranni.S nem gusztustalan látvány.Nekem tetszik van formája!
2014. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Szeintem ronda az a körgyűrű a makknál,olyan mint valami gombafeje:-),a makk nem éppen a legszebb része a nemiszervnek és csak ezt látod folyton.


Akinek nincs szüksége metélésre az gondolja át alaposan.Így is eléggé fogy a magyar és az európai:-).

2014. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!