Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az urológus elvégzi azonnal a...

Az urológus elvégzi azonnal a szükséges műtétet?

Figyelt kérdés
Novemberre kaptam időpontot az urológiára, és nem igazán értem, hogy működik ez a dolog... Akkor csak meg fog vizsgálni, vagy egyből körül is tud metélni? Vagy arra is még várni kell majd ugyanennyit? Nem akarok ennyit várni a dologgal.

2014. okt. 3. 17:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves 45%-os válaszoló, azt a megállapítást kell tennem, hogy nálad valami nincsen rendjén - hogy egészen finoman fejezzem ki magam.. Úgy protestálsz a körülmetélés ellen, mintha valami speciális egyház vagy szekta tagja lennél; vagy ami még rosszabb, egyfajta skizoid elmebeteg, aki viszolyog a saját nemi szervének látványától.


Mik ezek a kijelentések, hogy "nem a legszebb látvány" meg "elhalnak az idegek és érzéketlen lesz"?


Ne haragudj, de iszonyat hiteltelen - mit gondolsz, az arabok, a zsidók és más körülmetélést hagyományosan elvégző népek férfi tagjai mind iszonyatos gyötrelmek között közösülnek?


A smegmát meg nem fogom összekeverni kiszáradt és elhalt hámszövetrészekkel, főleg úgy, hogy a mindennapos higiéniai önellátás eleve nem teheti lehetővé az általad részletezett "beszáradást"..:D


Nyugodtan írjál még ide ilyen zagyvaságokat, de nehogy azt hidd, hogy most jöttem le a falvédőről...

2014. okt. 13. 20:34
 12/20 A kérdező kommentje:
És ha esetleg a fitymaszűkületből politikai kérdést akarnál csinálni, mint ahogy az utolsó mondatod sejteti, javasolnám erre a "humor" kategóriát, mert ez egy egészségügyi téma.
2014. okt. 13. 20:41
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, a 45%-os ezt a dolgot valószínűleg az itt kérgesmakkúként elhirhedt, a még gyerekkorában "lecsonkolt" fitymája miatt rendszerint itt nyavalygó hozzászólótól veszi, azt általánosítja le mindenkire, ezzel rémisztget itt mindenkit, nagy károkat okozva azoknak, akik ide bátorításért, informálódásért jönnének. Számtalanszor rá lett már szólva, hogy haggya abba, nem érti meg, hogy nem ért hozzá, csak nem fejezi be ténykedését, struccpolitikát folytat ilyenkor. Annyit is érnek a kommentjei, csak ő ezt képtelen felfogni. Elmezavaros és ő sem a kérdezők valós problémáival foglalkozik, ahogyan itt sokan mások sem, ezen a fórumon ez itt a legszomorúbb. Neked sem fogja elhinni, mert az már sértené piciny egós érzékeny lelkivilágát, nem ért a szép szóbol, ő is szokásainak rabjává vált, vagyis neki azokoz örömet, hogy ide írhat a fórumra, meg az indexre is, és elhiheti magáról, hogy segít másokon, mégha inkább csak árt, mint segít.
2014. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Még annyit hozzátennék, hogy talán ezzel nem urológushoz kellene fordulnod, hanem úgynevezett STD-központba kéne elmenned, azok miatt, amiket írsz. Nem tartom magam ugyan körülmetéléspártinak, azonban ha ez valóban LSA, akkor rajtad csak a körülmetélés fog segíteni. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, nem szívesen mondom ezt.
2014. okt. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű, hogy körülmetélésre lesz szükség, de inkább az, mint hogy ne tudjam rendesen használni a pöpöst. Az STD központba is kell beutaló... Legalább is úgy olvastam a honlapjukon. Szóval az urológust nem tudom megkerülni.:/
2014. okt. 19. 15:06
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem én vagyok az egyház,hanem egy 50%-on futó nő,aki mindenkit metéltetni akar,egészségeseket is és azt hajtogatja hogy a legenyhébb szűkületnél is csak metélni lehet.


Szekta meg nem vagyok.Egy szóval sem írtam hogy a sex rosszabb lesz,meg fájdalmas!Ezt honnan vetted?

Azt írtam hogy több idő kell sok metéltnek mivel a fitymán vannak az érző idegek és neki ezt eltávolítják,le is van írva hogy helyen hogy több idő kell hogy eljusson a csú csra, és ahogy mozog a fityma előre-hátra úgy könnyebben izgul fel az ember.De valóban nem szép ennyi.


Nem azt mondtam hogy egyáltalán nem csinálj semmit hanem azt hogy menjél el több szakemberhez és kérd ki a véleményük és legalább kérdezzé rá hogy metélés nélkül is lehet e orvosolni.Meg azt írtam le hogy szünidőre időzítsél mert 1-2 hét az kemény a műtét után és sem munkahelyen,sem suliban nem könnyű átkötözgetni a szerszámot,mert bizony kötözgetni kell,betadin és kammila jó rá.

2014. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

És nem vagyok metélt,ezt leszögezném egy másik illetővel kevertek össze,de ő olyan 20-30 % szokott lenni.


Tény nyersen leírom hogy ha lehet kerülje el metélést aki teheti,akinél megoldható a betegség másképp és leírom azt is hogy milyen lehetőségek vannak még,amit más nem tesz meg és hogy menjen el több orvoshoz is.


Sose mondtam üljön el a fenekén,de azt igen hogy legyen körültekintő.

2014. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
...és csak nem veszi észre magát ez a beteg gyerek,...rosszabb, mint az a körülmetélés-mániás nő, vagy mint Okoska-törp.
2014. okt. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A doki megállapította, hogy lichen sclerosus, és műtét lesz...

Köszönöm mindenkinek a választ!

2014. nov. 28. 15:49
 20/20 A kérdező kommentje:

Nos így zárásként még megírom, hogy a műtét megtörtént dec. 18-án.


A következők az élmények. Érzéstelenítő injekciók sorozatából az elsők igen-igen kellemetlenek, aztán az utolsókat nem éreztem. Nem altattak el, de nem nézhettem oda, így csak annyit tudok, hogy valamilyen eszközzel elsütötték az ereket, magát a bőrt nem tudom, hogyan szedték le. Volt olyan pont, amikor megéreztem, ahogy vágják, de akkor adtak még egy érzéstelenítőt oda és onnantól végképp nem éreztem semmit. Az érzéstelenítő az utolsó két öltésnél kezdett kimenni. Ahogy múlt a hatása, nagyon féltem attól, hogy rettenetesen fog fájni, de igazából csak egészen elviselhető égő-csípő fájdalomérzet volt körbe, még fájdalomcsillapítót sem kellett bevenni. (Fejfájásra már pl szoktam).


A műtét utáni 1-2 nap nagyon kellemetlen főleg a reggeli merevedés fájdalmassága és a folytonos aggodalom miatt. (Hogy nehogy elfertőződjön, nehogy rossz mozdulat legyen).

Második nap már levette a doki a nyomókötést, és ezután gézlapokkal kellett bebugyolálni. Randa duzzadt volt a vérömlenytől. És kényelmetlen a járás, a korlátozott mozgásszabadság. Fájdalom ekkor, 1-2 nap múltán viszont már önmagában nem volt (Csak merevedéskor).


Teltek múltak a napok, a duzzanat szépen lecsökkent, 27-én kiszedte a varratokat is (az fájt kicsit), és most már egészen jól van, már a merevedéskor is csak picit rossz.


Nem gennyesedett, gyulladt be, nem ázott át a kötés, nem volt szagos, stb.

Csak sajnos használni még nem tanácsos, illetve kímélem is minél tovább, nem kockáztatok.


Szóval nagyjából erre lehet számítani.

2014. dec. 29. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!