Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A mellékhere "farok" része...

A mellékhere "farok" része hol helyezkedik el és milyen hosszú lehet?

Figyelt kérdés
A here aljáig leér? Mert azt vettem észre már jó egy éve, hogyha a mutató és a hüvelykujjammal megtapogatom a herém alját, akkor ilyen zsinor szerű valamit észlelek a bal herém alatt ami mintha így össze lenne csomósodva vagy tekeredve, de a jobb herémnél meg ekkora nincs csak éppen hogy érezhető. Ez lehet a mellékhere farki része vagy valami más? Nem fáj, nincs alhasi fájdalmam meg semmi ilyesmi. Gondolom ott volt az már korábban is csak 1 éve vettem észre, mert azelőtt nem nagyon nézegettem a heréimet és most fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy mi a fene lehet az.

#mellékhere #farokrésze
2014. nov. 12. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Variocele. herevisszér-tágulat.
2014. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ez veszélyes? Aggódnom kellene? Mert nem fáj meg semmi ilyesmi, mint ahogy fent is írtam. Amúgy köszönöm a választ.
2014. nov. 13. 03:54
 3/14 anonim ***** válasza:
Hereviszér tágulat nem a here alján van! Olykor a mellékherét ki tudod az alján is tapogatni. Én is kitudom és érzek ott csomó szerűséget és nem ciszta és nem is visszér. Már több urológus is látott már, persze nem avval a problémával, de azokat is ellenőrizte. Nem kell aggódnod. Más is kitudja tapogatni. Az is lehet, hogy nem vagy nagy alkat. Ha vékony vagy még jobban tudod. :)
2014. nov. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen vékony vagyok és jól érezhető, de a jobb herémen annyira nem érzem mint a balon. Hogy is mondjam...sokkal hosszabbnak tűnik az a kis farok rész, mint a jobb herémen. De köszönöm neked is a választ, ment a zöld pacsi mindkettőtöknek. :)
2014. nov. 13. 13:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően ciszta is lehet, de nem okoz tüneteket. Ha az el lehet távolítani, ha zavaró lesz számodra. Viszont érdemes járni urológushoz legalább évente ellenerőzésre, mint ahogy a nők nőgyógyászhoz. Nem szégyen ez, nem leszel ettől gyenge. Az egészség a legfontosabb, minden más csak ez után jön.
2014. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És az önellenőrzés is fontos. Ha magán a herén érzel valami keményebbet, akkor viszont azonnal urológushoz. Amúgy ha megtapintod nem érzékeny? Ha érzékennyé válik, lehet enyhébb mellék-heregyulladás is.
2014. nov. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem érzékeny szerencsére, ha megtapintom. Igen, olvasgattam azért az egy év alatt és azóta havonta szoktam magam vizsgálgatni. :) Semmi ilyesmi nincs a herémen szerencsére és remélem nem is lesz. A tanácsodat pedig megfogadom és akkor elmegyek olykor-olykor urológushoz. :)
2014. nov. 13. 16:30
 8/14 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy elmész. Sokan félnek elmenni főleg fiatalok mert "ciki". De nincsen benne semmi ciki. Ha nem kórházira akarsz menni, mert azért csak "intim" részről van szó. Elmehetsz nyugodtan magánorvoshoz is, ott még neked is kényelmesebb lesz és nem olyan drágák. Fél évente simán össze lehet spórolni rá, még ha tanulsz is. Én is elmentem pedig nem voltam panaszaim és azt mondta prosztatagyulladásom és enyhe mellékhere gyulladásom van. Még kezdetleges és nem okozott tüneteket, úgyhogy nagyon gyorsan ki lett kezelve. Bár azóta vesekővel szenvedtem..Azt nem kívánom senkinek. Sőt.. igazából nem csak urológiára érdemes járni, hanem szemészetre, fül orr gégészetre vagy esetleg tüdőszűrés, mindegyiknél sima vizsgálatot kell kérni. Nem fognak elküldeni, ha nincsen panaszod, azt kell mondani, hogy teszel az egészségre. Jobb megelőzni mindent, mint utána szenvedni, sosem tudhatjuk mi lappang.
2014. nov. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Viszont visszered biztos nincs, ebben 100%-ig biztos vagyok. Azért mert: Ha kitudod tapintani akkor már nagyobb stádiumban van és tompa húzó fájdalmat okoz. Ha I stádiumú akkor észre sem vennéd. De azt meg fent keresd ahol az ondóvezetéket ki tudod tapintani, a körül szokott lenni. :)
2014. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát végül is "fiatal" felnőtt vagyok. 20 éves. Nem mondanám magam szégyenlősnek, úgy hogy simán bemegyek. Csak tudom, hogy urológusnál öhm, hogy is mondjam finoman... az ujjacskáktól félek. :DD Elég kellemetlen szitunak tartom azt a dolgot és azt valahogy nem nagyon akarom. :D Sajnálom a dolgot amik neked voltak mondjuk, ilyet egyik férfitársamnak se kívánnék, hogy a szerszámmal legyen valami gubanc. Ja, a visszér amit mondasz azt én is olvastam, hogy húzó érzést okoz, és a herék eléggé nincsenek egy szintbe ráadásul azt hiszem, hogy még a herezacskón is meglátszik bizonyos elváltozás. Ilyen vastag duzzadt erek vonulnak benne végig.
2014. nov. 13. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!