Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Rengeteg kopaszodó fiatal...

Rengeteg kopaszodó fiatal srác van, rajtuk élősködnek a gyógyszergyártók?

Figyelt kérdés

Itt is olvasom, hogy sok fiatal fiú teszi fel a kérdést, mit lehet tenni a hajhullásukkal?

Én is hasonló cipőben jártam anno, és látom a mai napig, hogy árulják ezeket a szemeteket mindenütt, amik olyan szinten módosítják a hormonháztartást, hogy akár egy életre impotensek lehetnek tőle.

És persze, hogy nem írják rá a gyógyszerekre, meg nincs a köztudatban még az, mit ártanak ezekkel a vackokkal.

Szinte kivétel nélkül az összes "hajnövesztő" erre épül, hogy szteroid hatást fejt ki a sejtekben.

A youtube-on nem egy olyan videó van, hogy öngyilkossággal vetett véget valaki annak, amiket okoztak nekik ezek a szerek.



2014. nov. 18. 03:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is kopaszodok de én csak egy ilyen hatóanyagról tudok amit elég sokan használnak hajhullás ellen és depressziót, impotenciát vált vagy válthat ki, az pedig a finasterid. Én nem próbáltam és nem is tervezem, főleg a fent említett lehetséges okok miatt és annak tudatában, hogy ha egyszer abba hagyja az ember pár hónap alatt vissza áll az az állapot mintha egyáltalán nem is használta volna, magyarán kihullik az összes gyógyszer által megtartott haj. Akkor meg minek használni? Úgy is abba hagyom egyszer, ha akarok még gyereket vagy egyszerűen a párommal akarok lenni.


Nagyon sokan küzdenek ezzel a problémával globális szinten így hatalmas kereslet lenne egy tényleg hatásos készítményre, aminek nincsenek ilyen súlyos mellékhatásai. De mivel sajnos nem létezik ilyen és sokan nagyon kétségbe vannak esve így is rengetegen vesznek mindenféle kamu készítményt ami lényegében semmit se hat.

2014. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja, talán ezért is írtam ki ezt a kérdést, én 40 éves vagyok, ha tehetném elmondanám minden ilyen helyzetben lévő fiatalnak, hogy ne járjanak úgy, mint....én.

Nem csak a finasterid, vagyis proscar, hanem az összes hajnövesztő ilyen. Végső esetben huzamosabb használattal hipofízis sorvadást okoz, részleges üres sella szindrómát.

Vagyis majd pótolni kell az LH hormont, a GNRH-t, a pajzsmirigy hormonjait, stb...

És betetéz az is, hogy az olcsó élelmiszerek miatt, szinte sosem tud magától visszaállni az egyensúly, mert valamilyen mértékben azok is tartalmaznak hasonló hatóanyagokat. Édesítőszerek, tartósítószerek, ízfokozók, fitoösztrogének, stb...

2014. nov. 18. 13:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Én most 25 éves vagyok csak az utóbbi 1-2 évben ástam bele magam ebbe a témába, de eléggé utána jártam a dolgoknak.


Úgy mint nálam témában jóval tapasztaltabb ember, mit tudnál mondani? Egyedül a hajbeültetéssel szemezek, de nem tudom megérné-e. Lehet tényleg az a legjobb ha elfogadja az ember. Gondolom a te történeted vége is ez lett, esetleg erről mesélhetnél.

2014. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De ha csak a színészeket nézem, eléggé bevált módszer, főleg a már nagyon idős színészeknél is.

Nincs olyan szer, ami mellékhatások nélkül megoldást jelentene, nem is szabad velük próbálkozni.

Odáig eljut a dolog, hogy nagyon lecsökken a tesztoszteron termelés, de ezt pótolva is képtelen lesz az illető gyereknemzésre, mert visszacsatolásból pár hormon még nem fog működni, direkt gnrh injekciók kellenek majd.

2014. nov. 18. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt igazából a pontos egyensúlyon van a hangsúly, ha túl magas a szteroid szinted akkor hullik a hajad, ha túl alacsony akkor meg előjönnek a potencia problémák stb...


A gyógyszer megpróbálja ezt csökkenteni, így működik, ez nem a gyógyszer "hibája".

Max azé aki szedi, ezért fontos, hogy mindenki pontosan szedje. Egyébként én ezeket orvosi felírára adnám csak pontosan bemérve az adagot, mint a szívgyógyszereknél.

2014. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
en a kopaszodasra borotvat hasznalok 25/F
2014. nov. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akinek kérdése van a témával kapcsolatban, írhat priviben.
2014. nov. 20. 10:02
 8/10 anonim válasza:
100%

Nem az a kérdés, hogy a gyógyszergyártók kin nyerészkednek, hanem hogy miért van annyi kopaszodó fiatal srác. Ugyanis, ha valaki fiatalon kopaszodik, akkor szeretne valamilyen megoldást rá. Az esetek többségében valamelyik készítmény megoldást nyújthat a problémára.

Viszont a fő probléma ott van, hogy egyre többen és egyre fiatalabban kerülnek ebbe a helyzetbe. Van aki elfogadja, de van aki nem. Azt hiszem, azt kijelenthetjük, hogy a HAJ igenis fontos és van jelentősége. Az igaz, hogy a média már-már túllőtt a célon, de a haj azért így is fontos az egyén számára.

Persze, nem meglepő, hogy mindenki próbál valami megoldást keresni.

2015. aug. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A legjobb, ha beletörődik, mert amilyen szereket árulnak "megoldásként" avval iszonyat kárt okoznak a szervezetükben.

Inkább paróka, hajbeültetés, hajpor, de kenceficék, gyógyszerek nem!

2015. aug. 23. 22:11
 10/10 anonim válasza:
A minoxidill is ugyanolyan káros, mint a többi hatóanyag?
2019. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!