Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy fitymafék rövidülésem van?

Figyelt kérdés

Már egy ideje felfedeztem,és utána néztem a neten,de még nem mondtam el a szüleimnek és nem tudom,hogyan kéne.

Szeretném a segítségeteket kérni,hogy hogyan mondjam el úgy hogy ne legyen ciki/komolyan vegyenek?


14/f


2014. dec. 26. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi probléma sosem ciki, és normális esetben egy szülő ezt mindig komolyan veszi.

Ha viszont te kínosnak érzed, akkor egyrészt 14 évesen már egyedül is elmehetsz orvoshoz, másrészt meg elég, ha pl. csak apukádnak mondod el mint férfinek, aki vélhetően tud neked tanácsot adni/segíteni/elkísérni az orvoshoz.

2014. dec. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj el urológiai szakrendelésre. Ott kapsz egy vizsgálati lapot, amin rajta lesz a problémád illetve a megoldás. A vizsgálati lappal pedig állj a szüleid elé, mert ebből műtét lesz amihez szülői beleegyezés is kell.
2014. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Anya, apa, valószínűleg fitymafék rövidülésem van!"

Komolyan, ez a legegyszerűbb, ezen nincs mit körülírni. A "valószínűleg" szó kell oda, mert ugyebár 100%-os diagnózist az orvos tud felállítani.

2014. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 szamo77db ***** válasza:
Nézd, ez nem olyan betegség, mintha egy K-tól szedtél volna össze valamit! Normális ésszel nem haragudhatnak rád.
2014. dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem az a baj,hogy haragudnának mert nem fognak!!

És 14 évesen egy 800 fős faluból (távol mindentől),hogyan menjek el "urológia szakrendelésre"?

Mert kb 50km-re van.

2014. dec. 27. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem ciki,valóban akár egyedül is elmehetsz urológiára vele,csak azt kell neten megnèzned,hogy a helyi kórházban hogy van rendelès,ês tb kártyát kell vinned,nem kell beutaló hozzá.


Vagy elég ha apukadnak szósz csak,vagy elkísérhet testvér,barát bárki.


Ha kísérettel mennél el dokihoz akkor tisztázd le hogy ne kerülj kínós helyzetben.Gondolok itt erre ,mert már nem vagy kisgyerek és nem bíztos hogy a szülőd előtt szeretnéd hogy megvizsgáljanak az már égő lenne.


A legtöbb orvosnál urológián az orvosi szobában van egy külön vizsgáló szoba ami függönnyel el van választva,tehát ott négyszemközt tudnál a dokival vizsgálat alatt lenni,tehát ha van ilyen helység oda mar ne menjen be a szülő veled.


Vagy ha nincs ilyen helység ,csak egy szoba,nyitott tér akkor vagy forduljon el aki elkísér vagy a váróba várjon meg és csak vizsgalat után menjen be és beszéljen az orvossal,vagy ha bemegy veled forduljon majd el.


Ezeket beszêld meg hogy neked minnél kevésbbé legyen kellemetlen az egész.


Ha csak a a féked rövid azt majd át kell vágni,lèzerrel később majd.

Ha fitymaszűkületet állapítana meg akkor óvatos legyél,metélni nem kell,de sok doki mégis ezt akarja csinálni,ebbe bele ne menj.



Szólj apukádnak,semmi szégyelnivaló nincs benne!


Mire jutottál?

Mész dokihoz és kivel?

Átbeszélted,átgondoltad,hogy a vizsgátot hogyan szeretnéd?

2014. dec. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Neten nézd meg a helyi kórházban hétfőn mikor van rendelés ,mosakodj meg rendesen majd reggel,tb kártyad vidd magaddal,diákigazolványt,személyi igazolványt és ülj fel a buszra,irány a város.



Jövőre kôzépsulis leszel akkor is buszra kell majd szállni


11 éves voltam amikor vidékre költöztünk,a tesóm is általánosba járt igaz 12 km + 3 km onnan mêg az orvoshoz.De mivel az első pár évben a városi dokihoz tartoztam mentem vonattal egyedül is a dokimhoz.Meg a mamahoz is mindig beutaztam.Kollega(nem közvetlen)gyereke 9 éves kora óta egyedül utazik be a városaba,oda jár suliba..


Ha nem mersz egyedül menni,apukád vigyen be,vagy más valaki,akiben megbízol.

2014. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szamo77db ***** válasza:
Akkor a megyeszékhelyre kell menni, ott biztosan van szakrendelés!
2014. dec. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha egyedül nem megoldható (már csak azért sem, mert nem vagy még nagykorú), ez eggyel több ok, hogy szólj a szüleidnek! Jobb ezen túlesni még azelőtt, hogy komoly kapcsolatod lenne valakivel!

Lézerrel ilyen műtétet egyébként általában csak magánrendelésen végeznek (tehát nem ingyenesen)! SZTK szakrendelésen inkább hagyományos módszerrel vágják át.

2014. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!