Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Érzékeny arcbőrre eldobható...

JóskaPista357 kérdése:

Érzékeny arcbőrre eldobható vagy elektromos borotva a kimélőbb? Elektromosból milyet?

Figyelt kérdés
Eleinte egy olcsó (10e Ftos) Philips elektromos borotvát használtam, de hamar meguntam, mert mindig szétcseszte a bőrőm. Váltottam eldobhatóra, de az is irritál, függetlenűl attól hogy használok-e habot vagy sem. (Ha a hab segítene, használnám, bár utálok pepecselni.) Van valakinke ötlete mit kéne használnom? Ha elektromosat, akkor mi a különbség egy 10e és egy 40e forintos között? Nincs kedvem venni egy drágát, és rájönni, hogy az se jó. Kipróbálni meg ugye nem lehet. :(

2015. jan. 21. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad a korod. Én a Gillette mach 3 cserélhető fejűt ajánlanám. És hozzá borotvazselét. Márkát nem írok, de senzitiv legyen. Utánna valami senzitiv arcbalzsamot. Elsőre ez tűnik jónak és még viszonylag olcsónak. Ha nem jönne be lehet próbálni az elektromost. Nem kell feltétlen a drága. Körkéses legyen és ne akkus, hanem vezetékes. Sokkal megbízhatóbb.
2015. jan. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen jellegű az arcirritációd. Nekem a szőrtüszők begyulladnak ha teljesen leborotválom, mert a benő a szőr a bőröm alá.


Így tehát nekem mind a penge, mind az elektromos borotva irritálja a bőröm. Éppen ezért csak 0-ás géppel vágom le. Most a legújabb amit vettem 6000 Ft volt, és kiválóan működik. Egyszerű, gyors, kényelmes. És nem gyulladnak be a szőrtüszők.

2015. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gilette mach 3 tényleg jó,nem irritál ajánlom én is
2015. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem a borotván múlik ez ,hanem az arcbőrön .Majd ha megszokja a bőröd a borotválkozást ,teljesen mindegy mivel vágod ,csak éles legyen .
2015. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem írtam az életkorom, mert vér ciki, hogy most kérdezgetem ezt. 31, és kb 10-12 éve borotválkozom így vagy úgy. Drága eldobhatót is használtam már (pl Wilkinson cserélhető fejűt) de általában csak az első alkalommal jobb egy picit az eredmény. Ahhoz meg egy kicsit húzós az ára (pótfejenként több ezer ft) hogy naponta eldobáljam.

Mint írtam a hab sem változtat a dolgon, akármilyet használok. Mindig kipattogzik másnapra bizonyos részeken.

2015. jan. 22. 07:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Én eddig sima pengéset, és eldobhatót is használtam, de mivel a kezem nem túl stabil már, a pengésről le kellett mondanom. Az eldobhatókból kipróbáltam olcsóbbat és több ezer Forintosat is, és bár tapasztaltam különbséget, a bőröm mindkettő után nagyon égett, és apró, vörös foltok jelentek meg rajta pár óráig. Egy ideje, bár nem rég óta váltottam egy 20e Ft-os, elektromos, körpengés borotvára, eddig elégedett vagyok vele. A bőröm még nem szokta meg, de jóval kevesebb irritáció jelentkezik. Ez ugyan száraz borotva, tehát hetente legalább kétszer használni kell, ha nem akarok vele sok macerát, de jelentősen gyorsabban el is készülök, és nem ég utána úgy az arcbőröm.

Én a helyedben olyan nagyon drágát nem vennék, főleg, hogy nem kipróbálható, de 20 ezerért még vállalható, és elég jól végzi a dolgát.

2015. febr. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!