Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Most gyógyultam ki prosztatagy...

Most gyógyultam ki prosztatagyulladásból illetve kismedencei gyulladásból. Mit tehetnék a gyulladás újboli kialakulásának megelőzésének érdekében?

Figyelt kérdés

Úgy tudom elég gyakori hogy újból kialakul.

Kisvirágú füzike tea segíthet megelőzni esetleg?

Fél évig szedtem antibiotikumokat ezért szeretném megelőzni.

Köszi a válaszokat :)


2015. jan. 28. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Amerikai tőzegáfonya nem engedi, hogy baktériumok letapadjonak a húgyútakon.
2015. jan. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Baktérium kimutatható: IGEN


Lehetséges okok: alsó húgyúti gyulladásból alakul ki



Baktérium nélküli prosztata gyulladás



Az egyik leggyakoribb prosztatagyulladás



Baktérium kimutatható: NEM


Lehetséges okok: feltételezhetően korábbi alsó húgyúti gyulladás, vagy autóimmun eredet.



Idült kismedencei fájdalom tünetegyüttes (~prostatodynia)



Tünetek: kismedencei fájdalom


Baktérium kimutatható: NEM


Lehetséges okok: ismeretlen



A prosztatagyulladás típusairól részletes leírás: prosztatagyulladás típusai



A prosztatagyulladás okai



A proszttitisz okai pontosan még nem tisztázottak. Azonban a jelenlegi tudományos álláspont szerint az alábbi okokat, okozókat jelöli meg fő bűnösként.



Bakteriális fertőzés: A prosztatitisz hátterében Enterobacterica és Enterococcusok baktériumok állnak. Ezek a baktériumok a bélflóránk része, melyek a vastagbélben élnek. A leggyakoribb baktérium, melyet kimutattak az a Escherichia coli baktérium, amit mindenki ismer. Azt valószínűsítik, hogy a prosztata nem megfelelő működése révén nem megfelelő váladékot termel, aminek következtében a kórokozók könnyen elszaporodhatnak.



Vizelet bejutása a prosztatába: Bizonyos feltételezések szerint a gyulladást a vizelet visszaáramlása okozza, melyben lévő baktériumok, bizonyos kémiai anyagok megbetegítik a prosztatát. Sok olyan kémiai anyagot sikerült meghatározni, amely a prosztatagyulladásért felelős.



A stressz, mint jelentős tényező : Egyes szakértők úgy vélik, hogy a prosztatagyulladás pszichoszomatikus betegség. Ami biztosra vehető, hogy a lelki állapot biztosan befolyásolja a gyulladás kialakulását és a gyulladás gyors lefolyásának mértékét.



A prosztatagyulladás okairól részletes leírás: prosztatagyulladás okai



"


Egy prosztatagyulladással küzdő férfi igaz története :



A tapasztalataimat szeretném megosztani minden férfival, hogy elkerülhesse mindazt a szenvedést, amit én átéltem. 28 évesen volt először prosztatagyulladásom, ezen a napon keveset ittam és eléggé feszült voltam. Egy bevásárlóközpontban a wc-zés alkalmával éreztem, hogy valami nem stimmel, de nem fordítottam rá nagy figyelmet. Beszálltam a kocsiba és elindultam dolgozni. Reggel óta alig ittam 2 dl folyadékot és már úgy kb 15.00 óra lehetett. Mikor elmentem a munkahelyemen wc-re arra lettem figyelmes, hogy vizelet nem távozik, csak nagy nehezen egy két csepp vér, közben iszonyatos fájdalom gyötört szinte az egész alsó részemben. Gyorsan beszálltam, hogy elmenjek a rendelőbe, mivel nem tudtam mi történik velem. Sajnos 10 percenként meg kellett állnom, mert folyton vizelési ingerem támadt. Út közben vettem gyorsan egy 0.5 literes ásványvizet és fájdalomcsillapítót és megittam mindet. Olyan fájdalom gyötört, hogy azt nem kívánom senkinek. Nem bírtam tovább menni csak a kocsiban félre állva egy parkolóból próbáltam telefonon felhívni a mentőket. A telefonba közölték velem, hogy nem jönnek ki, mivel ez nem vészhelyzet. Ekkor hivtam az egyik barátomat, hogy jöjjön már mert nem tudok vezetni és menni se. Ő vitt be a kórházba, ahol várnom kellett legalább 2 órát mire sorra kerültem. Addigra a tüneteim enyhültek. Az urológus jól leszidott, hogy miért nem mentem a sürgőségire. Hátulról megvizsgált, ami nem volt kellemes. Nem kényelmetlen volt, hanem egyszerűen iszonyatos fájdalommal járt. Erre azt mondta, hogy jobb lesz ez után. Hát jobb is lett, mivel ilyen fájdalmat utánna nem éreztem és az enyhébb fájdalom eltörpült a vizsgálati fájdalom mellett. Szerencsére ezt követően nem igen jött elő a prosztatagyulladásom egészen 36 éves koromig. Egy újabb kálvária, 3 féle antibiotikum 6 hónapon keresztül. A gyomrom teljesen tönkre ment! A procedúrán amin átmentem nem kívánom senkinek.



Viszont sikerült végre saját magamon kitapasztalva megtalálni az okokkat illetve az okokat megszüntető eljárást. Személy szerint soha nem ettem fűszeres ételeket és a csípős paprikát is kerültem, ennek ellenére mégis előjött a prosztatagyulladás. Egész életemben jó ha megittam 5 üveg sört, 2 dl pálinkát, 1 liter bort. A prosztatagyulladás mégis abban az időszakban jött elő, mikor teljesen fűszermentesen alkoholmentesen táplálkoztam, viszont sok tejterméket fogyasztottam.


Ebből azt a következtetést vontam le, hogy a fűszer és az alkohol nem lehet oka a prosztatagyulladásnak.


Azt tapasztaltam, ha kevés folyadékot fogyasztottam és idegállapotom feszült volt akkor jött elő a gyulladás. Azt javaslom mindenkinek, hogy bőven fogyasszon folyadékot amennyit csak tud! Lehetőleg ne stresszeljen és változatosan étkezzen. Most már odafigyelek a kellő folyadék fogyasztásra és a változatos étrendre így napi 1 kisvirágú füzike kapszula szedése mellett már több mint 5 éve nem jött elő a gyulladás.



A gyulladás súlyosságától függően (5 fokozat) az alábbi módszert dolgoztam ki:



I.fokozat / ( este lefekvés előtt) kisvirágú füzike


II.fokozat /( este lefekvés előtt) kisvirágú füzike, (napközben) mezei zsurló+kamilla


III.fokozat /(este lefekvés előtt) kisvirágú füzike, (napközben) mezei zsurló +kamilla+aranyvessző


IV.fokozat / (este lefekvés előtt) kisvirágú füzike, (napközben) mezei zsurló + aranyvessző + csalán


V.fokozat / (este lefekvés előtt) kisvirágú füzike, (napközben) mezei zsurló + aranyvessző + csalán + nyírfalevél



Remélem sokakanak fog segíteni ez a kis leírás. Ja és hogy a nemi aktusok száma befolyásolja a prosztatagyulladás gyakoriságát, ez szerintem badarság. Tapasztalatom szerint, ha stresszes munkája van valakinek, akkor biztosan kevesebbet jön össze a dolog és nekem általában ilyen időszakban jött elő. Ez inkább a stresszel köthető össze mint a nemi aktusok számával. A stressz alapvetően legyengíti a szervezetet így alakulhat ki gyulladás vagy akár más betegségekre való hajlam.



"



A prosztatagyulladás diagnosztizálása, kezelése



A tünetek változatossága miatt, a prosztatagyulladást nagyon nehéz felismerni. Több módszer létezik a betegség megállapítására. Egyik a fizikai vizsgálat, mely során kézi tapintás útján az orvos megvizsgálja a nemi szerveket, veséket, végbélen keresztül a prosztatát. A következő módszer a tenyésztés, mely során a vizeletmintából próbálják kitenyészteni a kórokozókat. A probléma akkor lép fel, ha a tenyésztés során nem mutatható ki bakteriális fertőzés. Ebben az esetben további vizsgálatokra van szükség az ok feltárására, ez jelentheti a hólyagtükrözést, végbélen keresztüli ultrahangvizsgálatot, vagy a prosztatából történő mintavételt. A gyógyulás hosszabb időt vesz igénybe, ha a problémát nem bakteriális fertőzés okozta.



Módszerek a prosztatagyulladás kezelésében



A legtöbb esetben a bakteriális fertőzésekből eredő gyulladásra antibiotikumot írnak fel az orvosok. Ez a leggyakoribb eset. Akkut gyulladás esetén a kezelés időtartama akár 4 hétig is eltarthat. A krónikus gyulladásnál a bevált módszer az alfa-receptor-blokkolók használata, mely segít a simaizomsejtek ellazulásában, ezáltal kialakítva a megfelelő vizeletáramlást. Az alternatív gyógyászat is ezekre a tapasztalatokra épít, mikor izomlazító gyakorlatok segítségével javítja a prosztata működését. Napjainkban elterjedt intim torna is hasznos lehet a medence izomzatának karbantartásában, egyben az intim szervek egészségének megőrzésében. Étkezés során mindenféleképpen kerülendő az alkohol és a savasító ételek. Új módszerként jelent meg a prosztata hőterápia, mely klinikai vizsgálatokkal még nem alátámasztott, de a kezelés ígéretesnek tűnik.



A prosztatagyulladás kezeléséről részletes leírás: prosztatagyulladás kezelése



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



További információk az adott szóra kattintva érhetők el:



PROSZTATA JÓINDULATÚ MEGNAGYOBBODÁSA



PROSZTATA



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



A prosztata egészségének megőrzése és a tünetek enyhítése érdekében a népgyógyászatban a következő növényeket alkalmazzák. Ezek a növények a csalán, kisvirágú füzike, tökmag, melyek jó hatással vannak a vizeletkiválasztásra és a vizeletürítésre.

2015. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!