Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Térdműtét miatt katétert...

Térdműtét miatt katétert fogok kapni, hogyan fog történni ez az egész, mit fogok érezni, hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
18/F

2015. márc. 18. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Térd műtét miatt soha sem raknak be katétert.Ezt valahogy nem értem.Aki nem tudna felkelni ,annak ott a kacsa .

Voltam én már kórházban nem is egyszer.Láttam, hogy mennek a dolgok .

2015. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Aludni fogsz mire beteszik és nagy valószínűséggel már nem lesz bent mire felébredsz, szóval emiatt ne aggódj.
2015. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 órás sérv műtétem volt,és se előtte sem utána nem volt katéter .
2015. márc. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gerincközeli érzéstelenítésben műtenek, akkor kapni fogsz. Ha altatnak, akkor nem. Egy vékony műa. csövet feldugnak a farkadba egészen a húgyhólyagig és kifolyik azon a vizelet egy tasakba. Mert a hólyag izmai a gerincközeli érzéstelenítés miatt nem működnek és meg kell oldani a vizelést. Ez max 1-2 napig lesz bent.
2015. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ige,n gerincközeli érzéstelenítésben csinálják majd.
2015. márc. 18. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor fogsz kapni,igen
2015. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már műtét miatt katéterem. A felhelyezésről nem tudok semmit mert altatásba tették be. Az hogy bent van semmi rossz érzés. A kivétele sem kellemetlen. Csak jól engedjék le kicsúszás elleni ballont. Egy nagy levegőt kell venni és szinte meg sem érzed ahogy kihúzzák. Utána lehet az első pisilés kicsit kellemetlen. És ne tiltakozz ellene. Kényelmesebb ha behelyezik. Volt a kórházba szobatársam akit gerincérzéstelenítéssel műtöttek, és nem tudott órákig pisilni a műtét után. Végül este megkatéterezték, de akkor már nagyon kellemetlen volt neki.
2015. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen,kapsz katetert a terdedbe. Egy vagy kettő csövet. Ezen keresztül folyik ki a vér meg az egyéb dolgok.ha gerincbe kapod az altatast akkor 8 óra múlva vizeletet kell szolgalnod a kacsába.ha nem akkor felrakják a katetert. Ez persze csak a férfiaknál van mert nőknél mutetkor már felrakják.
2015. márc. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit a térdbe vezetnek nem katéternek, hanem drainnek hívják.
2015. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!