Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Urológiai szűrővizsgálat?

Urológiai szűrővizsgálat?

Figyelt kérdés

Hamarosan urológiai szűrővizsgálatra megyek. Ha éppen merevedésem lenne a vizsgálat során, akkor is megvizsgálja az orvos a péniszt? Csak végigtapogatja vagy a bőrt is hátra fogja húzni? Vagy megvárja, amíg elmúlik a merevedés? Sajnos nekem elég érzékeny és nagyon könnyen feláll...

Előre is köszönöm a segítő és értelmes válaszokat!


2015. jún. 3. 23:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nagyban függ a vizsgálat menete attól, milyen panasszal mész.

Pisit vigyél, ha van módod rá, ott pisilni nehezebb, körülményesebb.

2015. jún. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szerencsére panaszmentes vagyok, csak egy szimpla szűrővizsgálatot szeretnék.
2015. jún. 4. 00:00
 3/15 anonim ***** válasza:

Jó, de mire.

Mert a nemi egészséget is meg tudja nézni, de a húgyúti (hólyag, vese) egészséget is, meg a nemi úron terjedő betegségek, fertőzések létét is. Mindre más vizsgálatok kellenek.

2015. jún. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem voltam még urológusnál, de gondoltam itt az ideje (30 éves) vagyok, hogy végeztessek egy szűrővizsgálatot, nem tudom, mik tartoznak bele...
2015. jún. 4. 00:11
 5/15 anonim ***** válasza:
Értem, de a nemi szerveid állapota érdekel, mint pl. prosztata, SDT-szűrést szeretnél (éltél már nemi életet nem szűz nővel, vagy partnert váltasz most) vagy kiválasztószervi állapotfelmérést?
2015. jún. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Biztosan nem lesz merevedésed.

Nekem ha jól emlékszem a bőrt nem húzta hátra, csak megtapogatta, főleg a heréket, illetve a prosztatát szokták megnézni.

2015. jún. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem akarnék privizni.

Valami mégiscsak indikálja ezt a vizsgálatot, valamit nem mondasz el.

Egészséges a barátnőd?

2015. jún. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igen, egészséges, ő is jár rendszeresen orvoshoz. Ennyire meglepő, hogy egy egészséges ember (férfi vagy nő, teljesen mindegy) szűrővizsgálatokra járjon?
2015. jún. 4. 00:29
 9/15 anonim ***** válasza:
8%

Nem. Az a meglepő, hogy nem akarod megmondani, milyen céllal mész oda, pedig már kétszer is rákérdeztem arra a 3 variációra, ami miatt mehetsz, ha nincs panaszod. Enélkül az orvos sem fogja tudni, midet vizsgálja meg, és mi sem fogjuk tudni megmondani, mit fog vizsgálni.

Semmilyen orvoshoz nem megyünk kérdés, kérés, cél nélkül.

2015. jún. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Butaságokat beszélsz! Te tényleg nem hallottál még olyanról, hogy szűrővizsgálat?
2015. jún. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!