Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Duzzadt mellbimbó férfiaknál?

Duzzadt mellbimbó férfiaknál?

Figyelt kérdés
Igen, azt írják,hogy serdülőkori jelenség, elmúlik a korszak végével...Na most nekem cca. 13 évesen alakult ki, és nemsokára töltöm a 20-at...Strandon, egyéb helyeken nagyon-nagyon kényelmetlen, képzelhetitek. Orvosnál nem voltam vele, puha, nincs alatta csomó. Nagydarab srác vagyok, túlsúlyos, de nem kórosan. Amikor kialakult még vékony voltam évekig. Mit csináljak? Orvosi úton megoldható? Én nem akarok tovább ezzel élni.
2015. júl. 7. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom ez túlsúlyos férfiaknál ,kortól függetlenül ilyen .Az enyémek is nagyobbak,mint egy 18 éve csajé .

Mikor vékony voltam nekem sem ilyen volt.

2015. júl. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nerd11 válasza:

Gynecomastia a jelenség neve. Én 19 vagyok, és 12 éves korom óta szenvedek vele. Túl sok az ösztrogén a szervezetedben, ez okozza a vizesedést, elhízást is. A magyar orvosok lesza..ák, pedig a TB-nek támogatnia kellene a műtétet, de így magánúton kell megoldanod.

Vannak vényköteles gyógyszerek(pl. tamoxifen,mesterolone,anastrazol) amik segíthetnek, de ezekhez szinte csak illegálisan tudsz hozzájutni. Persze vannak még csodák, és talán akad még lelkiismeretes orvos szeretett hazánkban :)

2015. júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fú, köszönöm a választ...Egyszer valahol már olvastam a latin nevét ennek a csodának. Akkor ez kezelés nélkül soha nem múlik el igaz?... Csak itt ütközik ki az ösztrogén úgy tűnik, máshol teljesen olyan vagyok mint más férfi, szakáll, rendes szőrzet, széles váll, stb.

Akkor ez vagy hormonkezelés/ műtét?

2015. júl. 9. 10:37
 4/5 A kérdező kommentje:
Több helyen olvastam,hogy lehet hormonkezelést alkalmazni, de viszonylag sok kockázattal jár, több rossz mellékhatása lehet. Szétszabatni nem szeretném magam egyelőre, úgyhogy inkább le kellene fogynom, aztán onnan gondolkodni tovább. Az egyetlen probléma,hogy nekem lefogyni is veszettül nehéz, serdülőkorom óta próbálkozom vele, megindul, aztán stagnál.
2015. júl. 9. 10:47
 5/5 nerd11 válasza:

A magas ösztrogénszinttől még lehet normál tesztoszteronszinted, miért ne szőrösödnél normálisan?

Valószínűleg az arányokkal van gond. Amit te hormonkezelésnek hívsz, az konkrétan arról szól, amit fentebb leírtam: gyógyszerekkel blokkolod az ösztrogént, vagy annak a hatását a szervezetedben. Tamoxifentől átmenetileg javul, de végleges megoldást nem nyújt. Marad a szike.

2015. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!