Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Orvoshoz mindenképpen megyek,...

Orvoshoz mindenképpen megyek, de van okom ijedtségre?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben egyre többet foglalkoztam hererákal (nemtudom miért de elkezdtem keresgélni utána a neten) és úgy vettem észre, hogy a bal herém keményebb és nagyobb. Nincs rajta semmi csomó, a hasam ágyékom sem fáj, nem tűnik nehéznek, nincs benne víz stb... Csak mintha keményebb és nagyobb (illetve hosszúkásabb) lenne. Van okom ijedtségre?


F/15 (szeptemberben leszek 16)



2015. júl. 28. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs, sezrintem ez teljesen normális. De azért jobb, ha lemégy orvsohoz, márcsak azért is, hoyg megnyugodj
2015. júl. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne parázz ezen,. Biztos minden ok.
2015. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szinte mindenkinek nagyobb az egyik.
2015. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemtom hány évesek írtak ide eddig, de semmi hasznos információt nem közöltek a kérdezővel ezért szerintem tök felesleges ide kommentelni.


Tehát, Kedves kérdező:


Ha egy kicsit jobban utána néznél a dolognál, főleg, ha meg van ijedve akkor rájöttél volna, hogy nincs semmi problémád. (Pedig írtad, hogy hererákkal foglalkoztál az utóbbi idővel, de úgy látom kimaradt az, hogy mi is a hererák). Hererák a here rossz indulatú daganata ami a heréből fejlődik ki és a here felszínén található. Ez egy kemény tapintású göb(Kilóg a here felszínén, s ha végighúzod az ujjadat elől például felfele a heréden akkor érezni fogod, hogy ott már nem sima az érintése hanem valami kilóg és kemény!), de ne tévesszen meg a here tetején elhelyezkedő "csomó". Ott a mellékhere van, ez kicsi puhább, de ez is lehet kemény, vagy ki sem tudod tapintani. A here hátsó részén nem fejlődik ki a hererák, ott nem fogsz göböt tapintani, ott is a mellékherét, az ondóvezetéket, esetleg vénákat, vagy más betegséggel járo dolgókat például spermatokele, visszér tágulat, hegesedés ilyeneket érezhetsz.


Az, hogy az egyik heréd kemény és nagyobb az normális. Mindenkinek más. Nekem is nagyobb a bal és feljebb is van például. Szerintem ezekkel nem szükséges elmenned urologushoz, mert nincsen semmilyen problémád. Ha nem érzékeny és nem fáj semmi akkor rendben vagy. Csinálj önvizsgálatot magadon rendesen. A mellékheréket és a többit is nézd meg.


De amúgy elmehetsz orvoshoz biztos ami biztos igazából ott fogsz meg nyugodni a legjobban.

2015. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

azért van ez, mert erről olvastál

a jobbak még a tüneteket is képesek produkálni, magukon felfedezni

nem, szerintem nincs okod

se ettől nyugodtan elmehetsz orovoshoz, max nem fog találni semmit

de inkább 100x feleslegesen menj, mint 1x ne, amikor meg kellene

2015. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Normális,szinte mindenkinek az egyik heréje nagyobb mint a másik.


Kicsit hipohonder lehetsz.

2015. aug. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!