Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férfiaknál hogyan kezelik az...

Férfiaknál hogyan kezelik az intim terület gombás fertőzését?

Figyelt kérdés
Visszatérő fertőzésem volt, a páromat is kellene kezelni. Jövőhéten megy orvoshoz, de kétségbe van esve, hogy mit fog felírni neki az urológus.
2015. aug. 8. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van tabletta, amit szájon át kell beszedni, vagy krém. Mitől van kétségbe este a párod?
2015. aug. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*esve
2015. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elég érzékeny a gyomra, illetve sok gyógyszerre érzékeny is, szóval leginkább ettől fél, hogy valami olyat kap, ami kicsinálja a gyomrát. Ráadásul én is olyan gyógyszert kaptam, amitől végig rosszul voltam, úgyhogy nem túl bizakodó.
2015. aug. 8. 12:13
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Gombás fertőzéssel bőrgyógyász szokott foglalkozni, nem urológus. Visszatérő makacs fertőzésnél tabletta is szóba jöhet, de kenőcsöt szoktak inkább felírni.

Nem vagy cukorbeteg?

2015. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok cukorbeteg, nagyon macerás az egész, mert hiába vesznek kenetet, nem mutat semmit, a rákszűrés is folyton negatív, mégis mindig előjönnek a tipikusan gombás tünetek. A dokim mondta, hogy a párom menjen urológushoz, vesznek majd mintát a péniszéről, két helyről is, eredmény 1 hét múlva és kap majd gyógyszert.

Utoljára (2 hete) Fluconert kaptam, 2 hétig szedtem, a párom is szedett régebben, de neki nem nagyon használt ezek szerint.

Csinálom a Candida-diétát már hónapok óta, szóval semmi cukor, fehérliszt, erjesztett étel/ital, csak sok zöldség, teljes kiőrlésű pékáru, szénhidrátban szegény étrend. Mégis előjön.

2015. aug. 8. 12:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is urológusnál volt.

Max. attól lehet kétségbeesve, hogy ha megvizsgálja a prosztatáját is. Az valóban nem lehet túl kellemes.

Egyébként a kezelés krém, amit az intim területre kell kenni, és tabletta, amit szájon át be kell szedni. És amíg nem gyógyultok meg mindketten, addig semmi szex.

Az is fontos, hogy szed-e valamilyen gyógyszert, vagy (ahogy már írták) nem cukorbeteg-e. Mert ezek is okozhatnak túlzott gombásodást.

2015. aug. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

De ha semmi sincs a kenetben, akkor miért gondoljátok, hogy gomba?

A nőgyógyászod szerint is gomba?

Csak folyásod van? Vagy más probléma is van?

2015. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tipikusan gombás tüneteim vannak: tejszerű, túrós folyás, erős viszketés, égő érzés. A kenet szerint semmi, anno úgy 1 éve mutatta ki a kenet a gombát, de azóta egyszer sem. Voltam ultrahangon (hasi és hüvelyi is), minden létező vizsgálaton, már egy vagyont beleöltem a sok orvosba, kezelésbe, meg rengeteg időt, de semmi haszna. Mindent végig próbáltam, most ott tartok, hogy a Gynevac kúrát ajánlotta egy ismerősöm, aki 3 évig ugyanezzel szenvedett, de attól meg félek.


Egy ideig Lomexin meg Candibene krémmel kente magát a párom a Fluconer kapszula mellett, de az kb halottnak a csók.

2015. aug. 8. 12:32
 9/14 anonim ***** válasza:

Neki is van valami tünete?

1 év alatt még egyszer sem volt orvosnál?

2015. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szedsz fogamzásgátlót?

Ha igen, könnyen lehet, hogy az minden bajod forrása.


Nem írtad azt sem, hogy foglalkozol-e egy-egy kúra után a hüvelyflóra visszaállításával, mert az is elengedhetetlen.


Egyébként ha őt nem kezelik, egyértelmű, hogy mindig visszaadja akkor is, ha ő tünetmentes.


Pamut fehérnemű, tanga kerülése, fertőtlenítő mosás... ezek is alapok.

2015. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!