Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szőrbenövés szőrtelenítés nélkül?

Szőrbenövés szőrtelenítés nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon viszket a fanszőrzetnél a bőröm. A napokban rákerestem, és elolvastam egy cikket (a biztonság kedvéért többet is) a szőrbenövésről és a szőrtüszőgyulladásról.

A leírások mind-mind igazak voltak a helyzetemre. Viszketés, pattanásra hasonlító csomók néhány szőrtüszőnél, stb..

Szinte biztos vagyok abban, hogy szőrbenövésem van, viszont még életemben nem borotválkoztam, de a leírások szerint az miatt alakulhat ki.

Olvastam ez ellen praktikákat, amiket használni is fogok, de előtte véleményeket kérnék a leírtakról.

(Olvastam, hogy ez öröklődhet, de nem tudok ilyenről a szüleimtől.)

13/F



2015. szept. 7. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
mosdj szappannal reggel és este, személyes higiénia az első kör, pláne ha sohasem borotváltad még
2015. szept. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Simán megeshet hogy benőhet a szőr akár borotválod akár nem. Nekem is volt ilyen problémám igaz 22 évesen fedeztük fel ezt, a barátnőm vette ezt igazán észre hogy pattanás szerű nyomok stb stb... Ő is mondta hogy gyakori ez. Én sosem borotváltam, igaz nekem nem is olyan sűrű meg vészes ott a szőrzetem a barátnőm is mondta hogy szerinte nem kell borotválnom. Bár igaz rövidre vágtam időnként 1-2 centisre csak, de nekem is viszketéssel kezdődött a dolog. A barátnőm egyszer egy napon elkezdte csipesszel picit tépkedni a gyanús szálakat elég kellemetlen és fájdalmas volt de igen csak hosszúakat húzott ki, utána baba olajjal kezelte és minden nap alaposan megmosom körülötte alaposabban mint eddig meg amikor tehetem laza bő alsónadrágot veszek fel hogy ne fülledjen be annyira. Ez is sokat számít ám.
2015. szept. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nem lehet de 13 évesen éppen változhat, hogy az eddig megszokott mosdási rituálé már messze nem elég egy fiúnak, 2-3x annyit is kellhet, mint eddig
2015. szept. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kizárt dolognak tartom annyi szőrbenővés legyen,hogy ettől viszkedjen .Viszketést több minden okozhat,még az elfogyasztott élelem is .Van akinek máshol viszket,neked itt a gyenge pontod .Ezen kivűl lehet kis gombásodás is .

Canesten oldattal kend be ,reggelente meg hintőporozni kellene .

2015. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!