Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 1 hónapja műtöttek here...

1 hónapja műtöttek here varrocitásal, és fáj a herém ha hozzá érek, mit csináljak vele? Elmenjek vissza a dokihoz? Vagy ez természetes hogy még fáj

Figyelt kérdés
here varrocitás: viszér tágulat volt a zacskómba, és azt műtötték meg
2010. márc. 14. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Hali!


Kérdés, hogy mennyire fáj?

_ Milyen jellegű fájdalom ez, amit érzel? A fájdalom mennyit csökkent a műtét óta? Ugyanúgy fáj-e mint műtét előtt vagy utána X nappal... vagy mihez le7ne viszonyítani ezt? (A fájdalom erőssége és a jellege érdekelne)

_ Hogy érzed? Forró/Meleg-e a műtött, esetleg mindkét heréd?

_ Az orvos milyen utasításokat adott műtét után? Milyen teendőid vannak? Ezeket maradéktalanul betartottad-e?

_ Heréidet a műtét után felpolcoltad, hűtötted, jegelted?


Nekem nem volt ilyen műtétem, azonban nem tartom helyénvalónak ill. normálisnak, hogy egy hónap után is fáj még, úgyhogy sztem minél hamarabb menj vissza vizitre a műtőorvosodhoz! Ha tovább vársz sztem rosszabb lesz, de ez az én véleményem!


Üdv: EE

2010. márc. 15. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tutujka ***** válasza:

Nekem volt 1991-ben ilyen műtétem, azóta sem tökéletes.

Ha hosszan tartó merevedésem van, akkor megfájdul.

Viszont annyit azért hadd említsek meg, hogy azóta csak a fecske alsót viselem el, ami tartja a zacsit, no meg a golyókat.

Boxer viselése alatt, ha szabadon lógnak nap végére nem fáj ugyan, de kellemetlen érzésem van.

Tanácsolom, menj vissza, míg nem késő.

Sajnos a baráti körömben is van egy srác,a kinek ilyen műtétje volt, neki is voltak gondjai.

Azóta meg lett ismételten műtve, annyi különbséggel, hogy igaz helyreállító műtét volt 50% eséllyel indulhat családalapítás terén.

Magyarán el.kurták neki.

2010. márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
műtét előtt egyáltalán nem fájt a herém. Most meg csak akkor fáj ha megfogom. Betartottam mindent amit mondott az orvos, azt mondta hogy pár napig kell tapadós boxert hordanom, én másfél hétig hordtam. De akkor vissza megyek vizitre a biztonság kedvéért.
2010. márc. 15. 11:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt jól teszed! Majd számolj be, dokinál mi volt, kell-e újraműteni!?


Engem az lep meg, hogy nemrég, mikor egyik barimat műtötték, rengeteg kortárs fiatal srácot láttam, akiknek zömét vmi hereproblémával (heresérv, herevisszérsérv, herevízsérv... haddnefolytassam...) műtöttek, 70%-ban fiatal.

Elmondjátok mindketten, hogy a műtét időpontjában, ki hányéves volt, ill. utolsónak is az említett társa? Csak úgy puszta kíváncsiságból.


Üdv: EE

2010. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pluszban még, íme egy korábbi eset, hátha áttanulmányoznád.

Sztem érdemes lenne...:


>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__6..


EE

2010. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tutujka ***** válasza:

tegnapelőtt 10:09 Vagyok.

Én 20 éves voltam akkor, rögtön katonaság után. Nekem a seregben kezdődött leszerelés előtt tanácsolták is, hogy a katonai korházban csináltassam meg, de én akkor azt mondtam, hogy majd kint civilként megcsináltatom.

2010. márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
azt mondta az orvos ez még termeszétes, hogy kicsit fáj. Kicsit megerőltettem az edzésekkel, de csak borogatni kell és kész
2010. márc. 21. 12:44
 8/10 anonim ***** válasza:

@ Kérdezőnek


Értem.

Akkor borogasd, ha fáj, azt javaslom polcold fel éjszakára, ha van bnő, akkor akár ő is felpolcol6ja... O.o

Amúgy a korodra már az előbb is rákérdeztem, azt viszont nem említetted egy szóval se, hogy strapálod magad...

Mit edzel?



@ 10:09-esnek


A katonaságban akkoriban milyen orvosi vizsgálatot végeztek és milyen időközönként? Hogy zajlott és mit mennyire részletesen vizsgáltak? Ekkor derült ki a társaddal együtt mindkettőtöknek, hogy herevisszsérve van? Kötelező kivizsgáláson derült ki, vagy már nem bírtátok tovább inkább önként mentetek be a dokihoz?

A társadat ott műtötték meg? Ő is 20 volt akkor? Mit csináltak vele, hogy "elkúrták" és azután ill. a "helyreállító" műtét óta hogy van? Nála miben nyílvánult meg az, hogy "elkúrták"?



@ MINDKETTŐTÖKNEK:


Meséljetek már egy kicsit a saját műtétetekről!

_ Hogyan éltétek meg az egészet? Mire emlékeztek belőle?

_ Orvos milyen volt veletek? Mi előzte meg az ő diagnózisát? (Tehát mielőtt még kiderült volna, hogy ez a bajotok, mikor vettétek észre, hogy van vmi gebasz odalent, és milyen tüneteket vettetek észre magatokon?)

_ Ki mennyire rettegett előtte ill. mennyire voltatok ébren műtét alatt? Altatás vagy érzéstelenítés volt? Ha utóbbi, ki mire gondolt közben?

_ Műtét után mennyi idő után tudtatok már pl. normálisan végezni saját dolgotokat, és mikor mire hogy viselkedett a műtés helye és tárgya?

_ Mennyi idő múlva lehet(ett) elkezdeni a nemi életet élni kézzel/csajjal?


ill.


Magatokat azelőtt ill. azóta is rendszeresen önvizsgáljátok?



Érdekelnek a válaszok... :-)

Köszi előre is, ha elmondjátok! :-)


EE

2010. márc. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok. Tehát az egész úgy kezdődött hogy mennem kellett kötelező urulógiai vizsgálatra, és ott mondta az orvos hogy viszér tágulat van a herémbe. Előtte nem fájt soha, tehát én magamtól észre se vettem. Aztán mondta az orvos hogy ajánlatos megműteni mert gondot okozhat család alapításkor, én gondoltam egyet és elmentem kértem időpontot. 2 és fél napig feküdtem be a kórházba, 2. nap műtöttek meg. Gerincbe kaptam érzéstelenítőt, semmit nem éreztem a műtétből. Az éjszaka kicsit rossz volt, nem tudtam aludni. Pár napig csak tapadós boxert hordhattam, vagy különben beduzzadt volna a tököm. Röviden ennyi.


Amúgy meg nem strapáltam halálra magam, csak csinálgattam itthon pár fekvőtámaszt, meg elmentem a haverokkal bunyózni, mi úgy hívjuk hogy szabad harc, afféle önvédelmi izét gyakorlunk egymáson :D

2010. márc. 22. 16:54
 10/10 A kérdező kommentje:

engem lumbáltak, vagyis gerincbe kaptam az érzéstelenítőt, 1 perc alatt deréktól lefele lezsibbadtam. A műtéttől egyáltalán nem féltem, annál inkább attól hogy megugrok szúrás közbe és akkor le is bénulhattam volna totál, de semmi ilyen nem történt :F

Műtét közbe beszélgettem az ápolókkal, jófejek voltak, elmondták hogy mire számíthatok a következő pár napban.

Mondták hogy a műtét után a lumbálás miatt csak vízszintesen feküdhetek. Másnap én délelőtt ugye haza mentem, és az volt nálam a mellékhatása hogy fájt nagyon a fejem, és fél óránál tovább nem bírtam állni, lekellett pihennem az ágyba, mert ha vízszintesen feküdtem akkor nem fájt a fejem :D szar volt az a pár nap, de túl lehetett élni

2010. márc. 22. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!