Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A péniszem, pontosabban a...

A péniszem, pontosabban a húgycsőnyillásom vége már egy pár hónapja be van pirosodva és dagadva. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Már jártam ezzel orvosnál, de sajnos nem tudták megállapitani h mi is lehet a probléma. Kaptam gyulladásra gyógyszert és krémet is de sajnos egyik sem segitett..Sex után fáj, és nagyon érzékeny ha pl.hozzáér a nadrág... Ha valamelyik férfi járt már igy, kérem adjon tanácsot!!! Mivel lehet gyógyitani?
2010. márc. 17. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hali!


_ Korod?

_ Mióta szenvedsz ezzel? Hogy jött ez ki?

_ Milyen orvosnál jártál velük, aki azokat a medikamentumokat írta fel (melyeket név szerint?), amik hatástalanok voltak?

_ Csak az ajkai vannak begyulladva a húgycsőnyílásodnak, meddig terjed a gyulladás benne? (Mert ez sztem az!) Maga a makkod is gyulladt?

_ Nem véletlenül neked is fel kell tennem a "hülye" kérdést... Milyen alsóneműt viselsz? (alsónadrág/boxer) Abból is milyen szűk/bő változatot?

_ Fogyasztasz vitaminokat? (Tabletta és/vagy zöldség-gyümölcs formájában?)


Várom válaszaidat, addig is ne aggódj! Kitalálunk vmit! :-)

Üdv: EE

2010. márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia EE!:)

21éves vagyok,kb fél éve szenvedek ezzel a problémával. Sajnos nemtudom h mitöl jöhetett ki.. :S Voltam általános orvosnál is és urologusnál is. Vettek törletet és vizeletmintát is, de fertözést nem találtak. A makkom nem gyulladt csak az ajkai. Ha egyáltalán ez gyulladás, mert már régóta tart. Szűk boxert viselek, meg néha sima alsógatyát is. És igen fogyasztok vitaminokat rendszeresen tabletta és gyümölcs formájában is... Köszi a segitséged :)

2010. márc. 17. 15:02
 3/13 Tutujka ***** válasza:

Körül vagy metélve?

Ha nem, akkor lehet nem fedi teljesen a fitymád a makkod, és a hegye érintkezik az alsónaciddal és dörzsöli.

Lehet irritáció az öblítő szerrel is vagy a mosószerrel, mivel Anyukád mos.

2010. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok körül metélve. Régebben is hozzáért a nacimhoz és nem volt probléma h dörzsölte, ez kb fél éve van igy.

Volt hogy sokat szeretkeztünk a barátnömmel és kidörgölte a fitymát, és meg is szakadt a fitymához kapcsolódó in vagy hártya...

És azóta akár hányszor szeretkezek a fityma böre bepirosodik és bedagad úgyszintén a hugycsönyilásom is, azóta nagyon érzékeny minden érintkezésre a himveszöm!

2010. márc. 17. 23:05
 5/13 anonim ***** válasza:

_Mely medikamentumokat írta fel melyik doki (amelyek hatástalanok voltak)?

_ Azt akarod mondani, hogy túlerőltettétek a kantárt/fitymaféket, (azt a hártyás ín-/húrszerűséget, ami a fitymát a makkal köti össze,) ami ennek következtében "elpattant"?

___ Fitymád hosszabb/rövidebb a makkodnál? A vége sima/összerojtosodott?

___ Soha nem volt gyerekkent problémád/nehézséged a fitymád hátrahúzásával?

_ A húgycsőnyílásodnak KIZÁRÓLAG az ajkai vannak begyulladva, vagy ez már továbbterjedt a makkodra, ill a húgycsöved belsejébe ill. **a nyílásnak az öblébe** (ami épp az ajkak alatt a húgycsövön belül található)?

(** Ez egy akkora öblöcske, amely kb. akkora, hogy egy fültisztító vattapálcika feje éppen belefér...**)


EE

2010. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
CITERAL gyogyszert irt ki 1 dobozzal meg azt mondta borogassam kamillás teával, az urológus ILLÉS doktorúr! igen túleröltettük kidörgölödött és megszakadt az az in húrszerűség, de az pár héten belül meggyogyult! is-is néha rövidebb, nem rojtos a fitymám!de kiskoromba volt h fájt mikor huztam le a fitymát mert szűk volt a bör! a hugycsönyilás vége piros és picit be van dagadva!az ajkaktol befelé kb 1cmre van bedagadva és bepirosodva beleszámitva az ajkakat is!
2010. márc. 18. 22:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Nnah,... úgy látszik ez egy ilyen nap...

Fussunk neki mégegyszer a válaszoknak, és ha lehet, akkor hozzám hasonlóan törekedj a közérthetőségre, használj elválasztásként vesszőt, ill. tördeld új sorba válaszaidat kérdésenként, mert így nem tudom megfejteni! Ok?


Amennyi lejött:

_ CITERAL-t írt fel (ez a nem létezik a magyar gyógyszeradatbázisban), vmint hogy borogasd kamillával.

_ Túleröltettétek, így kidörzsölödött és megszakadt az az in húrszerűség, de az pár héten belül meggyógyult!

(Érdekesen fogalmazol... "megszakadt" alatt mi értendő?Megsérült, de begyógyult, VAGY...

EL IS SZAKADT, és...

(A) nem voltál el vele akkor még a dokinál, így borogattad és később begyógyult úgy ahogy, ill.

(B) elvoltál vele utána közvetlenül a dokinál, aki átvágta vagy megnézte, vagy...(???))


_ "is-is néha rövidebb," <-- Ez mi? (Fityma, vagy Fitymafék/Kantár?)

_ "de kiskoromba volt h fájt mikor huztam le a fitymát mert szűk volt a bör!" <-- Fitymaszűkületed volt?

_ "az ajkaktól befelé kb 1cmre van bedagadva..." <-- befelé, azaz? Felfelé a hasad ill a makkod teteje, vagy lefelé a makkod herezacskó felőli oldalán?


Bocs, de fogalmazz légyszi közérthetőbben és egyértelműbben! Ha nem értesz valamit, kérdezz! Nem foglak hülyének nézni, viszont így én tűnök hülyének, ha nem egyértelműsítesz, ill. fogalmazod át az előbb leírtakat!


EE

2010. márc. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na szóval..

Mikor túleröltettük, nem szakadt el teljessen a fitymafék/kantár, csak megrepedt egy kicsit, de ez 1-2 héten belül meg is gyógyult. Azóta ezzel nincs problémám, csak azért emlitettem fel, mert ez után egy kis idövel lett probléma a hugycsönyilásommal-és ezzel mentem dokihoz, erre ajánlotta a gyógyszert és a borogatást de nem segitett!

-"is-is néha rövidebb," a fitymám, van amikor nem takarja be teljesen a makkot. De ez ritka!

(de mikor folyamatosan be van takarva a makkom a hugycsönyilásommal együtt, hogy ne sértse meg semmi, akkor sem látok semmi javulást!)

-"az ajkaktól befelé kb 1cmre van bedagadva..." azaz a hugycsövem is bevan dagadva (belülröl)a nyillástol befele 1cm-ig kb.

-vagy talán ezzel a problémával börgyogyászhoz kellene mennem?

2010. márc. 19. 11:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Nnah, így már oké... :-)


Háát, nem tudom, milyen makacs a dolog, te ezt jobban meg tudod ítélni. A helyedben két dolgot próbálnék meg. Ha szted ez a gyulladás enyhébb, akkor alább találsz néhány tippet arra nézve, mit próbál6sz meg. Ha azonban úgy ítéled meg, hogy ez a dolog annyira elfajult ill. elfajulófélben van, akkor kapásból inkább a bőr-és nemibeteg-gondozóba menj! (Én nem tudom ezt innen megítélni, ahhoz legalább látni kéne, külsőleg hogy néz ki maga a nyílás -- ha glod, fotózd le --, mennyire dagadtak fel az ajkak... stb.) Ebben az esetben antibiotikum felírására is szükség le7.



Ha nem olyan dúrva a dolog, inkább csak idült, akkor ötletként a hideg kamillás fürdő után a TETRAN (VN) kenőcsöt a húgycsőbe kenve ill. ott a húgycső alatt közvetlenül finoman, enyhe nyomásokkal felsimítva el tudod oszlatni az egyébként tömény és zsíros krémet, ameddig szükséges. Előtte Batadine-oldattal (VN) ill. Oxicort (VK!!) spray-vel kellene a kamillafürdő után 10-15 perccel ugyanígy felnyomni/befújni egy keveset a húgycsőnyílásba. Mivel az ajkak alatti öbölben is lehetnek bacik, bár kellemetlen, de elfertőtlenített vattapálcika fejével érdemes kitakarítani azt a részt is, ill. fürdés közben a zuhannyal is átöblíteni. Kitisztítás után már ne csövelj néhány órán xtül!

Mivel ez gyulladásnak tűnik (ha fáj, érzetre meleg/forró és fel is van dagadva, be is van erősen pirosodva), így jegelni kéne a péniszedet, ugyanis az alacsony hőmérséklet gátolja a kórokozók felszaporodását. A kamilla-fürdőt is éppen ezért hidegen kell megejteni, és minden alkalommal ki kell cserélni a vizét. Mindennemű szexet, önkielégítést értelemszerűen szüneteltetni kéne egy darabig, azonban, ha annyira hiányzik... akkor a dolgok számodra kellemetlenebbik részét elvégezheti rajtad a barátnőd is (kencézés, krém felmasszírozása)...


Ha úgy kb. 1-másfél hét után e kúra után nincs javulás, akkor a bőr- és nemibeteg-gondozóhoz fordulni elkerül7etlen lesz. Le7 jobban tennéd, ha inkább kapásból oda fordulnál...



Egyvmit mindenképpen jegyezz meg!:

Innentől kezdve sokkal nagyobb figyelmet kell fordítanod az intim higiénédre, kiemelt hangsúllyal a makkod és a húgycsöved egészégére, amit rendszeresen tisztítanod kell.

A fitymádat, makkodat nem tudom, mennyire gyakran szoktad tisztítani, hátrahúzni vizeléskor, lemorzsolni róla a szmegmát, húzogatással kipréselni belőle a maradék vizeletcseppeket majd megtörölni WC-használat után, és ami még nagyon fontos: TISZTA KÉZZEL SZOKTÁL-E HOZZÁNYÚLNI!!!???, de ezekre a jövőben sokkal inkább figyelj oda!

Szűk boxerről egy ideig most válts át bő és teljesen pamut v. egyéb, teljesen légáteresztő anyagú boxerra/alsógatyára, hogy a makeszék szabadon legyenek és tudjanak szellőzni!



Egyelőre ennyit tudok mondani neked így látatlanba. Mérlegeld a leírtakat, aztán a döntésedet ill. annak következményeit, esetleges későbbi pozitív v. (rem. nem, de) negatív fejleményeit majd tudasd velem, így lega én is le tudom vonni az esetből a konzekvenciát. Oké?



Amit viszont én kérdeznék OFF-ként: "A "törlet" azaz kenetvétel neked hogy zajlott? Csipesszel, vattapálcikával vagy mivel vettek kenetet a húgycsövedből és kb. milyen mélyen nyúltak bele?

Te hogy ítéled meg? Mennyire volt kellemetlen ill. fájdalmas? A dokid a mintavétel ellenére figyelmes és kíméletes volt, vagy nem nagyon foglalkozott azzal, hogy

minél kevesebb kellemetlenséggel éld át ezt a dolgot?



Üdv: EE

2010. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen, fitymaszükületem volt még kiskoromban, de az sem tartott sokáig.
2010. márc. 19. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!