Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mire számítsak körülmetélés...

Mire számítsak körülmetélés után hiperérzékeny makkal? (részleteket ld. Alább) 32/F

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, fitymaszűkületem van (sehogyan sem húzható már hátra), jövő február elején megyek műtétre (körülmetélés)... Tudom, egy "kissé" későn, de nem ezért írok, hanem mert az ezzel kapcsolatos legnagyobb aggodalmaimat szeretném leírni, hátha tud valaki valami értelmeset, megnyugtatót, tanácsot mondani rá...

Ahogy írtam tehát fitymaszűkületem van, amit már nagyon régóta (hosszú évek / évtizedek óta) nem tudok hátrahúzni egyáltalán... Kisebb koromban lógó állapotban még ment valamennyire (már akkor sem tökéletesen), de igazából akkor se nagyon mostam, mert rendkívül érzékeny a makkom, és ha már csak egy kicsi víz is hozzáért, akkor nagyon kellemetlen volt, és fájt... Így hanyagoltam ezt a dolgot... Viszont most ha majd körülmetélnek (ráadásul szerintem teljesen, mivel ez a fityma már valószínűleg menthetetlen...), akkor szabadon lesz a makk, és az több ebben érintett ismerősöm szerint is rendkívül kellemetlen és furcsa lesz... Állítólag a férfiak 40%-a soha életében nem tud hozzászokni a körülmetélés utáni állapothoz (irritálja a nadrág, stb...), és mivel ugye nekem a makkom amúgy is rendkívül érzékeny, nagy esélyem van rá, hogy benne leszek abban a 40%-ban... Ráadásul ami a legrosszabb, hogy egy jó ideig biztosan nem fogok tudni hason aludni a műtét után (az ismerőseim szerint akár 6 hétig sem), viszont én egész eddigi életemben csak hason tudtam aludni és elaludni, sosem aludtam háton és nem is tudtam, és nem tudom, hogy hogyan fogok tudni háton elaludni... Szóval ezért félek annyira a műtéttől, hogy utána mi lesz fityma nélkül a rendkívül érzékeny makkommal, hogy fogok ehhez hozzászokni és hogy fogok háton aludni... Bár azt is mondták, hogy vannak mindenféle érzéstelenítő szerek, amivel lehet kenegetni, ami csökkenti az irritációt és a fájdalmat, az ebben jártas ismerőseim annyira negatívan beszélnek a körülmetélésről, hogy sokszor már úgy vagyok, hogy nem fogok belemenni a műtétbe... De gondolom ez így sem maradhat a végtelenségig, hogy nem tisztítom a makkot, mert szerintem az már jó régóta gyulladásban is van a különböző oda került kórokozók, stb... miatt és ha nem csináltatom meg előbb-utóbb ezt a műtétet, azt az orvos is mondta, hogy akkor elrákosodhat... Hacsak már nem rákosodott el mostanra, és már nincs túl késő... Bár feltételezem azért nem, mert annak azért gondolom lenne valamilyen fájdalmas tünete... Viszont az kész csoda, hogy ilyen sokáig nem jelentkezett semmi ilyen tünet, hiszen ez már évtizedek óta el van hanyagolva... De nagyon-nagyon-nagyon félek attól, hogy képtelen leszek hozzászokni a fityma nélküli léthez... És ha mindez még nem lenne elég, ráadásul alvás közben gyakran van merevedésem, így nem tudom mi lesz a friss műtét után, már ha valami csoda folytán majd mégis sikerül akkor aludnom...


A kérdésnek volt már egy előzmény-kérdése is, ld. alább

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__7..



2015. dec. 29. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"mert szerintem az már jó régóta gyulladásban is van..."


Nem vagyok szakértő, de ha ez így van, akkor szerintem a műtét és gyulladás után nem lesz ennyire érzékeny, fájdalmas a makkod, hiszen minden gyulladás fájdalommal, érzékenységgel jár.

2015. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bárcsak így lenne... De szerintem nekem amúgy is érzékeny, mert már kis koromban is az volt, és akkor még nem biztos, hogy gyulladásban volt...
2015. dec. 29. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mosod, gyulladt, bacis, letapadt, érzékeny lesz. És mivel érzékeny, nem mosod, ez egy ördögi kör. Meg kéne tudni, hogy volt-e valami negatív következménye annak hogy nem mostad ilyen sokáig, és azt kezelni. Ettől talán (ha csak picit is) jobb lesz. Aztán idővel hozzászoksz ahhoz hogy nincs fitymád, úgy tudom a körülmetélteknek általában a sok dörzsöléstől érzéketlenebb lesz a fitymájuk (ezért bírják például tovább az ágyban).


Amúgy biztos a körülmetélés az egyetlen választás? Nekem is volt fitymaszűkületem, sima bemetszéssel megoldották, azóta minden remekül működik.

2015. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Amúgy biztos a körülmetélés az egyetlen választás?"

Az orvos szerint igen, bár nem kérdeztem erre rá konkrétan, de majd rá fogok... De valószínűleg nem úszom meg... :-(

2015. dec. 29. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

30+ évesen műtöttek engem is, régóta volt szűlület mint nálad. A 20 percesnek trvezett beavatkozás másfél órás volt mert le volt tapadva teljesen. A doki azt mondta altatnak ha ezt tudja előre. A műtét nem fájt,csak szúrást éreztem néha de akkor kértem még fájdalomcsillapítót.


Utána kb 2-3 hétig gézlapra diónyi bephanten,napi 2-3 szor. Addig érzékeny volt de utána nem. A vizelet kb 4 hétig csípett,mart vizelés után. Sex kb 3 hét után volt óvatosba.

2015. dec. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
65%
Szervusz, en most vagyok 24 ev nekem is nagyon hasonlo helyzet volt, nem tudtam hatrahuzni sehogy se stb. Most egy honapja volt hogy teljes korulmetelesem volt. Most tartok ott hogy mar szinte egyaltalan nem faj, illetve nem erzekeny a makkom. Az biztos hogy az elso 1 het ejszaka horror lesz, foleg a merevedesek miatt, en ejszakankent ORANKENT keltem fel az eleg eros fajdalomra. De utana szepen elmulik. Maga a mutet ha nincs gond nem olyam veszes kb 20perc. A legrosszabb mikor a makkodba beleszurjak az erzestelenitot. Legyen otthon eleg fajdalomcsillapito bar van aki azt mondta semmi fajdalma nem volt mutet utan, hat nekem volt. Nekem is eleg erzekeny volt a makom mert elotte egyaltalan nem volt szabadon, de mikor naponta majd kenegeted a sebet meg ahogy fogod tapogatni megszokja. Lesz egy hamlasi folyamat is amikor lehamrik rola egy reteg utana szepen rendbejon. Nekem meg csak annyi problemam van es ha vki tud szoljon hozza. Hogy meg most is egy honap utan ha kicsit meghuzom a bort onnan a makk alol meg sargas valadek jon, mostanra annak mar el kellett volna mulnia? Illetve ami a legnagyobb problemam, mutet elott merevedeskor olyan 16 centi voltam, es igy most nem no meg csak 12 centisre a szerszam, es alul a feknel pedig elegge feszul. Remelem ez nem marad igy a 12 centi mert lassuk be nem vmi nagy.
2016. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Túl vagy rajta?
2016. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még nem... Ahogy írtam február elején lesz a műtét, és NAGYON félek... :-S :-'( Magától a műtéttől is, de főleg a műtét utáni időszaktól, ugyanis tényleg NAGYON érzékeny a makkom (legalábbis régi emlékeim szerint, amikor még fel tudtam húzni...)
2016. jan. 14. 17:27
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok, elírtam, a körülmetélteknek érzéketlenebb lesz a MAKKJUK (nyilván nem a fitymájuk, bocsi).


Kicsit későn reagálok, fránya vizsgaidőszak. Sajnos nagyon sok helyen olvastam, hogy az orvosok gyakran akkor is rábeszélik az embert a teljes körülmetélésre, hogyha nincs rá szükség (biztos van olyan extrém eset, amikor már tényleg nincs más megoldás). Voltál már másik orvosnál, esetleg gondoltál arra, hogy valami jobb magándokihoz elmenj? Nyilván nem olcsó mulatság, de valószínűleg ő többet/jobban foglalkozna a problémáddal. Még az is lehet megúsznál egy felesleges körülmetélést.


Amúgy maga a műtét valóban nem kellemetlen, jóformán semmit nem érzel. Utána kenegesd Bepanthennel vagy Betadinenal, attól függ melyik vállt be jobban neked (nekem a Bepanthen). Borogasd kamillateás vattával, vagy akár bele is lógathatod a langyos kamillateába ha megtudod oldani. Az éjszakai merevedést pedig nem fogod érezni, nem lesz belőle baj. Pisilés közben csíphet, próbáld meg jól kirázni és vattával felitatni a "maradékot", és akkor nem marad ott semmi, ami utána csípné.


Amúgy akár már most is kenegethetnéd Betadinnal, nekem régen valamiért mindig begyulladt a makkom, az segített. Nyilván mindenkinek fontos, meg ez nagy döntés, de neked különösen, úgyhogy szerintem ne sajnálj egy magándokira. Jó egészséget!

2016. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!