Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha férfiként sok alkoholt...

Ha férfiként sok alkoholt fogyasztok annak lehet bármiféle hatása a leendő gyerekemre?

Figyelt kérdés

2016. febr. 28. 02:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyit és meddig. A sok alkohol impotenciát is okozhat, de csak ha 20 évig egyhuzamban makk alkoholista vagy. Egyébként nem a legjellemzőbb, inkább úgy fogalmaznék, hogy az impotenciára való hajlamosságot hozza előrébb. Úgy értem, a megnem született gyerekedre értettem.
2016. febr. 28. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Számos példát látni körlöttünk, hogy milyen nagy a hatása.
2016. febr. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell 20 évnek eltelnie, hogy a kevesebb-több alkoholfogyasztás károsítsa az egészséget, a gyermeknemzés képességét, a spermiumok minőségét és mennyiségét.


[link]


[link]

2016. febr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem a gyermeknemzés képességét kérdeztem, hanem azt hogy ha mondjuk apám alkoholista lett volna, akkor miben lennék más? Butább lennék-e vagy mittudomén, vagy ezt csak az anya szervezete befolyásolja? (mert az nyilván, mivel ott fejlődik ki a gyerek)?
2016. febr. 28. 12:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg ezt kérdezted.. és ez egy érdekes felvetés.


Egy cikket bemásolok, de ha más oldalról nézzük, bizony más oldalról is találhatunk kockázati tényezőket. Pl. azt, ha valamely szülő pl. rendszeresen alkoholt fogyaszt, akkor nagy valószínűséggel a gyermeke is ezt teheti meg.

Kérdés az, hogy vajon a szülői minta miatt teszi ezt, lemásolja a szülő viselkedését és emitt iszik vagy örökölhető-e az "ivászati" a hajlam?

Az a helyzet, mindkettő szerepet játszat a gyerek majdani pl. ivászatában.

Rendszeres ivóknál eddig mindig két csoporttal találkoztam (több csoportosítás létezik, de most csak egyet írok le röviden): -a családban él valaki, aki szinte napi vagy napi rendszerességgel iszik és a gyerek is napi ivó lett;

-a családban nincs ivó, de a gyerek mégis ivó lett; viszont átlátva az életüket kiderült, hogy alkoholista volt a meghalt apa vagy az elköltözött apa/anya, vagy a születéskor a gyerekéről lemondó szülő. Érdekes és elgondolkodtató tények...


Tehát nem csak a gyermeknemzést befolyásolhatja az apa alkoholfogyasztása, hanem hatással lehet a gyermek testi / szellemi / lelki fejlődésére is.

A bemásolt cikk csak egy, de ebben a témában még jó pár hasonló irodalom létezik.


[link]

2016. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó cikk érdekes volt. Azt hiszem megkaptam a választ. Köszönöm!
2016. febr. 28. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet igen. Ismeretségi körömben 3 gyerek közül kettő fogyatékos.
2016. febr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát pl bőrszínre hatással lehet,ha egy rendes magyar lány helyett részegen egy utolsó c gányt húzol meg xd
2016. márc. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy egy 2014-es cikk így fogalmaz: eddig úgy tudták, hogy az apa alkoholfogyasztása nem befolyásolja...

Nos, én kb 35 éve olvastam erről, pedig akkor még net sem volt.

2016. márc. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!