Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért zavar másokat hogy...

Mandula16 kérdése:

Miért zavar másokat hogy engem és a barátnőmet nem zavarja az hogy pelenkát kell hordnom és nem vagyok hajlandó katétert hordani? 16.5f

Figyelt kérdés

Kisgyerekként kiestem a kiságyból a gerincemre és az megsérült. Sajnos emiatt nem tudom a pisit visszatartani. Pelenkát kell hordanom. én már elfogadtam ezt és a barátnőmet nem is zavarja ez. mostanában mióta már nem szégyellem előtte és akár egy pelenkában és pólóban is meg merek előtte jelenni ha éppen nálunk van vendégségben, akkor szokott firkálni a pelenkámra és szerinte aranyos vagyok :D

azonban vannak olyan emberek a családomban, konkrétan anya nagymamájának a testvérének az unokája aki ápolónő.... aki folyamatosan azzal piszkál hogy hordjak katétert és fűti anyám fejét hogy valahogy erőszakolja rám- amit úgy sem tudna még ha akarná sem-.


ez miért van? Miért nem lehet a másik embert békén hagyni???


2016. ápr. 8. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

" anya nagymamájának a testvérének az unokája "


Na az ő véleményét pont le lehetne tojni.

2016. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

Ha már a sors igy hozta,én a pelenka mellett döntenék .

Egy életen keresztül a katéternek több hátránya lehet,mint előnye .

2016. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a katéter... Ne foglalkozz velük. Ha téged és bnődet sem zavarja akkor a többiek le vannak szarva. Hordjanak ők katétert, mert az amúgy iszonyat rossz.. De biztos nem tudják ..
2016. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont egy egészségügyisnek kellene tudnia, hogy a katéter rosszabb megoldás, mint a pelenka.

A lehető legjobb megoldás részedről, az elfogadás és a barátnődnek is gratula, amiért ilyen normálisan kezeli a helyzetedet.

Beszélj mindenkivel, aki piszkál téged és pl. ezt közölheted: mostantól kezdve, nem szeretnél többet hallani sem a katéterezésről, sem semmiről ami az állapotoddal kapcsolatos. Saját döntéseid vannak és kéred őket, ezt tartsák tiszteletbe. Majd mondasz egy köszönömöt és elköszönsz. Ha valaki azt mondja, de... vagy nem jó döntés.....vagy mégis......vagy akármi, akkor ezt nem hallgatod meg. Csak ennyit mondasz: amit mondtam, mostantól nem vagyok hajlandó erről beszélni, ezt meghallgatni. Másról szívesen beszélsz, de ha valaki ezt említi fel, akkor el fogsz köszönni és nem fog érinteni téged az illem sem. Ennyi. Ne magyarázz tovább. Ne menj bele vitába. Ne engedd meg, hogy feszültség váltódjon ki benned. egyszer ezeket elmondod, majd egy következő és következő piszkáláskor szó nélkül otthagyod, aki vegzál téged. Majd megszokják, hogy veled erről nem lehet beszélni.

Addig nem fognak békén hagyni, amíg Te belemész védekezéssel vagy vitával egy erről szóló beszélgetésbe.

Ők lehet, jót akarnak, de rosszul csinálják. Ezért fel kell világosítanod őket max. 1 percben!, mit ne tegyenek többé és miért (zavar, dühít, feszültté tesz pl.), ill. mi lesz a következménye, ha valaki nem tartja tiszteletben a döntésed (elköszönsz). Aztán témát váltasz.

Sok sikert a hatékony kommunikációdhoz és a párkapcsolatodhoz is.

2016. ápr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Kieg.: "...legjobb megoldás részedről, az elfogadás". Mármint ez az elfogadás az állapotodra vonatkozik és nem a bántásokra.
2016. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit kérdeznék tőlük, hogy: - Te hordanál katétert? Hordtál már? Azt válaszolja neked, hogy nem. Akkor nincs miről beszélned vele. :) Hisz nem tudja milyen. De, ha meg azt, hogy igen akkor: - És jó volt? Hordanád folyamatosan csak úgy? Poénból is? (Valószínűleg nemet mondana rá).
2016. ápr. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Naon szépen köszi a hasznos válaszokat !!! :)
2016. ápr. 8. 19:10
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Én is köszönöm a 0 ra pontozást,pedig ugyan olyan jó választ adtam ,mint az előttem után válaszolók.

úgy látszik itt is vannak még szánalmas "nővérek "

2016. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Állandó katéterezéstől könnyen lehet fertőzést kapni.


Ha neked ez így jó,a barátnőjét sem zavarja akkor ne foglalkozz másokkal.Viszont szerintem nézz utána hogy nincs valami lehetőség a gyógyulásra esetleg műtéttel.De mondom ha van is gyógymód de téged nem érdekel akkor ne foglalkozz másokkal.


Pont a családoknak kellene a legjobban támogatni téged.

2016. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Persze hogy lepontoztak ,mert megint itt vannak a lepontozó bajnokok is,akármit is írsz,hiába jó az ezek pontozgatnak,mert ennyire felnőttek.
2016. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!